C Harfi Rüya Yorumları

M

Misafir

Forum Okuru
C Harfi Rüya Yorumları
rüyada delik çorap görmek rüyada ceviz kırmak çorapla yürümek lezbiyen ceviz kırmak görmek
CADDE : Bir cadde boyunca yürüdüğünü görmek, doğru yolda olduğunuzu gösterir.

CAM : Bir cam parçasından bakmak, hayal kırıklıkları yaşayabileceğinize işarettir. Cam veya ayna kırmak uğursuzluk, iş hayatında başarısızlığa uğramak anlamındadır.

CAMİİ : Şehir camii, kale olarak da yorumlanır. Cami veya mescit yaptırmak, iyi ve mutlu bir evlilik, kar ve kazancın çoğalacağına, kısmetlerin açık olacağına habercidir.

CANAVAR : Canavar veya ejderha görmek, duygularınıza kapılarak hareket ettiğiniz anlamına gelir. Asi davranışlardan vazgeçin. Canavarı öldürmek, düşmanlarınızı yenmek anlamındadır. Ayrıca canavar görmek, sevinçli bir olay ve iyi bir habere de yorulur.

CANKURTARAN : Bir kimsenin rüyasında cankurtaran görmesi, üzülebileceği bir haber almaya yorumlanır.

CEBRAİL A.S. : Cebrail (A.S.)'ı şen olarak kendisine bir öğüt veya vasiyete veya müjdeye ait söz söylediğini görürse, o kimse, şeref, güç ve müjdeye işarettir. Eğer o kimse mazlum ise yardım edilir, hasta ise şifa bulur, korkuyorsa korkusundan kurtulur. Eğer üzüntülü ise üzüntüden kurtulur. Hac etmemiş ise hacca gidebilir. Rüyada Cebrail (A.S.)'ı görmek, şehit olarak ölmeye işarettir. Cebrail (A.S.)'dan yiyecek bir şey almak, o kimsenin cennet ehlinden olmasına işarettir. O'nu üzüntülü gören şiddet ve azapla karşılaşabilir. Cebrail (A.S.) suretine girdiğini gören kimse, cömert, hayırsever ve bereketi çok biri olur.

CEHENNEM : Cehennemde olduğunuzu görmek, bir kimsenin sizi kötülük yapmaya teşvik edeceği anlamına gelir. Böylece maddi durumunuzla birlikte ruh durumunuz da sarsılabilir. Ayrıca cehenneme girmiş olduğunuzu görmek, keder ve acılarla karşılaştıktan sonra büyük tehlikelerin ortadan kalkacağına da işarettir.

CEHENNEM BEKÇİSİ : Rüyada cehennem bekçisini gören kimse, polis karşısına çıkacak demektir. Onun gülümsediğini gören kimse, hapisten kurtulacak demektir. Hasta bir kişi görürse, ölümünden korkulur.

CEKET : Ceket görmek, mutlu bir hayata, ceketi çıkarmak üzüntü ve dertten kurtulmaya, ceket giymek ise bir hastalığa yakalanmaya işarettir.

CELLAT : Olmasını istediğiniz dilek ve arzularınızın gerçekleşmeyeceğine, her şeyin aleyhinize gelişeceğini belirtir.

CENAZE : Güneşli bir havada cenazedeyseniz, yakında evlenip çocuk sahibi olacaksınız demektir. Cenazede yağmur yağması ise hastalık ve kötü haberdir. Bir kadın kendisinin öldüğünü görmüşse evlenecektir. Kendisini naaş ve tabutun üzerinde gören kimsenin malı çoğalacaktır.

CENNET : Size yardım etmek isteyen vefalı dostlarınız var. Hastalıklardan kurtuluşu simgeler. Cenneti görüp de oraya giremeyen için bu, hayırlı amel müjdesidir. Cennet kapılarından birinin yüzüne kapandığını gören kimsenin anne ya da babasının öleceğine işarettir. Cennete girdiğini gören kimse ise her iki dünyada da emniyet ve mutluluğa erişir. Aynı rüya ecel ve ölümün yakın olduğuna da yorumlanır. Cennetin su, şarap ve sütünden içtiğini gören, ilme ve zenginliğe kavuşur. Cennetin kapıcısını görmek sevinç ve nimete, yaşadığı müddetçe temiz bir hayata ve belalardan uzak durmaya işarettir.

CEP : Birtakım insanların size kötülük planladıkları konusunda uyarıcıdır.

CEPHANE : Rüyada cephane görmek maddi bir sıkıntıyla karşılaşabileceğinizi gösterir.

CERRAH :Ameliyat olması gereken bir kişinin cerrah görmesi ve cerrahın yanına girmesi, o kişinin hastalığının iyileşeceği, üzüntü, keder ve sıkıntılardan kurtulacağı söylenir. Rüyasında cerraha ihtiyacı olmadan ona giden kişinin yakın bir zamanda kan almaya ihtiyaç duyacağı şeklinde yorumlanır.

CERRAHİ MALZEME : Bir arkadaşınızın sır dolu davranması sizi üzebilir.

CESET : Uzaklardan kötü bir haber gelebilir ve bir yakınınız sizi ziyarete gelebilir.

CETVEL : Doğruluğun simgesidir.

CEVİZ : Rüyada ceviz mal, mülke işarettir. Ceviz ağacı görmek ise cimri, uğursuz, gittikçe artan mala sahip bir kimsedir. Ceviz ağacından düşüp el ve ayağının kırıldığını gören kişi bir belaya bulaşacak demektir. Ama sonra bu beladan kurtulur. Ceviz, güçlükle ve zorlukla kazanılan mala işarettir. Cevizle oynadığını gören bir kimse, haram mal kazanıyor demektir. Hindistan cevizi, bir kahin veya falcının sözüne işarettir. Ayrıca iltihap ve yanığa da yorumlanır.

CEVİZ AĞACI : Bir ceviz ağacı altında oturup ceviz yemek, ciddi bir hastalığın işaretidir. Ağacın üstünde ceviz toplamak, bir kadın sayesinde servete ve bolluğa kavuşacağınız anlamına gelir.

CEYLAN : Ceylan görmek, rüya görenin hiç ummadığı biriyle evleneceği anlamına gelir. Ceylan avlamak, mutlu günlerin sona ereceği anlamı taşır. Ceylanın etini yemek ise, rüya sahibinin üzüntülü ve sıkıntılı hayatının bir süre daha devam edeceği demektir. Ceylanı canlı yakaladığını gören kişi, çok güzel bir kişiyle evlenecek demektir.

CEZA : Cezaya çarptırıldığınızı görmek, üzüntü ve kederden kurtulmak olarak yorumlanır.

CEZVE : Rüyada cezve görürseniz bu aralar birileriyle dedikodu yapacaksınız demektir.

CIMBIZ : Bir cımbızla vücudundan kıl çeken kimse, bir dostundan kendisini incitecek söz duyar.

CIRCIR BÖCEĞİ : Cırcır böceğinin sesini duymak üzücü haber almak, görmek ise, yoksullukla mücadele etmek demektir.

CİBİNLİK : Cibinlik görmek, cinsel ilişkiye girmeyi simgeler. Bazen de cibinlik üzüntü ve keder getirir.

CİHAD : Rüyada cihad etmek, ailenin rızkını sağlamak için gayret göstermektir. Cihad, rızkın genişliğini de anlatır. Bir kişi cihad etmeye gittiğini görürse, erdem ve zenginliğe, ahirette yüksek derecelere erişeceği söylenir. Allah yolunda öldürüldüğünü görmek, rahat ve sevince ve kolaylıkla rızka erişmeye işarettir.

CİMRİLİK : Rüyada cimrilik yaptığını gören kişi, dermanı olmayan bir hastalıkla karşılaşabilir.

CİN : Cin görmek, hilekar bir kimse olarak yorumlanır. Rüyada cin olduğunu gören kişi çok hilekar olur. Cinleri görmek, hokkabaz ve sihirbazları da anlatır.

CİNAYET : Cinayet işlediğinizi görmek, sıkıntılı günler geçirebileceğinize yorumlanır. Eğer rüyanızda kendinizi savunurken birini öldürdüyseniz, bu da iş hayatınızda yükseleceğinizi gösterir.

CİNSEL İLİŞKİ : Rüyada eş veya sevgiliyle cinsel ilişkini, hayallerinizin gerçekleşeceği, yabancı biriyle cinsel ilişki ise, zarara uğrayacağınızın ve itibarınızın sarsılacağı anlamındadır. Aynı zamanda rüyada cinsel münasebette bulunmak, büyük bir mertebe anlamına da gelir. Rüyada küçük bir kızla ilişkiye girilmişse, bakire bir kızla evlenilecek anlamına gelir. Bazen de bu rüya, belaya işarettir. Örtülü bir kadınla münasebet, hayra yorulur. Evli bir kadının rüyasında lezbiyen ilişkiye girmesi, kocasından ayrılacağı yorumunu getirir. Cinsel ilişki mutsuz bir şekilde bitiyorsa, yapmakta olduğunuz bir işi bitireceksiniz demektir. Cinsel ilişkide bulunan kişileri izliyorsanız, başarılı bir ilişkiniz olamayacak demektir.

CİNSEL ORGAN : Yakın bir zamanda elinize yüksek miktarda para geçecek.

CİVCİV : Civciv görmek, sevmek çok çocuğunuz olacağı anlamındadır.

CUMA : Cuma gününü gören kimse Allah huzurunda toparlanacak, kendine gelecektir. Ve kendisine bol bereket gelecektir.

CÜBBE :
Kendisini cübbe giymiş olarak gören kişi, evlenecek demektir. Cübbe uzun ömür anlamına da gelir.

CÜCE : Aile içinde bazı problemlerle karşılaşacaksınız. Mutlu bir haber olarak da yorumlanır.

CÜZ : Rüyada Kur'an dan bir cüz okuduğunu gören kişinin gönül rahatlığına ulaşacağı söylenir.

CÜZDAN : Cüzdan kaybetmek, yakın bir arkadaşla tartışmaktır. Cüzdan bulmak ise şansınızın çoğalacağı anlamındadır. Aynı zamanda bir sırra da işarettir.

CÜZZAM : Ciddi bir hastalığa yakalanma riski var. Duygusal hayatta da birtakım sorunlar olabilir. Allah'a karşı büyük bir günah işlemiş olma ihtimali de vardır.

- Ç -

ÇADIR : Bir arazide kamp yapmak, çadır kurmak hayatınızda oluşacak değişikliklere işarettir. Büyük kuvvet ve imkan, işi ve istekleri kuvvetli kişi de demektir. Rüyada beyaz ve bilinmeyen çadır görmek , şehitlerin kabri anlamına gelir. Kişi kendi çadırını toparlıyorsa, ömrünün sonu gelmiş demektir.

ÇAĞLA : Rüyada çağlayı mevsiminde görmek, müjdeli bir haber geleceğini anlatır. Mevsiminin dışında görmek ise, bir hastalığı ve kötü haberi işaret eder.

ÇAĞLAYAN : Rüyada çağlayan görmek, rüya sahibinin mevki ve mal sahibi bir kimseden yardım alacağı anlamına gelir. Aynı zamanda hayat yarışında önünüze çıkacak her engeli, her zorluğu aşacağınız anlamı da taşır.

ÇAKAL : Çakal görmek, zalim bir kimsenin hilesi yüzünde sıkıntı yaşanabileceği anlamındadır.

ÇAKI : Rüyada çakı görmek, söylenecek kötü bir söze; birisinin çakı çaldığını görmek, o kişiden kötü bir söz işiteceğine; birisine bir çakı verdiğini görmek ise, iyi sözler duyacağına işarettir.

ÇAKIL TAŞI : Rüyada görülen küçük çakıl taşları, kalabalık şekilde erkekler ve kadınlara, sayılmış paralara, ilim ve şiir öğrenmek isteyene, sıkıntı veren şeyleri ezberleyip sıralamaya, hacca, şeytan taşlamaya, üzüntüye ve iftiraya işarettir. Topladığı taşları denize attığını gören kimsenin malları deniz yüzünde gider. Topladığı çakıl taşlarını bir kuyuya attığını gören kişi, nikahlanır veya yeni bir mal satın alır. Bazen de küçük çakıl taşları şahitlik yapmaya işarettir. Yine bu taşlar; bir sorumluluğu yüklenmeye, kum hastalığı gibi bir hastalığa, yollara ve orada yürümeye, şer ve düşmanlığa, bazen de ölüme işarettir.

ÇAKMAK : Rüyada ateş çakmak, sağlık ve gerçeği meydana çıkıncaya kadar bir işi denetlemeye işarettir. Bir kadın ateş çakıyorsa erkek çocuk doğuracak demektir. Çakmakla sigara yakmak, ihanet ve sadakatsizliğe işarettir.

ÇALI : Rüyada çalı görmek, kolay yoldan elde edilen kazanca işarettir. Çalıyı görenin güzel bir çocuğu olur.

ÇALIŞMAK : Bir kimse rüyada iyi bir işte çalışıyorsa veya iyi bir iş arıyorsa, isteği gerçekleşecek demektir.

ÇAM AĞACI : Bütün işlerinizde başarılı olacağınızın habercisidir. Çam ağacı aynı zamnda cimri bir adama da işarettir.

ÇAMAŞIR : Temiz çamaşır iş hayatında başarı habercisidir. Kirli ise iş hayatında zararlarla karşılaşabilirsiniz. Rüyasında kendini çamaşır yıkarken gören kişi, dertlerinden ve kederlerinden kurtulacaktır.

ÇAMUR : Yerden çamur kaldırmak, düşmana boyun eğmek ve duygusal hayatta sorunlar demektir. Aile hayatınız da etkilenecektir. Sahte arkadaşlara dikkat etmelisiniz. Çamur, hastalığa da işarettir. Çamurla bina yapmak, din ve imanı sembolize eder. Kuru çamur bir miktar mal demektir. Rüyada Resulullah'ın kabrini çamurla sıvadığını gören kimse, hacca gider. Bina için yapılan çamur, rızk ve faydadır. Hasta için çamur görmek ise ölümdür.

ÇAN : Çanların çaldığını duymak, ölüm haberi alacağınızın habercisidir. Rüyada çan görmek ise çocuk sahibi bir hanıma işarettir. Çan görmek, hayırsız bir kimse ile arkadaşlığı da anlatır.

ÇANAK : Rüyada görülen çanak, temiz bir hizmetçidir. Büyük çanak, sır saklayamayan, yaşantısı pek güzel olmayan veya çocuğu olmayan erkek veya kadına da işarettir.

ÇANTA : Kazanmak istediğiniz para için çok çalışmanız gerekecek. Aynı zamanda yolculuğa da çıkabilirsiniz.

ÇAPA : İşlerinizin yolunda gideceğini anlatır. Aynı zamanda aşkta sadakat de demektir.

ÇARDAK : Rüyayı gören bekarsa, evlenir. Evli ise çocuğu olur. Çardak, önder ve dindar aynı zamanda da güzel bir kadına işarettir. Eğer çardağı uzaktan görürseniz yükseklik, sevinç ve ululuğa işarettir.

ÇARŞAF : Rüyada görülen çarşaf, yeni, beyaz, sık ve kuvvetli dokunmuş ise, rüya sahibinin erdem ve yüksekliğine işaret eder. Çarşaf erkek içinse emanet anlamındadır. Rüyada çarşaf görmek aynı zamanda karşınıza çıkacak kadın olarak da yorumlanır.

ÇARŞI VE PAZAR : Çarşı ve pazar, bir mescide işarettir. Bazen de çarşı görmek mal, mülk anlamına gelir. Çarşılar aynı zamanda yalan ve günaha, üzüntü ve sıkıntıya da işarettir. Kuyumcular çarşısını görmek, ferah ve ziynete; bakırcılar çarşısını görmek, şer ve sıkıntılara, baş ağrısına, bekar için evlenmeye, evlat ve sevince; Yüncüler çarşısı, rızk ve mirasa işarettir. Saraçlar çarşısı görmek de yolculuk anlamına gelir. Hasırcılar çarşısı ise, meydana gelen bir hastalığa işarettir.

ÇATAL : Etrafınızda kuyunuzu kazmaya çalışan insanlar var. Sevgililer arasında anlaşmazlık, hatta ayrılık bile olabilir. Çatal aynı zamanda rızka da işarettir.

ÇATI/TAVAN ARASI : Mantıklı bir şekilde bütün sorunlarınızı çözeceksiniz.

ÇAY : Çay içmek, beklenmedik sorunlarla karşılaşacağınızın işaretidir. Şekersiz çay içmek, kedere ve hastalığa işarettir.

ÇAYDANLIK : Rüyada çaydanlık görmek dedikoduya işarettir.

ÇAYIR,ÇİMEN : Çeşitli yeşil otlar, çiçekler ve çayırlar, dünyaya ve mala işarettir.

ÇEK : Size çek verildiğini görmek, miras ya da başka yolla elinize para geçecek demektir.

ÇEKİÇ : Büyük sorunların üstesinden gelmeniz ve büyük engelleri aşmanız gerek.

ÇEKİRGE : Etrafınızı kötü ruhlu kimseler sarmış manasına gelir. İş hayatında problemler.

ÇEKMECE :
Çekmece görmek, bekar erkek için evlenmeye, kız için de hayırlı bir eşe işarettir.

ÇELİK : Çelik görmek, kuvvete işarettir.

ÇENGEL : Rüyada çengel görmek, halka azap veren bir kişiye işarettir.

ÇEŞME : Rüyada çeşme görmek, kısmet ile yorumlanır. Berrak ve temiz sulu bir çeşme, sevinçli bir habere, bulanık ve pis sulu bir çeşme ise, keder ve acıya işarettir.

ÇIBAN : Rüyada çıban görmek, temizliğe işarettir. Esrarengiz olaylara karışma anlamı da taşır.

ÇIĞLIK : Çığlık atan siz veya başkası da olsa bu düşmanlarla çevrili olduğunuz anlamını taşır.

ÇINAR : Zenginlik ve bolluğa kavuşarak, mal ve mülkünüzün artacağı anlamı taşır.

ÇIPLAKLIK : Kendinizi çıplak görürseniz, yapacağınız mantıksız davranışlardan dolayı birtakım skandallara karışacaksınız demektir. İki yüzlü insanlardan da uzak durun.

ÇIRA : Rüyada çıra görmek, hasret olarak yorumlanır. Bir dostunuzla aranızın açılması olarak da yorumlanır.

ÇİÇEK : Bir demet çiçek, uzakta ve belki de tanımadığınız zengin bir akrabanızdan miras kalacak demektir. Çiçekler kuru ise; bu, ölümün, sıkıntının üzüntünün ve hastalığın işaretidir. Bekar bir kişi çiçek görür ise, evlenecek demektir. Çeşitli çiçeklerin meydana getirdiği bir taç, hayranlık ve bir mirasa işarettir. Ayrıca zengin olmanın fırsatları da önünüze çıkacaktır.

ÇİÇEK HASTALIĞI : Çiçek hastalığı, yakın bir zamanda karşılaşabileceğiniz ağır bir hastalık tehlikesinin habercisidir.

ÇİFTÇİ : Rüyada çiftçi görmek, kalbi temiz olan biriyle ilişki kuracağınıza işarettir.

ÇİFTLİK : Bolluğun ve bereketin simgesidir. Çiftlik görmeniz elinize para geçeceği anlamını taşır.

ÇİFTLİK HAYVANLARI : Gördüğünüz herhangi bir çiftlik hayvanı bakımlı ve sağlıklı ise, ailenizle birlikte mutluluğa ve refaha kavuşacaksınız demektir.

ÇİKOLATA : İnsanların güvenini elde etmeyi başardığınızı gösteriri. Yeni arkadaşlıklar ve paranın simgesidir.

ÇİLİNGİR : Rüyada çilingir görmek, bir aracıya işarettir. Aynı zamanda birinin sırlarınızı gizli tutmasına ve evliliğe de yorulur.

ÇİMENLİK : Çimenlik bir yer görmek, sevinç ve mutluluk getirecek bir rüya olarak yorumlanır.

ÇİMENTO : Çimento yapmak, işlerinizin oldukça iyi gideceğini ve bol para kazanacağınızı belirtir.

ÇİNGENE : Çingene görmek, yolculuğa çıkmak ve evlenmek anlamındadır.

ÇİT : Bir çit boyunca yürümek, bir kır gezisinde karşılaşacağınız birisine aşık olacağınız anlamındadır.

ÇİVİ : Bir yere çivi çaktığını gören kimse, evlenir. Ayrıca çivi görmek itibarınızın sarsılacağına, iş hayatında zorlu günler geçireceğinize de işarettir.

ÇİZME : Çizme giymek, elinizi attığınız her işte başarılı olacağınızın habercisidir. Eski ve yıpranmış çizme hastalık ve birtakım tehlikelerle karşılaşacaksınız demektir. Başka birisi çizme giyiyorsa, sevgiliniz elinizden gidebilir. Çizme aynı zamanda, yolculuğa da işarettir.

ÇOBAN : Rüyada çoban görmek genellikle iyi ve mutlu bir haberi anlatır.

ÇOCUK : Erkek veya kız çocuğu görmek, mutluluk verici bir haber alacağınıza işarettir.

ÇOCUKLAR : Bir sürü güzel çocuk görmek, zenginliğin ve mutluluğun işaretidir. Hasta bir çocuk ise kendi çocuğunuzun çok sağlıklı olacağı anlamına gelir. Başka problemler de olabilir.

ÇORAP : Giyilmemiş çorap mal ve mülk anlamındadır. Çorabın kokusu kötü olursa, o kimse kötü isimle anılıyordur. Çorap aynı zamanda bir kadına da işarettir. Birisini çorap giyerken görmek, küçük bir gezi veya yolculuk anlamına gelir. Kendi çoraplarınızı çıkarmak, zenginler için kötüye, fakirler içinde iyiye işarettir. Çorapsız ayakkabı giymek, para sıkıntısı çekeceğinize; delik çorap ise çok para harcayarak sonunda sefalete düşeceğinize işarettir.

ÇORBA : Rahat ve mutlu bir yaşamınız olacağının habercisidir.

ÇÖL : Issız bir çölde yürümek, fakirliğin sembolüdür. Mal kaybına da uğrayabilirsiniz. Aynı zamanda tek başınıza yaşamaktan memnun olduğunuz anlamına da gelir.

ÇÖMLEK : Rüyada çömlek görmek, malını mülkünü gizlemeyen biri anlamında yorumlanır. Eğer çömlek bakırdan olursa fakir bir kadına, bazen de düşük yapan bir kadına ve yolculuğa işarettir.

ÇÖP : İş hayatında başarısızlık ve skandalların habercisidir. Kadında aşk hayatında sorunları ifade eder.

ÇÖREK : Rüyada çörek görmek, az bir kazanç olarak yorumlanır.

ÇUKUR : Derin bir çukur, iş hayatında gereksiz riskleri, aşkta dürüst olmayacağınız bir durumu anlatır.

ÇUVAL : Kaybettiğinizi düşündüğünüz bir nesneyi bulacak, çok mutlu olacaksınız. Aynı zamanda çuval, gizli olan bir şeyin bekçisidir.
 

Benzer Diğer Konularımız !

Geri
Üst