Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Çamaşırda büyük devrim

  Konu, 'Beyaz Eşyalar' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Çamaşırda büyük devrim Güney Koreli elektronik devi Samsung, çamaşırları deterjan ve çamaşır suyu kullanmadan aklayıp paklayacak bir makinayı piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

  < Konu Resmi..>
  İlk olarak ABD piyasasında bu ay içinde 1,399 dolar fiyatla satışa sunulacak olan çamaşır makinasının, soğuk yıkama suyuna püskürttüğü küçük gümüş iyonları sayesinde çamaşırları temizleyeceği bildiriliyor.

  Gümüş iyonlarının, çamaşırlarda kir ve kokuya neden olan bakterileri yüzde 99,9 oranında ortadan kaldırdığı belirtiliyor.

  Uzmanlar, gümüşün temizleyici özelliğinin uzun zamandır bilindiğini ve Washington Üniversitesi'nde yapılan araştırmaların antibiyotiklere direnç kazanmış bazı hastalık yapıcı mikroorganizmaların gümüşlü ortamda gelişemediğini gösterdiğini vurguluyorlar.


  Mikrop kırıcı özelliğiyle gümüş iyonlarının hastane sularının arıtılmasında kullanıldığını hatırlatan uzmanlar, yeni çamaşır makinalarının şimdiye dek kullanımı sınırlı kalan bu teknolojinin günlük hayatta yayılmasını sağlayacağını kaydediyorlar.
  Yeni çamaşır makinasının soğuk suyla çalışması sayesinde önemli miktarda enerji tasarrufu sağlayacağına da dikkat çekiliyor.


   
Çamaşırda büyük devrim konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çamaşır makinası

  Çamaşır makinası

  İzüntü, keder, mihnet ve sıkıntıyı ortadan kaldıran kimseye, İnsanlara öğüt veren vaiz ve mürşidlere delalet eder.
 2. Çamaşır

  Çamaşır

  Temiz çamaşırlar kişinin iyi amelleri, ahlakı, güzel düşünceleri ve insanlarla olan iyi münasebetine, Kirli çamaşırlar biriken ve ihmal edilen işlere delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Elbise, Atlet, Külot, Çamaşır Yıkamak.)Rüyada çamaşır görmek çok arzulanan bir şeye kavuşulacağına işarettir . Rüyada temiz çamaşır sağlık anlamına gelir. Kirli çamaşır sağlığı etkileyen alışkanlıklardır. Çamaşır...
 3. Yüreğimin Devrimi

  Yüreğimin Devrimi

  . Benim duvarlarım pembeye çalmaz sevgili..Dudaklarımdan hiç yapay tohumlara bulanmış süslü kelimeler çıkmadı...Yüzüne haykırdıysam bu sevdanın adını varlığımsın,sevdamsın,yoluna baş koydugumsun dedim.. Benim ağıtlarım hiç bir kavalda ses bulmaz sevgili...Ben ağıdımı senin ikliminde yakmışım.Senden başkası da duymamıştır...Benim ağıtlarım batan dikenleriyle ellerimde,sesim yanlız senin...
 4. Küba Devrimi

  Küba Devrimi

  Küba devrimi, 26 Temmuz Hareketiyle birlikte kovulan Fulgencio Batista rejimi yerine Fidel Castro önderliğinde yeni bir Küba hükümeti kurulmasıdır. Süreç 26 Temmuz1953Moncada Kışlası isyanıyla başlar, 1 Ocak1959`da Batista`nın kovulması ve Santa Clara, Santiago de Cuba şehirlerinin Fidel Castro, Che Guevara, Raul Castro liderliğindeki isyancılar tarafından ele geçirilmesiyle son bulur....
 5. Devrim Nas

  Devrim Nas

  devrim nas facebook devrim nas ve eşi

Sayfayı Paylaş