gebe
 1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  34.326
  Beğenilen Mesajlar:
  2.277
  Ödül Puanları:
  113

  CANAKKALE-Özel Resimler

  Konu, 'Çöplük' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  canakkaledeki siperler çanakkale askeri birlikler çanakkaledeki askeri birlikler çanakkale birlikleri siperleri
  [​IMG]
  Anafartalar Grup Komutanı Albay Mustafa Kemal
  Bu öyle alelâde bir taarruz değil, herkesin başarılı olmak veya ölmek azmiyle harekete hazır olduğu taarruzdur. Hattâ ben komutanlara şifahen verdiğim emirlerde şunu ilâve etmişimdir:
  "- Size ben taarruz emretmiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar geçecek zaman zarfında, yerimize başka kuvvetler ve komutanlar geçebilir."
  [​IMG]
  "Henüz 13 yaşında bir küçük delikanlı... Fotoğrafın üzerinde bir not... "Gönüllü Bombacı" Başka bir bilgi düşülmemiş... Duruşuyla, kararlığıyla, gözlerinden okunan özgüveniyle "Gönüllü Bombacı"... Ne yapmıştı da ona bu sıfatı layık görmüşlerdi?"
  [​IMG] Kahraman Mehmet Çavuş
  "Sağ kolumu kaybettim. Zararı yok. Sol kolum var. Onunla da pekâlâ iş görebilirim. Beni üzen ve yeniden birliğime katılarak, düşmanla çarpışmama engel olan şey, yaramın henüz kapanmamış olmasıdır. Hastahaneden çıkıp, harbe iştirak edemediğim için beni mazur görünüz. Affediniz komutanım."

  - Mehmet Çavuş'un hastaneden yazdığı mektuptan-
  [​IMG]
  Türklerin vatan sevgisiyle dolu olan göğüsleri lanetli ihtiraslara karşı daima demirden bir duvar gibi yükselecektir.
  [​IMG]
  Siperlerde Düşman Gözetleyen Mehmetçikler
  "Çanakkale Muharebeleri, bir hayat müdafaasıdır. Çanakkale Muharebelerinin sonunda ya kanlı bir ölüm yahut şanlı bir yaşamak vardır. Yaşamak, ancak bu muharebeleri kazanmakla mümkün olacaktı. Türkler, Çanakkale’yi yaşamak için müdafaa ettiler."
  [​IMG]
  Arıburnu'nda 19 ncu Tümen Komutanı Yarbay Mustafa Kemal, Esat Paşa ve diğer komutanlar
  "O kahramanlar, başlarında fedakâr subayları olduğu halde, durdurulamayan saldırılarıyla ilk düşman hattını bire kadar boğdular. Bundan başka önlerine rastlayan, yardıma gelen bütün düşman birliklerini perişan ettiler. "
  [​IMG]
  Çanakkale civarında eğlence yapan birlik
  "Sizin gibi şehitleri olan bir milletin evlâdıyız. İnanınız, tâ içimizden duyarak size söylüyoruz. Sizin muzaffer şehitliklerinizi, esir bir vatanın toprakları kuşatmayacaktır.” "
  [​IMG]
  Çanakkale'de Bowet zırhlısını batıran top ve eratı
  "O gün sahil bataryalarımızda bulunan askerler, subaylar ve komutanlar cidden takdir edilecek bir fedakârlıkla, yani cesaretin sabrın sonuna kadar toplarını kullanmışlar, vazifelerini ifa etmişlerdir. Düşünün ki birçok çökmeler, infilâklar, yangınlar, kayıplar arasında, daimi ateş karşısında, tahrip edici ateşler altında, bunlar hiç titremeden vazifelerini yapmışlardır."
  [​IMG]
  Cephe Gerisinde Ekmeklerini Paylaşan Mehmetçikler
  Müjde mert ve asil Türk! Müjde çok zulüm görmüş büyük ve sevgili vatan! Artık diriliyorsun.”
  [​IMG]
  57 nci Alay Komutanı Yarbay Hüseyin Avni Bey

  [​IMG]
  57 nci Alay 1 nci Tabur Komutanı Binbaşı Zeki Bey
  "27nci ve 57nci Alayların komutanlarının, subaylarının ve askerlerinin kahramanlıkları sayesinde o siperler içinde bulunan düşman kâmilen yok edildi. Bombalarla parça parça oldular. Siperler elimize geçtiği zaman içerileri düşman cesetleriyle doluydu. O, müthiş bir şeydi"
  [​IMG]
  Çanakkale muharebe sahası gerisinde istirahat eden birlik
  ".............Türk askerinin savaş ve dövüş hususunda haiz bulunduğu vasıfların başlangıçta lâyıkıyle takdir edilmemiş olması, İngilizler için felâket olmuştur........Türk askerinin ne yaman muharip olduğunu, İngilizler, ancak dövüştükten sonra anlamışlardır."
  [​IMG]
  Arıburnun’da Ele Geçirilen Düşman Siperlerindeki Ganimet Yığını
  Kahraman, sabırlı askerlerimiz bütün bu yangınlara bomba infilaklarına göğüs geriyorlar, imrenilecek bir azimle yerlerini koruyorlar ve düşmana karşılık veriyorlardı.
  [​IMG]
  Çanakkale'de Bir Subay Grubu
  Birçok milletlerin askerlerini bir araya getiriniz. Hangilerinin Türk olduklarını size hemen söyleyeyim. Renkleriyle, elbiseleriyle değil, hareketleri ve tavırlarıyla belli olurlar.

  Çanakkale'de Atlı Topçu Subayları
  "Ey Türk oğlu! Bu öksüz, mazlum vatanı kurtarmak için şehit olan asker! Altın destanı tarihlere yeniden işledin."
  [​IMG]
  Kolordu Komutanı Esat Paşa ve Kurmay Subayları
  "Çanakkale Muhabereleri, aynı zamanda gençliğin bizzat katıldığı muharebedir. Subay, astsubay, asker sıfatıyla orduya katılan binlerce mektepli, fikirle ahlâkın birleştiği her noktada, kudretlerinin büyüklüğünü ispat etmiştir.
  [​IMG]
  Çanakkale'de Ereğlili Madencilerin Kampı
  Milletimde bugünkü zaferi müjdeleyen hassayı görmüş olmak. Bütün bahtiyarlığım işte bundan ibarettir.
  [​IMG]
  Mustafa Kemal ATATÜRK
  7 nci Tümen Karargâhı Abdurrahman Bayırı'nda düşmanın çekilmesini müteakip sahili ve düşman siperlerini seyrederken
  Çanakkale Muharebeleri neleri gerçekleştirdi? Bugünü kurtardı. Maziye kahramanlığını ve büyüklüğünü iade etti.Vatanımızı, bizim için sonsuz vatan yaptı.
  [​IMG]
  Muharebe başladığı zaman müstahkem mevki istihkamları ve topları Hamidiye Mecidiye Aziziye Tabyaları
  Zira bu yer, en fedâkar bir milletin
  Karamanlık, şeref, namus kalesidir;
  Burada her ses, o ilâhi hürriyetin
  Asırlara bizi söyler gür nağmesidir!...
  [​IMG]
  Çanakkale’de siperlerde düşman bekleyen askerlerimiz
  Aziz Şehitlerimiz,
  Ruhlarımızı, hatıralarınızın güzelliği, ulviliği içinde yıkadık, yükselttik. Biz de sizi işittik ve yemin ediyoruz. Sizden aldıklarımızı, memlekete karşı son vazifelerimizi yaparak ödeyeceğiz... Size minnettarız, size borçluyuz.
  [​IMG]
  Atlı Bir Kumanda Heyeti
  Çanakkale Muharebeleri tarihimiz için bir şereftir. Bunun sayesinde Balkan Muharebesinin lekesini silerek dünyanın gözünde askerlik haysiyeti kurtarılmıştır.
  [​IMG]
  Kafkas 6 ncı Süvari Alayı
  [​IMG]
  Çanakkale'de 18'lik bir top
  [​IMG]
  Çanakkale'de atlarına su veren süvariler
  [​IMG]
  Mersinli Cemal Paşa atlı olarak karargahıyla birlikte
  [​IMG]
  Topçu Onbaşı Müstecip tarafından esir alınan Turkuvaz Denizaltı Gemisi
  Türk askeri, cesaret ve feragatın dünya çapında sembolüdür
  [​IMG]
  Çanakkale Seddülbahir’de çıkarma iskelesi
  Avrupa’da hiçbir asker yoktur ki – bu ifademin altını çiziyorum – savunmada Türklerle karşılaştırılabilsin. Örnek olarak Çanakkale. Orada bizim gemilerimizin ateşleriyle büyük kayıplara uğrayan birlikler, Türk birliklerinin dışında birileri olsaydı, yerlerinde kalamazlardı. Halbuki Türkler, bütün muharebe süresince yerlerinden ayrılmadılar
  General Townshend
   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 11 Mayıs 2009
CANAKKALE-Özel Resimler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. En özel, anlamlı resimler

  En özel, anlamlı resimler

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 2. En özel resimler

  En özel resimler

  Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
 3. Bayanlara özel masaüstü resimleri

  Bayanlara özel masaüstü resimleri

  Bu resimler tam sizlere yakışır gerçekten güzel,hoş masaüstünüz için çok ideal meleklerim umarım beğenirsiniz :):)
 4. 18 mart canakkale şehitlerine özel...

  18 mart canakkale şehitlerine özel...

  çanakkale şehitleri çanakkale şehitlerine VATAN İÇİN SAVAŞTILAR ... BİR KARIŞ TOPRAK İÇİN KAN DÖKTÜLER... VERMEDİLER KACMADILAR GERİYE DÖNMEYİ DÜŞÜNMEDİLER ...CANLARI PAHASINA SAVAŞTILAR... YATTIGINIZ YERLER CENNEt OLSUN RUHUNUZ ŞAD OLSUN .... Çanakkale çanakkale yanar dağlar yanar deniz Elinde güvey kınası ondokuzunda öldük biz Ateşte açan güldük biz ateşte açan güldük biz...

Sayfayı Paylaş