Canan Tan - Eroinle Dans (Alevden Küle) Kitap Tanıtımı

T

TİTAN

Forum Okuru
Canan Tan - Eroinle Dans (Alevden Küle) Kitap Tanıtımı
eroinle dans canan tan

canan tan eroinle dans

Sevgili melekleri usta romancılarımızdan Canan Tan 'ın kaleme aldığı Eroinle Dans (Alevden Küle) bu sayfamızda tanmıtacağımız kitabın adı. Kitabın özetine de yer vereceğimiz canan tan eroinle dans kitabı için yapılan yorumları da sayfamızın sonunda bulabilirsiniz..

eroinle_dans-215.jpg

"Eroinle Dans", yalnızca bir eroin öyküsü değil. Sigara ve içkiyle başlayıp esrar, kokain, sakinleştirici ya da uyarıcı haplarla süren, uzun, upuzun bir yolun son noktası eroin.
Uyuşturucu için, aile düzeni bozuk gençlerin sığınağıdır, diye yaygın bir kanı vardır toplumumuzda. Ne büyük bir yanılgı!

Merak, macera arayışı, çarpık ilişkilerin yaşandığı arkadaş çevreleri, rastlantı sonucu içinde bulunulan topluluğa uyum çabaları, bu konulara en uzak duran kişileri bile nasıl da içine çekebiliyor.

Romanımızın iki kahramanı var: Eylül ve Dünya.
Dünya, parçalanmış bir ailenin dışlanmış bireyi. Eylül ise ailesinin biricik prensesi; el bebek gül bebek büyütülmüş en iyi okullarda okutulmuş pırıl pırıl bir genç kız. Yolundan sapmasını haklı çıkaracak hiçbir dayanağı yok.

İkisinin, uyuşturucu ortak paydasında buluşması, alevin küle dönüştüğü noktaya el ele yürümeleri düşünülemez bile.
Ancak, çok güçlü arkadaşlık ve dostluk bağları bile bataklığa sürükleyebiliyor insanları. Romanımızda olduğu gibi...

Okuyucu Yorumları:

"Bugüne kadar okuduğum en etkileyici eroin kitabıydı. İleride bir çocuğum olur da, 'Bana bir kitap önerebilir misin?' diye sorarsa,'Al evladım oku!' diyebileceğim ilk kitabı sayenizde edinmiş oldum."

Gözde Bursalıoğlu / Öğrenci

" Seçtiğiniz konu için aklınıza, akıcı ve sade dilinize; İstanbul'u, İzmir'i bazen bir rehber, bazen bir gurme gibi yazan kaleminize, gençleri (ortamları, aileleri,zaafları,çıkmazları,seçicilikleri,açmazla r,güvenleri..) uyuşturucu ve uyarıcı safsatalarıyla değil; gerçek ve abartısız haliyle anlatan yüreğinize sağlık. Umarım herkese ulaşır bu kitap. Çünkü; yadsınamayacak kadar gerçek!..."

Arzu Encan / Bankacı

"... Seninle ortak tanıdıklarımız var. En önemlisi de eroin. Tam 4 yıl 3 ay 16 gün önce terk ettiğim sevgilim... Ve ortak bir hedefimiz varmış. Edebiyatı eroinle tanıştırmak! Yıllarca hayalini kurduğum bir şeydi bu. Yazmak, eroini yazmak. Unutulmuş insanları, yitirdiklerini yazmak! Ama sadece eroini değil, onca kitapta eksik olan sevgiyi de yazmak istemiştim. Tıpkı senin gibi. Eroini anlatan herkes sevgi eksikliğinde, yapayalnız, terk edilmiş insanlardı, Dünya gibi. Ama hiç kimse Eylül'ü anlatmıyordu. Hiç kimse mutluluğa doymuş insanın da eroine dokunabileceğini bilmiyordu sanki. Oysa bilen birileri varmış... O kadar güzel belirtmişsin ki bu gerçeği. Sana yürekten teşekkür ediyorum. Benim yapamadığımı yapıp bana cesaret verdiğin için..."

Yaşamın içinden gerçek bir Eylül

Geri