1. kroçe

kroçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Candan Erçetin

Konu, 'Biyografi' kısmında kroçe tarafından paylaşıldı.

Pop Müzik Doğum Yeri : Kırklareli
    Doğum Tarihi : 1963
    Kişisel Bilgiler : Candan Erçetin, İlk ve orta okulları Kırklareli’de okuduktan sonra Galatasaray Lisesi´ne girdi. Mezuniyetin ardından, Klasik Arkeoloji dalında İstanbul Üniversitesi´nde Yüksek Lisans öğrenimi gördü. 1979 yılında girdiği İstanbul Belediye Konservatuarı Şan bölümünü 1991 yılında bitirdi.

Kariyeri : 1986 yılında 'Halley' adlı parça ile 'Klips ve Onlar' grubunun elemanı olarak Norveç´de yapılan Eurovizyon Şarkı Yarışması´nda Türkiye´yi temsil etti. Öğrenimi nedeniyle çeşitli şarkı yarışmaları dışında bir süre sahne çalışması yapmadı. Profesyonel müzik hayatına 1989 yılında Siyah & Gümüş adlı gece klübünde Ariie Antique ve Chansons söyleyerk başladı. Daha sonra Caz Bar (Paris Nights Cabaret), Küfe (Restaurant), Royal Bistro, Galatasaray Cemiyeti, Moda Deniz Klübü, Home store ve Swiss Hotel´de (La Com D´or Restaurant) uzun süreli sahne programlarını sürdürdü.

İşkadını
    Şarkıcılığın yanısıra, Turizm & Organizasyon, Prodüksiyon, Promosyon ve Menajerlik alanlarında muhtelif çalışmalarda bulundu. Daha sonra Kanal D´de 94 Ekim ayında başlayan ve 17 hafta süren, Kol Düğmeleri adlı Erkek Magazin Programının sunuculuğunu yaptı. Candan Erçetin halen Galatasaray Lisesi´nde müzik öğretmenliğini sürdürmektedir. Sahne programının önemli bölümünü Fransız Chansonsları oluşurmakla beraber, repertuarında Türkçe, İngilizce, İtalyanca, Almanca, İspanyolca ve Yunanca nostaljik şarkılar da yer almaktadır.

Yalan

Geri döndüren gördün mü geçmişi
    boşa soldurdun o nazlı gençliği
    bir avuç toprak için yor kendini

dünyada ölümden başkası yalan
    yalan başkası yalan

zaman kendini benzetmez herkesi
    hesapsız açar baharlar pembeyi
    açmadığın dalda sözün geçer mi

yalan başkası yalan

sitem etme haberi yok dağların
    gözlerini ellerinle bağladın
    faydası yok geç kalınmış figanın

yalan başkası yalan

2. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: Candan Erçetin
    emegine saglik,kadinin sesi cok guzel bide sac rengini degistrse harika olacakk,bide annemle ayni yasitmis 1963 dogumlu

Candan Erçetin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Candan Erçetin - Dayan

Candan Erçetin - Dayan

ben nereden bileyim bana sorma aklim kendime zor yetiyor hal ve gidis sifirin altinda insan kendini zor tutuyor ben nereden bileyim beni yorma kimileri talihi kus saniyor (kimileri kendine tac takiyor) fazla guvenme doner diye dunya kalles durdu mu tam duruyor dayan dayan kul uzaktan kurtulmaz uyan uyan gul uzaktan koklanmaz ben nereden bileyim bana sorma aklim kendime zor...
  2. Candan Erçetin - Bensiz

Candan Erçetin - Bensiz

mevsimler bensiz kalacak sonbahar uzulur, dosttuk ilkbahar belli etmez, eminim digerleriyle sadece arkadastik sicak demeden, soguk demeden tanidiklar bensiz kalacak bazisi uzulur, dosttuk bazisi belli etmez, eminim digerleriyle sadece arkadastik yakin demeden, uzak demeden muzik bensiz kalacak ama devam edecek susmasin zaten asla vasiyetim bu degil sen bensiz kalacaksin...
  3. Candan Erçetin ve sevgilisi

Candan Erçetin ve sevgilisi

candan erçetin ve sevgilisi candan ercetin in sevgilisi ercetin erçetinin erçetin hamile ünlü şarkıcılarımızdan Candan Erçetin magazinden ziyade ağır kişiliği hanımefendiliği ve güçlü sesiyle adından bahsetiriyorken bu kez sevgilisi ile ilgili çıkan haberler sanatçının canını sıkıyordu...... AYRILMADIK FOTOĞRAFI! ÜNLÜ ÇİFTİN HAKKINDA ÇIKAN AYRILDILAR HABERLERİNİN ASILSIZ OLDUĞUNU...
  4. (; candan erçetin-bahar ;)

(; candan erçetin-bahar ;)

sen bana baharmısın candan erçetinin son albümünden bahar adlı parçaya bayıldım arkadaşlar,sesini gerçekten beğenirim,çok fazla hayranı değilimdir açıkcası ama söyledği şarkıların hakkını verir ve gerçekten sözleri de anlamlıdır... buyrun,işte o çok beğendiğim şarkının sözleri, candan erçetin--bahar sen bana müjde misin,umut musun sevgili kim demiş geçti mevsim,ufukta göründü kar bu...
  5. Candan Erçetin Biyografisi Fotoğrafları

Candan Erçetin Biyografisi Fotoğrafları

Candan Erçetin Fotoğrafları, Candan Erçetin Hakkında Kısa Bilgi Pop müziğin saygın ve sevilen isimlerinden biri olan Candan Erçetin'in biyografik bilgilerini ve en güzel resimlerini aşağıda ki makalemizde bulabilirsiniz melekler :) Candan Erçetin (D. 10 Şubat 1963, Kırklareli ) Türk şarkıcı. Uzun yıllar Galatasaray Lisesi'nde müzik öğretmenliği görevini sürdürmüştür. 2007-2009 arası...

Sayfayı Paylaş