Çatlakların oluşmasını nasıl engellerim?

THESECRET

"Adalet olunca yiğitliğe lüzum kalmaz"
Çatlakların oluşmasını nasıl engellerim?
doğum sonrası çatlaklar nasıl giderilir,çatlak oluşumunu nasıl engellerim,çatlak oluşmasını nasıl önlerim,
hamilelikte çatlak oluşumunu nasıl önlerim,vücut çatlaklarını önleme hakkında bilgiler


çatlk1234.jpg


Çatlak, cildinizin gerilmesine neden olan elastik fiberlerin zarar görmesi sonucu meydana gelen cildinizde yer alan yara izlerine verilen terimdir . Çatlaklar pek çok bayan ve erkekte bulunmaktadır.
Çatlaklar neye benzemektedir?
Cilt renginize bağlı olarak çatlaklar pembe olarak başlar , kırmızıya doğru dönebilir, yada ten renginde kalabilir.
Normalde en çok vücudun neresinde görülür?
Vücudunuzun her yerinde olabilir, ama genelde kalça, göğüs ve basen bölgesinde görülür.
Çatlakların oluşması tamamiyle genetiktir. Cildinizin elastikiyet durumu ile de alakalıdır.
Kremler işe yarar mı?
Pek çok kadın, çatlakların oluşumunu engellemek için farklı losyon, krem ve yağlar kullanmaktadır. Bu ürünler cildinizi yumuşatır ve yatıştırır. Yeni bazı medikal araştırmalar bazı spesifik kremlerin çatlak görünümünü azalttığını göstermiştir. Görünüşe göre, yüzde 0.1 Tretinoin kremi (Retin-A olarak bilinir ) , çatlakların uzunluğunu ve genişliğini azaltacaktır. Tretinoin , hamilelik döneminde ve emzirme sırasında uygulanmamalıdır.
Lazer Terapi
Lazer terapisi çatlakların görünümünü azaltmaya yardımcı olur. Doktor, çatlakların rengine göre farklı çeşitlerde lazer kullanır. Genelde bir tip, koyu renkteki çatlakların rengini yok eder; diğeri ise çatlakların içinde yer alan pigment yapıcı hücrelerin üretimini düzenler.
Daha yeni bir lazer terapi uygulaması vardır. Bu lazer terapisi vücudun kolajen üretmesine yardımcı olurken cildin elastikiyetini korumasını sağlar. Bu gerçekten oldukça ciddi ve pahalı bir yoldur. Karar vermeden önce mutlaka bir cilt doktoru ile görüşmeniz gerekmektedir.
 
Üst