1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Çatlı'nın kayıp ajandası nerede?

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  Susurluk kazasında hayatını kaybeden Abdullah Çatlı'nın eşi Meral Çatlı, kayıp ajanda ile ilgili konuştu. Kendi çevresinde “Reis” diye tanınan Abdullah Çatlı’nın Susurluk kazasında kaybolduğu öne sürülen çantasının halen Ergenekon davasında tutuklu sanık olarak yargılanan Sami Hoştan’da çıkmasından sonra Çatlı’nın eşi Meral Çatlı ilk kez konuştu.

  Çatlı, “Kocamın ajandası vardı. Kocamın çantasının içini kim boşalttıysa ajandayı da onlar bilir” dedi.

  Susurluk kazasından sonra Cumhuriyet Savcılığı tarafından Abdullah Çatlı’nın eşyaları diye kendilerine teslim edilenlerin tam listesinin yayımlandığını belirten Meral Çatlı, eşinin boş çantasının da kimseyi ilgilendirmemesi gerektiğini söyledi.

  BANA ÇANTAYI GETİRDİLER

  Yıllardır eşi ile ilgili iddialara cevap vermeyen ve suskunluğunu koruyan Meral Çatlı, Sami Hoştan’ın “Çatlı’nın çantası bende” açıklamasından sonra hürriyet.com.tr'nin sorusuna şu karşılığı verdi:

  “Eşimin vefatından sonra onun şahsi eşyaları bize teslim edildi. Biz onları biliriz. Kazadan sonra Sami Hoştan eşimin çantasının içinde otomobil satışından alınan para ve kızıma ait kolyeyi getirdi. Boş çantayı da onun hatırası olarak saklamak istediğini söyledi. Biz de kendisine o çantayı verdik. Boş çantayı kendisine vermemiz kimseyi ilgilendirmez. Aslında bu konularda da kimseyle konuşmak da istemiyorum.”

  EŞİMİN AJANDASI VARDI

  Meral Çatlı, eşinin ajandasının bulunduğunu ancak bu ajandada neler yazılı olduğunu bilmediğini belirtti. Çatlı, bu ajandanın nerede olabileceği konusundaki soruya şu karşılığı verdi:

  “Kocamın çantasının içi kazadan sonra boşaltıldığına göre, bunu kim boşalttıysa ajanda da onlardadır. Cumhuriyet Savcılığı tarafından eşimin eşyaları diye teslim edilenler arasında çanta, ajanda yoktu.”

  Meral Çatlı, Ergenekon Davası'nın tutuklu sanığı Sami Hoştan’ın boş çantanın kendisinde olduğuna ilişkin sözlerinin doğru olduğunu belirtti. Çatlı, kendisi ve kızlarına atfen bazı gazetelerde Hoştan’ın çanta ile ilgili sözlerinin doğru olmadığına ilişkin haberleri yalanladı. Meral Çatlı, “Ben kimseye ‘çanta-manta görmedim’ demedim. Ancak, bizimle görüşülmemesine rağmen, görüşülmüş gibi böyle yazdılar” dedi.

  “SIRRINI, GÖLGESİYLE BİLE PAYLAŞMAZDI”

  Abdullah Çatlı’nın kayınbiraderi Nihat Aydoğan, kardeşi Meral Çatlı’nın, eşinin vefatından sonra onun çevresinde olan kişilerle yıllardır yüz yüze gelmediğini, telefonla konuşmadıklarını, kimseyle de bir ilişkilerinin olmadığını belirtti.

  Aydoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Biz ne valiz, ne çanta derdindeydik. Bunların teslimi devletin görevidir. Biz, teslim edilenleri biliriz. Çantanın içinden bir şeyler alındıysa bunu bulmak da devletin görevidir. Abdullah Çatlı sırrını gölgesiyle bile paylaşmayan bir insandı. Kardeşimin çantanın içindekilerini bilmesi mümkün değil.”

  AJANDA VE ÇANTA İÇİN NE DEDİLER?

  Abdullah Çatlı’nın çantasının ve bu çanta içindeki ajandasının kayıp olduğunu Çatlı’nın yakın arkadaşı Haluk Kırcı gözaltına alındığı 1999 yılında Emniyet Organize Suçlar Şube Müdürlüğü’ndeki sorgusunda söyledi. O günden sonra bir çok sorguda Çatlı’nın kayıp çantası soruldu.

  Ergenekon soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve halen bu davanın tutuksuz sanığı olan “Drej Ali” olarak tanınan Ali Yasak, sorgusunda kendisine Çatlı’nın kayıp çantasının sorulduğunu söyledi. Ali Yasak, “Ben bu çantayı ne kaza yerine gittiğimde gördüm, ne de duydum. Sami Hoştan’ın bu çantanın kendisinde olduğunu duruşma sırasında söylemesine memnun oldum” dedi.

  Sami Hoştan’da kaldığı Silivri cezaevinden Hürriyet’e gönderdiği mektupta, çantanın içinde para ve kolye bulunduğunu, bunları Çatlı’nın ailesine teslim ettiğini, ancak ajanda konusunda bilgisinin olmadığını belirtti. Hoştan, “Çatlı, bütün olayları yapmış ve kaybolan çantada olan günlüklerde yaptıkları yazılıdır diye çıkan yalan haberlerin önünü kesmek için o açıklamayı yaptım. Haluk Kırcı da bilir ki Abdullah Çatlı günlük tutmazdı. Bunu Haluk Kırcı da bilir. Ancak Haluk Kırcı’nın hangi koşullar altında bunları ifadesinde söylediğini bilmiyorum. Öyle sanıyorum ki Kırcı bu konuda açıklama yapar” dedi.
   
Çatlı'nın kayıp ajandası nerede? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yitik (kayıp)

  Yitik (kayıp)

  Bir yerde yitik bir şey bulup onu almak insanın elinin altında bulunanlardan kazanacağı nefisşeylere, tabiatına uygun beklentilere, mübarek bir çocuğa yahut beklenmeden meydana çıkacak mirasa delalet eder. ( Ayrıca Bakınız; Telef Etmek.)Rüyada bir yerde bir yitik bulup kaldirmak, görenin kazanacagi nefis ve tabiatina uygun seylere veya mübarek bir çocuga yahut beklemeksizin meydana çikacak bir...
 2. Athena - Kayıp

  Athena - Kayıp

  Athena - Kayıp Kayboldum sanki yine, gören var mı? Herşey bomboş ve yine kimse yok. Nerelerden gitsem bilen var mı? Odamda yalnızım yine cevap veren yok İtiraf et itiraf et kendine Sadece son bir kez daha yalan söyle Çamurdan üstüm başım sade Kaybettim kendimi yine yine Çamurdan üstüm başım sade Kaybettim aklımı bana müsade Orda biri var arkası dönük Sanki kör olmuş ateşe küskün O senin gibi...
 3. Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

  Hasretim kayıp.. Cümlelerim kayıp

  . yazamıyorum artık…cümlelerimin devamı gelmiyor ve sen gelmiyorsun ! ! cümleler kayıp ! … konuşamıyorum artık.. dilim lal olmuş.. sus pus duygularım… ! kalemim kırık kalbim kayıp ! … söyleyemiyorum şarkıları bağıra bağıra..! Sesim çıkmıyor.. sen giderken çok çıktı.. –dön- dedim ve sen duymadın ! ! dönüşler yasak ! …uyuyamıyorum artık.. yatağım sensiz buz gibi bu...
 4. ŞANLIURFA- kayıp

  ŞANLIURFA- kayıp

  Alinan bilgiye göre, bir seramik fabrikasinda işçi olarak çalişan Kemal Şihanli'nin tek çocuğu 2 yaşindaki Uğur Samet, 5 gün önce Bağlarbaşi Mahallesi'ndeki evlerine misafirliğe gelen komşularinin çocuklariyla oynamak için kapinin önüne çikti. Bir süre sonra çocuğunun evin önünde olmadiğini fark eden anne, eşine haber verdi. Uğur Samet'i bulmak için mahallede ve çevrede araştirma...

Sayfayı Paylaş