Çelebi ile THY arasında sözleşme

  • Konbuyu başlatan Bilge Gökçen
  • Başlangıç tarihi
Çelebi ile THY arasında sözleşme
Çelebi Hava Servisi, Trabzon, Van, Diyarbakır, Erzurum, Malatya, Samsun, Mardin, Erzincan, Hatay, Kahramanmaraş ve Denizli havaalanlarında THY uçuşlarına ramp hadling ve yolcu trafik hizmetleri sağlayacak.

Çelebi Hava Servisi A.Ş'den Borsaya gönderilen açıklamada, 14 Şubat 2008 tarihindeki özel durum açıklamalarında konu edilen ve Türk Hava Yolları A.O. (THY) uçuşlarına yer hizmetleri sağlanmasına ilişkin düzenlenen ihale çerçevesinde, THY tarafından Çelebi Hava Servisi'ne, 11 havaalanında ramp handling ve yolcu trafik hizmetleri verilmesi işi için sözleşme imzalanmasına dair davet yazısı gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, bu çerçevede, daha önce şirket tarafından THY uçuşlarına ramp handling hizmeti sağlanan Trabzon, Van, Diyarbakır, Erzurum, Malatya, Samsun ve daha önce yer havaalanı yer hizmeti sağlanmayan Mardin, Erzincan, Hatay, Kahramanmaraş ve Denizli Havaalanlarında THY uçuşlarına ramp hadling ve yolcu trafik hizmetlerinin 3 yıl süreyle (3 yıllık süre sonunda 1'er yıllık uzatma opsiyonlu toplan 5 yıl) Çelebi Hava Servisi tarafından sağlanacağı bildirildi.

Açıklamada, diğer taraftan hali hazırda Ankara Esenboğa, Antalya, İzmir Adnan Menderes, Adana Şakirpaşa, Bursa ve Kars Havaalanlarında verilen yer hizmetleri de dikkate alındığında, şirket tarafından THY uçuşlarına hizmet verilen havaalanı sayısının 17'ye yükseldiği belirtildi.

AA
 
Üst