Cem Yılmaz Arok la dönüyor

Cem Yılmaz Arok la dönüyor
arok arok oyunu oyunları
İzle necek bir film gibi duruyor arkadaşlarım, fragmanına baktım baya komikti :)

Cem Yılmaz Gora ve Hokkabaz'dan sonra senaryosunu yazdığı yeni filmi A.R.O.G'la beyezperdeye geri dönüyor. Filmin tanıtımları sinema salonlarında dönmeye başladı bile.

Hokkabaz'ın senaryosunun çalıntı olduğu söylentileri yüzünden zor günler geçiren Yılmaz'ın başı A.R.O.G nedeniyle de ağrıyacak gibi görünüyor. Öyle ki film daha vizyona girmeden ortalığı karıştırdı.
Ünlü şovmen filmi için yapılan "Echo: Secrets of the Lost Cavern' adlı bilgisayar oyunundan esinlendi" yorumları nedeniyle zor durumda kaldı.

DÖNEMLERİ DE AYNI!
Yılmaz'ın esinlendiği iddia edilen oyun da yontmataş devrinde geçiyor. Oyundaki ana karakterin ismi ise Arok.

ECHO: SECRETS OF THE LOST CAVERN
Echo: Secrets of the Lost Cavern bir PC oyunu. Oyundaki ana karakterin ismi Arok. Oyunun hikâyesi Fransa’nın güneyinde yaşanmakta...

“Arok, rüzgârlarla süpürülen yüksek bir platoda yaşayan bir kabilenin üyesidir. Orada hayat tabii ki zor ve monoton geçmektedir, özellikle de hikâyenin geçtiği zamanın kış mevsiminde. Yırtıcı hayvanlara çok sık rastlanmamaktadır. Bununla beraber insanlar yiyecek bulmak ve avlanmak için kamplarından uzağa gitmek zorunda kalmaktadırlar. İşte böyle bir av sırasında Arok birkaç yıl önce karşılaştığı bir seyyahı hatırlar. Arok macera ruhunu bu seyyahtan almıştır. Arok, seyyahtan ve seyyahın mağaralara yaptığı resimlerden(fresco) çok fazla etkilenmiştir. Bu yüzden Arok, tekrar seyyahın peşine düşer...
 
Üst