1. UzakMavi

  UzakMavi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.201
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0

  çerçevden fırlayan resim yap

  Konu, 'Photoshop' kısmında UzakMavi tarafından paylaşıldı.

  kendi fotoğrafına makyaj yap kendi resmine makyaj yap resmine fotoshop resmimi fotoshopla resmini fotoshop
  Sık sık daha iyi fikirlerle güzel çalışmalar yapmak için uğraşırız. Bunlardan biri de polaraid efekti uyguladığımız bir resimden dışarı fırlamış bir başka resimdir. Bu derste 2-3 fotoğrafı birbiri ile harmanlayarak çok güzel bir çalışma yapacağız. Sonucu merak edenler için işte sonuç:

  [​IMG]

  Önce çalışmak istediğim fotoğrafı bulmalıyım. Bunun için buradaki fotoğrafı seçiyorum.

  [​IMG]

  Bu foto iyi, çünkü etrafını temizlemekte fazla zorlanmayacağım. Arka plan zaten bulanık ayarlanmış.

  Şimdi bu resmi Photoshop'ta açın, bu layer'i çoğaltın (duplicate yapın), alttaki layer'i gizleyin ve Extract aracını kullanarak kurbağanın etrafını temizleyin. (Bu konuda hazırlanmış "Extract" komutunu kullanarak resim temizleme ile ilgili dersi Sanalkurs'ta bulabilirsiniz) Kurbağanın etrafını çok dikkatli bir şekilde temizleyin.

  [​IMG]

  Resmin tamamının olduğu ve biraz önce gizlediğiniz layer'i görünür yaparak onu seçin. Polygonal Lasso aracını seçin ve resmin üzerinde perspektif bir seçim yapın. Kurbağanın arkaplanından bir kısmını içerdiğinden emin olun. Seçiminiz aşağıdaki resimdeki gibi olsun.

  [​IMG]

  Seçimi ters çevirin (CTRL+I) ve sonra Delete'e basarak silin. Seçimi iptal etmeden önce Layer panelinden az önce etrafını temizlediğiniz kurbağayı seçin, sonra silgi yardımı ile alttaki resmin dışında kalan bacağın fazla kısmını silin. Sonra da CTRL+D ile seçimi iptal edin.

  [​IMG]

  Şimdi alttaki resme bir çerçeve ekleyeceksiniz ve ona gölge vereceksiniz. Öyleyse arkadaki resmi seçin ve onu çoğaltın (dublicate). CTRL tuşuna basarak tıklayın ve kırmızı ile dolgu yapın. Sonra Free Transform (CTRL+T) ile resmi bütün yönlere bir parça uzatın. Önce aşağı, sonra yukarı doğru köşelerden birazcık büyütün.

  [​IMG]

  Şimdi de resme aşağıdaki gibi Drop Shadow efekti ekleyin.

  [​IMG]

  Seçili kısmı beyazla dolgu yapın ve seçimi iptal edin.

  [​IMG]

  Evet, iyi görünüyor. Daha gerçekçi yapmak için kurbağaya bir gölge eklemek gerekiyor. Kurbağayı seçin ve onu çoğaltın (duplicate). Aşağıdaki kurbağayı seçin ve Free Transform (CTRL+T) aracını kullanarak bir gölge gibi görünmesini sağlayın.

  [​IMG]

  Image > Adjustments > Desaturate seçin ve opacity ayarını % 30 yapın. Sonra Gaussian Blur efekti uygulayın. Bunun için de 30px değerini kullanın.

  [​IMG]

  Şimdi herşey hazır. Fakat daha gerçekçi olması için buna bir de çekirge eklemeye ne dersiniz? Yani, kurbağanın bu resimden fırlamış olması için bir neden olmalı, öyle değil mi? Çekirge bunun için güzel bir sebep. :)

  Bunu için iştah açıcı (tabi kurbağa açısından) bir çekirge resmi buluyorum ve onu da extract yöntemi ile temizliyorum.

  [​IMG]

  [​IMG]

  Çekirgeyi kurbağanın ön kısımlarında bir yere taşımak kalıyor şimdi. Taşıma aracı ile kurbağanın ayakları dibine taşıyorum. Kuyruğunu da dışarda bırakalım, daha güzel olsun. İşte sonuç:

  [​IMG]

   
  Son düzenleme: 18 Temmuz 2008
 2. Hülya

  Hülya Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Eylül 2007
  Mesajlar:
  485
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Bilecik
  Cevap: çerçevden fırlayan resim yap
  Teşekkürler :D
   
 3. UzakMavi

  UzakMavi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  26 Mayıs 2008
  Mesajlar:
  1.201
  Beğenilen Mesajlar:
  8
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: çerçevden fırlayan resim yap
  rica ederim :D
   
 4. __nazlim__

  __nazlim__ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  29 Mart 2008
  Mesajlar:
  272
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Cevap: çerçevden fırlayan resim yap

  güzeldi tesekkürler
   
çerçevden fırlayan resim yap konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çerçeve

  Çerçeve

  Kapı ve pencere çerçevesi bekar için evlenmeye, evli kimseler için ev edinmeye yahut mutlu bir hayata; bunlarda görülen kırık döküklük insanın kendi hayatındaki yanlışlıklara, Resim çerçevesi mutluluğu sürekli kılan tedbirlere, Bir şeyi sınırlayan çerçevve ve benzeri şeyler, Allah Teala'nın koyduğu sınırlara delalet eder.Kişinin önemli bir konuda kesin ve isabetli bir karar vereceğine işaret...
 2. Kağıt katlayarak resim yapmışlar, inanılmaz.

  Kağıt katlayarak resim yapmışlar, inanılmaz.

  kağıt ile yapılan şeyler kağıttan yapılan şeyler
 3. Çocuğunuzla Birlikte Resim Kitabı Yapın

  Çocuğunuzla Birlikte Resim Kitabı Yapın

  kitapla ilgili resimler kitap ile ilgili resimler Niye çocuğunuz ile çok özel bir resim kitabı yaratmayasınız? Eğlenceli olmasının yanı sıra, sayfaları çevirip resimlerde ne gördüğünüzü konuştukça bu faaliyet dil becerilerini geliştirir. Bir resim kitabını okumak ve bu konuda konuşmak, kelimeleri hareketler veya olaylar ile bağlamanın anlamlı bir yoludur ve bir çocuğun dil gelişiminde önemli...
 4. Çocuklar rahatça resim yapsın diye masasını düzenleyin

  Çocuklar rahatça resim yapsın diye masasını düzenleyin

  Çocuk masası dizaynı Boya düzeni örneği Çocukların en sevdiği kativitelerden biri de boyama yapmak. Çocuğunuza ait boyama masası dizayn ederek çocuğunuzun işini kolyalaştırabilirsiniz. Hem de düzenli bir çocuk odası elde etmiş olursunuz.
 5. 2016 resim çerçeve modelleri

  2016 resim çerçeve modelleri

  Resimlerimiz her zaman anılarımız olarak bir köşede yer bulur kendine evimizde. Kimi zaman etrafı taşlı ya gösterişli çerçeve modellerini tercih ederken; kimi zaman sade görünümlü düz model tercihinde bulunarak resimlerinizi istediğiniz odanızda sergileme fırsatı yakalarsınız. Resimlerinizin birini sergileyebileceğiniz gibi birden fazla resmi de aynı anda sergileyebileceğiniz çerçeveleri satın...

Sayfayı Paylaş