gebe
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Çerçeve Seçimi

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Çerçeve Seçimi [​IMG] Değerli bir ressamın elinden çıkmış bir resim çerçevesiz de duvara asılır. Ama süsleyici etkisi de olsun istiyorsanız o zaman çerçevelenmelidir. Bunun için resmin niteliği, yapıldığı dönem,konulacağı yerin seçimi, ışık ve birlikte asılacağı diğer tablolar önemlidir. Çerçevenin resmin üslubuna uyması burada dikkat edilecek en önemli etkendir. Eğer tablonuzun daha büyük durmasını istiyorsanız, paspartu kullanabilirsiniz. Resme hakim olan renklerde,uyumu kaybettirmeyecek bir renk paspartu ile çerçevelenmiş resim daha büyük duracaktır.

  Özetlersek, resim çerçevelerini kişisel beğeniye göre seçmek, ama resimlerin asılacakları yerin özelliklerinden uzaklaşmamak gerekir. Bazı durumlarda mat cam kullanılacağı gibi, camsızda çerçevelenir. Aydınlatma iyi olmadığında, cam, resmin görülmesini güçleştirir.

   
Çerçeve Seçimi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Çerçeve

  Çerçeve

  Kapı ve pencere çerçevesi bekar için evlenmeye, evli kimseler için ev edinmeye yahut mutlu bir hayata; bunlarda görülen kırık döküklük insanın kendi hayatındaki yanlışlıklara, Resim çerçevesi mutluluğu sürekli kılan tedbirlere, Bir şeyi sınırlayan çerçevve ve benzeri şeyler, Allah Teala'nın koyduğu sınırlara delalet eder.Kişinin önemli bir konuda kesin ve isabetli bir karar vereceğine işaret...
 2. Dekoratif Çerçeve Modelleri

  Dekoratif Çerçeve Modelleri

  Dekoratif Çerçeve Modelleri Selam arkadaşlar sizden çok şık Dekoratif Çerçeve Modelleri paylaşmanızı rica ediyorum.
 3. seçim

  seçim

  eski erkek arkadaşımla 4 yıl çıktık fakat değerimi bilmediği için ayrılma kararı aldık ben bi şeyleri zorlasamda ayrılığımız dahi birbirimizden habersiz oldu. Şimdi yeni bir ilişkim var 5 aydır çok mutluyum bir kez bile kavga etmedik ve erkek arkadaşımın beni sevdiğine inanıyorum. ancak eski sevgilim mesaj attı ailesinin bana değer verdiğini söyledi ve sanırsam benim değerimide anladı bu...
 4. Çerçeve dolu duvar

  Çerçeve dolu duvar

  Duvar dekorasyonu Çerçeveli duvarlar Bir duvarın boydan boya çerçeve olduğu duvar dekorasyonu oldukça farklı görünüyor. Çerçeve dekorasyonu anıları sergilediğinden hoş bir mekan sağlıyor. Siz de bir duvarınızı çerçevelere ayırabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş