1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Çeyiz Dünyası

  Konu, 'Örgü, Dikiş & Nakış' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Milli kültürümüz de yer alan çeyiz hazırlığı yörelere göre farklı gelenek ve göreneklerden oluşsa da çeyizin hayatımız da çok önemli bir yeri vardır.
  Küçük yaştan itibaren anneler kızları için çeyiz hazırlığı yapar ve bu çeyiz hazırlığı genç kızlık dönemin de kızlar tarafından da sürdürülür. Çeyiz hazırlığın da neler yoktur ki... Havlu kenarı modelleri, dantel modelleri, nakış, dikiş örnekleri, yatak örtüleri, oya ve yazma modellerinin yanısıra daha birçok örnekler sandıklar da yerini alır.
  Biz de tüm çeyiz hazırlığı yapanlara örnek teşkil etsin diye çeyiz sandığından seçtiğimiz en güzel çeyizlik modelleri konumuz da paylaşıyoruz.


  Nakış dikiş örnekleri için de etaminden yapılan örneklerde oldukça fazladır. Etamin yatak örtüsü modelleri, etamin namazlık modellerinin yanısıra mekik oyası modelleri de bayanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Yazma modelleri, pullu yazma modelleri, mekik oyası yazmalar, boncuklu yazma modelleri, havlu kenarı modelleri çeyiz sandıkları için de demirbaş modeller arasın da yer alıyor.

  Çeyizlik havlu kenarı modelleri için tıklayınız

  Derya Baykal Bebek Örgü Modelleri

  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>
  < Konu Resmi..>   
  Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 8 Ağustos 2016
 2. $ul€

  $ul€ Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ocak 2009
  Mesajlar:
  6.847
  Beğenilen Mesajlar:
  407
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  iڪے†∂ηßﺙℓ
  bende de iyi modellervar vakit bulunca sizlere gösteririm
   
 3. temmuz

  temmuz Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  3 Ekim 2009
  Mesajlar:
  267
  Beğenilen Mesajlar:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  hepside el emeği göz nuru teşekkürler paylaşımına
   
Çeyiz Dünyası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. çene ağrısı

  çene ağrısı

  çene altında kitle çenede şişlik çene ağrısı altında şişlik kulak ağrı Çene Eklemi Çok ilginizi çekmemiş ve farketmemiş olsanız da çene ekleminiz günde yüzlerce kez kullandığınız bir ekleminizdir. Her iki tarafta alt çene ile kafatasının, kulağın hemen önünde birleştiği yerdedir. Her çiğneme hareketi yaptığınızda onu kullanıyorsunuz. Hatta her konuştuğunuzda ve yutkunduğunuzda (üç dakikada bir...
 2. Çeyiz

  Çeyiz

  Genç kız ve bekar erkek için evlenmeye, Çeyizleri bir yere sermek yeni eve, Evli birinin çeyizlerini eskimiş görmesi uyun yaşamaya delalet eder.Sağlığa ve yeni eşyalara yorulur. Düğün çeyizi iyi niyetliliğiniz sonucunda zarara uğrayacağınıza işarettir. Çeyiz bulundurmak sonu olmayacak yasak ilişkilere girmek anlamına gelir. Çeyiz dikmek hiç beklemediğiniz bir şekilde aldatılacağınıza...
 3. Çete

  Çete

  Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini belirtir. Başkalarının sizin malınızda ve paranızda gözü olduğunu ve dikkatli olmanız gerektiğini belirtir. Rüyada bir çete ile karsilasarak soyuldugunuzu görmek, sizi maddi bakimdan tongaya düsürmek isteyen bir ta-kim kimselerin bulunduguna ve bu bakimdan çok dikkatli olmaniz gerektigine isarettir.
 4. Çentik

  Çentik

  Bir şeye çentik atmak, o şeye zarar vermeye ya da dargın olduğu kimse ile barışmaya delalet eder. ( ayrıca Bakınız; Gedik.)
 5. Çene

  Çene

  Evin reisine, yerel nönetimin başınrda bulunan kimseye, Yüz bütünlüğüne uygun, güzel çene abdestle hasıl olan nura ve söz güzelliğine, Uzun çene laf ebeliğine, gereksiz ve uzun konuşmaya delalet eder.İşleriniz gittikçe düzelecek. İş hayatınızda gittikçe daha fazla yükselecek, birçok başarıya imza atacaksınız.Rüyada görülen çene, asiret baskanina ve nesli çok adama isarettir. Çenesinin...

Sayfayı Paylaş