Çeyiz Dünyası

Çeyiz Dünyası
Milli kültürümüz de yer alan çeyiz hazırlığı yörelere göre farklı gelenek ve göreneklerden oluşsa da çeyizin hayatımız da çok önemli bir yeri vardır.

Küçük yaştan itibaren anneler kızları için çeyiz hazırlığı yapar ve bu çeyiz hazırlığı genç kızlık dönemin de kızlar tarafından da sürdürülür. Çeyiz hazırlığın da neler yoktur ki... Havlu kenarı modelleri, dantel modelleri, nakış, dikiş örnekleri, yatak örtüleri, oya ve yazma modellerinin yanısıra daha birçok örnekler sandıklar da yerini alır.
Biz de tüm çeyiz hazırlığı yapanlara örnek teşkil etsin diye çeyiz sandığından seçtiğimiz en güzel çeyizlik modelleri konumuz da paylaşıyoruz.


Nakış dikiş örnekleri için de etaminden yapılan örneklerde oldukça fazladır. Etamin yatak örtüsü modelleri, etamin namazlık modellerinin yanısıra mekik oyası modelleri de bayanlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Yazma modelleri, pullu yazma modelleri, mekik oyası yazmalar, boncuklu yazma modelleri, havlu kenarı modelleri çeyiz sandıkları için de demirbaş modeller arasın da yer alıyor.

Çeyizlik havlu kenarı modelleri için tıklayınız

Derya Baykal Bebek Örgü Modelleri

2015-Çeyiz-Dünyası.JPG
1492964_0.JPG
1622847_502762983162247_2146008694_nhj.JPG
cicekli-dantel-havlu-kenari.JPG
İğne-Oyası-Havlu-Kenarları1.JPG
yeni-sezon-Çeyiz-Dünyası-İğne-Oyaları.JPG
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Üst