Ceza

E

EspanOL

Forum Okuru
Ceza
2001 feat. Sagopa K. & Sahtiyan

ceza:
Bir kursun kaleme benzer hayat tek eksik silgidir anla insanlar kendileri yazmakta zannetmekte dunyanin gonlunu almak cok zordur oldurmek bir intihardir aldatmaksa intizardir kandirmaksa hep zarardir hep siyahtir fatalrhymer represent; gezegenime sahip olamadim ama yeralti benim olsun yildizlar hep yanimdalar dusmanlar hep yanildilar dusmanlar hep yarildilar 77 den beri her gun olumu gormekten biktim ben herkes bir kere olsun olmeyecek olan olumude gorsun herkes bir kere gulsun varolusun temeli sarsildi dikkat; cikarcilar taaruzda yalancilar zafere cok yakinlar ekmek aslanin agzindaysa sular benim kalbimde
sahtiyan:
rapte melankoli sahtiyan geceleri uyku girmez gozlerime underground da kim var diye dusunurum her gece yaptigim en kotu sarki gotunuzu tavana vurduracak duzeyde arap collerinin derinliklerinde bulunur alcak duvarlari neredeyse sayisiz asirlarin kumlariyla saklanmis halde cokmekte olan dilsiz ve adsiz turkce rapi ali cengiz oyunlarina getirenleri esefle kinama gorevinde arkadan bizans oyunlari ceviren %90 salak turk halki belkide aziz nesin hakliydi gercek kurmacadan daha tuhafti olmayan sorunlari yaratan anandi hicbir buyucu beni kandiramadi tasinabilir gurur koruyucu tasinabilir yalan dedektoru oklittus kuramlar bos bakis acisi satilik ruhlar toplumsal yarilis cabasi sabah 6 ayazinda rap yarimadasinda afgan daglarinda amerikan tshirt u giymiyor diye vurulan cocuklara tasaklari olan teyzelere rap yaptiranlara gunde bir kere sahtiyan tok karinlara mistik caglarda olumde olur sok bunu kafana
mic check :
asar kim ki daglari farz i misal; gucunu has eden normlari sorunlari bes bini asmis zugurtun nallari kanlari akitan caninin kilici mikrofonun efendileri bogazin kara sularindan bulanik bakici rakici; bir buyuk icmiscesine kafaci rap ile kasici polimetrik lirikal kulak kabartici sen olsan ben kemirgen yirtici micro s check ik micro checkt i pimi bosphoritik uc mc dev aynasindan buyuteci gunese cevirdi insanligin dusmani rap ile civilendi mimlendi korun problemleri cozume erdi ermis lirikal pen ve ben yeralti gunesiyle eridi halil imin sulasyonu ucurumdan intikamini har eyledi

Ce: Ceza

3 Atlı 7 Katlı

CEZA:

Bir adam ormanda başka bir ayıya rastlar
Uzaktan akraba çıkar ve biraz laflarlar
Güneş süzüldükçe aşağıya boynuzları parlar
Taşağıyla oynar o bir yavşak ve küstah
Ne desek bu garibe büyücü bu pezevenk
Ağzına pelesenk vurmayı mı denesek
Yada günaha girme biz hurmayımı yesek
Ayı bey akıllanmaz daha ayısı gelecek
Kaldı karanlık mağarada bir başına
Götüne yedi tekme o yağlı kıçına
Başına ye puşt kendi elini zik
Yaşın olmuş artık kırk
Beynin yok yerinde
Benim kuşum öttü diye kıl döndü götünde
Ucuzluktan aldım seni gördüm eminönünde
Benden istemişti sıçtım senin evin önünde
Osurunca yıkarsın dağları koca götünle
Son gül iyi gül hadi kahpe gül
Yüzüme bakta konuş sen yarım sandavüç
İradenin sınırı travestiye denk hoşt
Kalitenin hası bu hasımı sen olan puşt
Kaşınır senin gibi bi çoğu verilir ders
Kakılır başıma niye çünkü benim evin delisi
Akıl başa gelmez çünkü bu bana ters
Sakındıkça geldi dert belki buda biter
Önemi neki senin için boşver yolumu kes
Kesebilirsen gücün yeter ise burdayım gel
Çükünü keserim ama kafanı geçerim es
Sen halep işi gibi piştin lan et hadi pes...

Ab-ı NaFi (Mercan Dede)

Önceden ben tektim öncesinde bir melektim
Hep önümde bir şua ve nurdu var olan bebektim
Her tarafta tarlalar var hep çiçekli ben de ektim
Artık suları beklemek gerekti benim için
Düşman edinip düşman olmamak gerekti bunun için
Ben köstebektim yoktum ortalarda yurdum yerdi
Ve saklanırdım en derinde katlanırdım herbi derde
Ve herbi çileye, yeryüzündeyim güneş de benle
Kamaştı gözlerim bu bedenim hep savaştı
Gölgemin arkasında görkemim kaldı
Ben bi kuştum artık, güneşle arama perde
Geceyle aramız iyiydi bence
Kanatlarımdı rüzgar bu gönlümdeyse aşk var
Akılsa donmuş
Bir yunustum buz tutan denizlerin dibinde suskun
Oltalar ve ağlar birer mayın gibi
Bir çığlık duydum sanki yapmayın demiş gibi deniz de ağlar
Ben bir okyanustum şimdi yağmur oldum orman oldum
Bir kuş oldum akrep oldum oğlak oldum yaprak oldum insan oldum
Ben de yandım, ben de ağladım bi boşluktaydım
Ve ben de toprak oldum

Acı Biber

olmadı rapin bir olamadı rapin seni bir dinledim sonucu gaza baz tepin sidik yarışı senin işin oldu kekim bir doyamadı gözün acı biberimi yedin hepinize gider alayınıza gider ağzınıza biberi sürerim af diler ve köpeğim olur ve hepsi rapi katleder ben yaparım rapi alem dans eder O kağıt evleri bile yıkamaz, eline aldığı işi sonlayamaz, katina bile onun yanında bir sihirbaz, makine gibi beyni ama pek çalışmaz, bir buhar makinesi gibidir aklı fikri duman, fikri başka zikri başka, bi liman ki kopya hayatı zaten hep yalan, bir korku filmi gibi aslolan, gene fatalrhyme, kıçına batan rhyme, tozu dumana katıp önünüze çıkan rhyme, ece buçukcu gibi bizde çalıntı yok rhyme, sarılmadan adamın belini kıran tek rhyme, elli sent e cover yapan asla yapamaz rhyme, bir tek boy var bumu yapacak rhyme, bizdeyse prime time, çekil önümden lan, hey dj ise rhyme peki bu ne o zaman, bastığım yerde hiç ot bitmedi, geriye dönüp bir baktım ki boşa gitmemiş, akıttığım onca ter hiç kurumamış, vakitsiz ötmüş olan horozunda sonu hazır,sen kır belini ali dayı sen hadi kır, en dada yazanda benim otuz yıllık sır, al birini vur ötekine ve de çarp bir yere kal geride ben rahatım iyi böyle, olmadı rapin bir olamadı rapin seni bir dinledim sonucu gaza baz tepin sidik yarışı senin işin oldu kekim bir doyamadı gözün acı biberimi yedin hepinize gider alayınıza gider ağzınıza biberi sürerim af diler ve köpeğim olur ve hepsi rapi katleder ben yaparım rapi alem dans eder Hırsından çatla kıskanç bir fırsat olsada tırsmasan atarsın bana kırbaç höst dedik sana ben sus dedim, arkamı döndüm brütüs hadi gel vur beni, kalmış karanlık mağarada bir başına, gözüne yedi tekme o yağlı kıçına, başını ye kuş, kendi elini dik, yaşın olmuş artık kırk, beynin yok yerinde, benim kuşum öttü diye kıl döndü gözünde, ucuzluktan aldım, gördüm eminönünde, benden istemiştin sıçtım senin evin önünde, osurunca yıkarsın dağları koca gözünle, son gül iyi gül hadi kahpe gül, yüzüme bakta konuş sen yarım sandöviç, iradenin sınırı travestiye denk hoşt, kalitenin hası bu hasımı sen olan pust, kaşınır senin gibi bir çoğu verilir ders, kakılır başıma niye çünkü benim evin delisi, akıl başa gelmez çünkü bu bana ters, sakındıkça geldi dert, belki bu da biter, önemi neki senin için boşver yolumu kes, kesebilir isen gücün yeter ise buradayım gel, çükünü keserim ama kafanı geçerim es, sen halep işi gibi piştin lan et hadi pes olmadı rapin bir olamadı rapin seni bir dinledim sonucu gaza baz tepin sidik yarışı senin işin oldu kekim bir doyamadı gözün acı biberimi yedin hepinize gider alayınıza gider ağzınıza biberi sürerim af diler ve köpeğim olur ve hepsi rapi katleder ben yaparım rapi alem dans eder

Açık Arttırma

Yer kaplayan her biri yılan bende kalmasın aklın tamam açık arttırmayı ben başlattım satıyorum satıyorum sattım yok mu arttıran yada sattıran pişman eden ve düşünceyi atın açık arttırmayı ben başlattım satıyorum satıyorum sattım

Kendini ne sandın acaba metropol kurdugun haram parayla
Açtığın garip yarayla Sarayda kalmis aklınız sizin belli
Kart yaşını bilmem ama senin zeka yaşın 'iki'
Yer kalmamış beyninizde
Feri sönmüş gözlerinde okunmus satılmaya hazır düşünce
Yere düştüğünde olmayan aklına gelecek sahip oldugun her düşünce
Müzayede bağlamında sözlerim satmaya hazır
Saçma olan herşeyi gözlerim ben
Başladım yok mu arttıran çok ucuz
Hep uyuz al domuz tuzla buz oldunuz
Ben çoktan sattım kötü düsüncelerimi Saçma ideolojilerimi
Sizinkilerde ellerimde paha biçilmez degil
90 Derece meyil yukaridan asağiya kritiginizde
iyice batın sizi batıran her boş şeyi satın
Doğrudan satın alın yolsuzluğu yatıralım
Kötülüğü batıralım,Bağlayalim kötü elleri
Dağlayalım yan bakan gözleri
Sallayalım antirealist beyinleri
Gençler izlesin şimdi beni

Yer kaplayan her biri yılan bende kalmasın aklın tamam açık arttırmayı ben başlattım satıyorum satıyorum sattım yok mu arttıran yada sattıran pişman eden ve düşünceyi atın açık arttırmayı ben başlattım satıyorum satıyorum sattım

Alaturka Çeşmesi

Alaturka çeşmesinden içtim en dikenli yoldan ben geçtim kader mi itti yoksa benmi seçtim
Med cezir de dünya keşfettim vakti geldi bahsettiğim herşeyin
Herşeyi yoluna koymak mı herşey
Menşeği belli olmayan her birşeyin bir bedeli vardır ah beynim...
İcraatlerimin hepsi suistimal edilip ihtilal başlatılırsa istila talebi olmaz
Ancak iticat talebeleri kabulümüz içtimaya hazır olunuz
İstişaredeyim ben iftiraya kapılana istinaden ihtiyarladım
Ben ve rapim ihtiyacınızın yüzde yüzünü karşılar rapte cephe kelimesi kesmekte
Kıspet kenefini engeller bu nispet olacak hepnize ferinizi kefeninize dikecek
Ekleyecek hepinize gösterecek tersten rapi mesken tuttuk sen uyurken
Cismen tersten geldik geçtik bu testten ve yelken açtık uçtuk resmen...
Alaturka çeşmesinden içtim en dikenli yoldan ben geçtim kader mi itti yoksa benmi seçtim
Menşeği belli olmayan her birşeyin bir bedeli vardır ah beynim... (x2)
Sol kanattan effyuu pasını verdi kaydım aldı onu çalıma dizdim herkesi tek tek
Ayaklarımı kırmaya çalıştılar ben yek başıma yürüdüm hep
Tek top oynarım ama bu pek zor bir maç tek başımayım
Ben volede vururum bekte sağlam ceza sahasına girdim tekmeyi koydular
Hakemden yana zaten ümidim yok çok para gerekir onlar için çok
Ortalıkta topçu çok ve popçu tok ve rock çu yok ve walkie talkie dostluklar b*k kokuyor
Neyse golümü atmak için ben yerime geçtim önüme duvar gibi defansı serdiler
Ancak ne fayda kaleye döndüm şutumu çektim direkten döndü
İkinci pozisyon top gene söndü durdurulamaz atak
Söyleyeyim sana bunun sonu şimdiden goldü...
Menşeği belli olmayan her birşeyin bir bedeli vardır ah beynim... (x2)

Anneme

Gözlerim ateşle donmuş bir süre yoktum ortalarda beni gören herkes beni ben zannetmiş merkez napıyım bana yardım et Allah!Islak gözlerin üstüne nur gibi kar yağmış bahçesinde solmadı tek bir çiçek bile kuru kuru gitmek olmaz bir dilek dile!Ölümün önüne geçmek olmaz yo isyan ancak buna kalp dayanmaz ancak farkına varmak gerekir herhangi bir suçlu aranmaz!İlk nefesimde ben senin son nefesinde sen benim kollarımda şimdi ise güneşim ayım meleğim yıldızım!

Anladın mı Derdimi Bu...?

New School rap yada old school rap
From the Ceza with the flow
Rock tha microphone yo!
Fundamental , Respect gerek bana rapim perfect
Anladin mi derdimi bu içimdeki nefret
Rasyonel internasyonel homoseksüel
Wack Mc'ler önüne gelene verdiler mikrofonu
rezil ettiler-Rap'i
Fuck the Wack Mc'z ....
Suck the Wack Mc'z ....

Duymadiysan bana dogru biraz daha yanas
Fazla acele etme koç davran biraz yavas
Cesedin için yer hazir daracik bir bagaj
Hadi simdi güle güle bon voyage
Anlat derdini Rap iste patlayan bir bomba
Önce saygi lazim ondan sonra elestiri
Delikanli E-5'te dönmelere asilan mi
Yaptigi suçu anlatip sonra kasilan mi acaba?
Her gece bikmadan usanmadan yasanmamis zevkleri
tadan,halki sarlatan sanan,zihniyet bol memlekette
Ibnelerin hakim oldugu bir magazinde göze batan
-Rap mi?
Halkim açken kompratorlarin ki dertmi?
Neyse derine inmeden ben anlatayim nefreti
Içimdeki bu zihniyeti anlaman için
O piçin içine girip niçin böyle
Içinde pazar pazarlik oldugunu bilmen gerek
Kimdir o?
Kendinizi dogru zanneden ama yanlis olan herkes
Yapmacik gülüsle arkadan domaltan herkes
Insani pazarlayan ve satisa çikartan herkes
Dünyasi dardir Rap'i bilmez itin .
B-Boy ve Turntable ' i almaz ki o beyin
Benim için Public Enemy No : 1 beyim
Dostlarimiz çok rezpect West Berlin

Rock tha microphone yo!
rezil ettiler-Rap'i
Fuck the Wack Mc'z ....
Suck the Wack Mc'z ....

Tepininiz hadi hepiniz,hepiniz zemindesiniz
Nesiniz zehiri bir temin ediniz
Zehirleniniz Ne bok yerseniz yiyiniz
Ilgilendirmezsiniz bir nebze
Isiniz biter bir litre benzinle
Söyle bir baktim etrafimda herkes ermis
Issiz adaya düstüm ama herkes benle gelmis
Aglanacak halde bile biz hep gülmüsüz
Yasadigimi zannederken ben çoktan ölmüsüm
Üç kurus maasla milyonlara kafa tutar insanim
Sokak çocuklarini yeri gelir taslar insanim
Yalan bos haber pesinde kosmus insanim
Kula kulluk etmis kimlere el açmis insanim?
Varyete gösteris meraklisi,gözüne batmasin Rap!
Ülkemin derdi çokken delinmesin cep
Rap kültürümüz degil ama
O zaman Pop kimin ? Rock Kimin ? Arabesk kimin ?
Cevap verin .. ?

Rock tha microphone yo!
rezil ettiler-Rap'i
Fuck the Wack Mc'z ....
Suck the Wack Mc'z ....

Ara Tekrar

gereken birikim aklı başındam aldı etrafta güvercin yok terörizm kan aldı bu yozlaşmış televizyon hattı günaha aktı mahkeme kim ben kim hakkımda soruşturma açtı savunmama karşılık olacak tek bir gözyaşı köksüz adaletiyle insanoğlu kaldı şaşı taşın başında başını kaşıyan aşamasız yaşamın acımasız olduğunu zor anladı gençlerin her biri dertli jenerasyon çile çekmekte çilekeş çok çile ekmekte kimi bahçesine kimi çile bülbülü derken kimi çine gitmekte kimi esir olmuş kimi esir etmekte kimi ekmek peşinde koşmuş kimi yorulup durmuş beklemekte teklemekte rap bebekleri tacizdekiler en yedekleri talebeler açmış hep gedikleri yalayıp yutmuşlar mürekkebi mürretbat merkezde müfredata en uygun şekilde dağıtım kanun korsana göz yumsun ben konuşurken herkes sussun...

Araba

[Ayben:]
Top kimlerde bekler sağlam bekler ne mıc ayben de kafiyeler sapır sapır dökülür bu dilden hayır gelmezki bitmiş pilden, mikrofon bana emanet kimden yerden geçtim geçmem serden kaçmak isteyeceksin ama nerden benim adım ayben korkun benden geriye dönen yok gidilen yerden maval okumak isteyen yokki senden sonra gelecek dertler benden dökülen yaraları topla yerden yediğin goller fazla birden eksikleri toparlarsın içten değil bu söylediklerim ben içten bayram değil neden öptü enişten.

[Ceza: ]
Sana kimler el verecek bilemem gözünün gördüğü yetecek herkese bak merkeze dolduran herkeze er yada geç verecektir evleri paraları satın alacaktır paraları yaraları deşin hadi paraları peşin durduk ortasında bu paralelin ölümüne uçacak helikopterin perspektiften görülen dost yalanmış insanlık suçu terörist masum gezen insan gibi her yerde pesimist düşünceler sarmış hümanist tavrımızdan hiç hoş seda kalmamış sen sıvı halde kaldın ben impavize sen gaz oldun ben sofistike amerika savaş ister diye doldu bu sayfa arkamdaki tayfa teyyare misali havalarda risale kime yetmiş gerçek-lerin hepsini ansiklopedide bulmak mümkün zannedenlere tarih yazan insana sormalı bunları kalmamalı gerilerde gemilerdeki bekleyişin nedeni denizin yok olması kanlı etli yaprak dolması yediren solması gereken yegane kaktüs vaftis edilmemiş insanların hepsine lanet yağdıran insanların hepsine lanet yağdırmayan insanlara lanet.

Benzer Diğer Konularımız !

M
Cevaplar
0
Görüntüleme
651
Misafir
M
M
Cevaplar
0
Görüntüleme