1. @şK_MeLeĞ!.

  @şK_MeLeĞ!. Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  19 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  2.035
  Beğenilen Mesajlar:
  18
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Cezaevlerinde bayramlaşma

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında @şK_MeLeĞ!. tarafından paylaşıldı.

  [​IMG]


  Adalet Bakanı Şahin'in gönderdiği genelgeyle cezaevlerinde bayramlaşma heyacanı başladı.


  Ramazan Bayramı dolayısıyla açık görüşten yararlanan tutuklu ve hükümlüler, bayramın birinci gününde akrabalarıyla bayramlaştı.

  Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin tarafından Cumhuriyet başsavcılıklarına gönderilen genelgeye göre, Adana E Tipi, Ankara 1 ve 2 Nolu L Tipi, Antalya E ve L Tipi, Aydın E Tipi, Metris 1 No'lu T Tipi, Bursa E Tipi, Denizli D Tipi, Diyarbakır E Tipi, Gaziantep E Tipi, İzmir-Buca Kapalı, Konya E Tipi ve Mersin E Tipi kapalı ceza infaz kurumlarındaki hükümlü ve tutuklular için açık görüş, 27 Eylülde başladı. Bu cezaevlerindeki tutuklu ve hükümlüler, 5 Ekime kadar açık görüşten yararlandırılacak.

  Diğer bütün ağır ceza merkezi ve müdürü bulunan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklular için ise ilk açık görüş 28 Eylül günü yapıldı. Bu cezaevlerinde kalanlara da 5 Ekime kadar açık görüş yaptırılacak.

  Müdürü bulunmayan bağlı ceza infaz kurumlarında kalan hükümlü ve tutuklular ise yarından itibaren 5 Ekime kadar 5 gün açık görüş yapabilecek. Kınama cezası dışında disiplin cezası alan ve cezaları kaldırılmayan hükümlü ve tutuklular açık görüşten yararlandırılmıyor.

  Hükümlü ve tutuklular, belgelendirilmek suretiyle sadece anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşleriyle görüştürülüyor. Hükümlü ve tutuklular ile görüşmek isteyen yakınlarının, akrabalık durumlarını nüfus idarelerinden veya ilgili konsolosluklardan verilen resmi belgeler ile ispatlamaları gerekiyor. Anne, baba, eş, çocuk, torun, büyükanne, büyükbaba ve kardeşi olmayan hükümlü ve tutukluların da üçüncü dereceye kadar olan akrabalarından en çok üç kişiyle, önceden haber verilmesi ve belgelendirilmesi kaydıyla görüşme yapmaları sağlanıyor. Bu fıkra hükmü, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına hükümlüler hakkında uygulanmıyor.

  İKİNCİ DEFA İZİN YOK

  Hükümlü ve tutuklu sayısının, verilen açık görüş günü sayısına bölünmesi suretiyle görüş gününe kadar gruplar oluşturuldu. Her grubun görüş günü ve saatleri, ailelerine bildirilmek üzere hükümlü ve tutuklulara tebliğ edildi. Hazırlanan program, ayrıca koğuşlara ve ziyaretçilerin görebileceği uygun yerlere asılmak suretiyle her ziyaretçinin, ziyaret gününde cezaevine gelmesi sağlanarak izdiham önlenmesi amaçlanıyor. Belirtilen gün ve saatler dışında görüş yaptırılmıyor, bir defa görüş yapan hükümlü ve tutuklular ile ziyaretçilere, ikinci defa izin verilmiyor.

  Her grubun açık görüşü bittikten sonra, görüş yerinde bulunan hükümlü ve tutuklular, görevliler nezaretinde dikkatli bir şekilde arandıktan sonra koğuş ve odalarına götürülerek burada sayılacak; kimlikleri fotoğraflı belgelerle kontrol edildikten ve grup mevcudunun tam olduğunun anlaşılmasından sonra, ziyaretçilerin kurum dışına çıkmasına izin veriliyor.

  Açık görüşler, görüş süresi yarım saatten az ve bir saatten fazla olmamak kaydıyla 09.00-17.00 saatleri arasında yaptırılıyor. Ziyaret süresi, görüşmenin fiilen başladığı andan itibaren işliyor. Bu ziyaretin, aynı haftada yapılacak kapalı görüş ile çakışması halinde açık görüş yaptırılacak.

   
Cezaevlerinde bayramlaşma konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Cezaevi

  Cezaevi

  Bakınız; Hapishane.Sıkıntı anlamına gelir. Kişinin önünde sorunlar belireceğine işarettir.Rüyada tutuklanarak cezaevine girdiginizi görmek, yaptiginiz bir iste basarili olup, san ve seref kazanacaginiza isarettir.
 2. Sinan Aygün cezaevinden çıktı

  Sinan Aygün cezaevinden çıktı

  Ergenekon soruşturması kapsamında 1 Temmuz'da gözaltına alınan ve daha sonra tutuklanan Ankara Ticaret Odası Başkanı Sinan Aygün, saat 22.00 sıralarında serbest bırakıldı. ATO Başkanı Aygün, tahliye edildikten sonra havaalanında zaman kaybetmek yerine karayolunu tercih etti. Kocaeli'nin Kandıra ilçesinde aile yakınları ve sevenleri tarafından karşılanan Aygün, küçük bir konvoyla Ankara'ya...
 3. Deniz seki cezaevinde

  Deniz seki cezaevinde

  MAHKEME TARAFINDAN TUTUKLANAN DENİZ SEKİ'NİN ADLİYE GİRİŞİNDE GİRİŞİNDE BİTKİN OLDUĞU GÖZLENDİ. Başkalarına vermek amacıyla kokain bulundurduğu ve satın aldığı gerekçesiyle gözaltına alındıktan sonra mahkemeden serbest kalan ancak savcının itirazı üzerine yeniden yakalanan Deniz Seki, tutuklandı. İSTANBUL İl Jandarma Komutanlığı'nın 16 Şubat günü düzenlediği operasyonda gözaltına alınan...
 4. Deniz seki cezaevinden çıktı!

  Deniz seki cezaevinden çıktı!

  Hadi hayırlısı inşallah şimdiden sonra akıllanır.. DENİZ SEKİ BAKIRKÖY KADIN KAPALI CEZAEVİ'NDEN ÇIKTI. 218 gün sonra tahliye edilen Deniz Seki, Bakırköy Kadın Kapalı Cezaevi'nden çıktı ve ayaküstü basın açıklaması yaptı. Sorulan tüm sorulara cevap veren Seki'nin aşırı heycanlı olması dikkat çekti. Seki "Şu an saçmalıyor olabilirim. Daha sonra açıklamada bulunacağım"...

Sayfayı Paylaş