Chp Eski Genel Saymanı Atalay Kendini Savundu

aSqimSin

aSqimSin

Yeni Üye
Üye
Chp Eski Genel Saymanı Atalay Kendini Savundu
CHP ESKİ GENEL SAYMANI ATALAY KENDİNİ SAVUNDU
Anayasa Mahkemesi'nin CHP'nin Hesaplarında 1 Milyon YTL'lik Usulsüzlük Tespit Etmesinin Ardından Gözlerin Çevrildiği Partinin Eski Genel Saymanlarından ismet Atalay, 1998 Yılında Muhasebe Müdürü ile Posta İşlerinde Görevli Bir Personelin Aralarında Anlaşarak 35 Milyar Liralık Yolsuzluk Yaptıklarını ve O Dönemde Konuyu Yargıya İntikal Ettirdiğini Söyledi.


Anayasa Mahkemesi'nin CHP'nin hesaplarında 1 milyon YTL'lik usulsüzlük tespit etmesinin ardından gözlerin çevrildiği partinin eski genel saymanlarından İsmet Atalayhttp://www.haberler.com/ismet-atalay/, 1998 yılında Muhasebe Müdürü ile posta işlerinde görevli bir personelin aralarında anlaşarak 35 milyar liralık yolsuzluk yaptıklarını ve o dönemde konuyu yargıya intikal ettirdiğini belirterek "Anayasa Mahkemesi'nin kararına saygılıyız, herkes hesabını verecek ancak ben o dönemde üzerime düşeni yaptım, konuyu yargıya intikal ettirdim ve yargı karar verdi. Bu kararın da Anayasa Mahkemesi'nde olması gerekir" dedi. Atalay, Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararını görmeden değerlendirme yapmanın doğru olmadığını belirterek "Ancak bu Kanaltürk'le başlayan AKP'nin çabalarının sonucudur, bula bula bunu buldular"diye konuştu.


CHP eski genel saymanlarından İsmet Atalay, kendi isminin de geçtiği Anayasa Mahkemesi'nin CHP hesaplarında 1 milyon YTL'lik usulsüzlük tespit etmesi konusunda ANKA'ya değerlendirmelerde bulundu. Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararını görmek gerektiğine işaret eden Atalay, 1992-1998 yılları arasında CHP Genel Saymanlığı görevinde bulunduğunu belirterek şunları söyledi:

"1998 yılında muhasebe müdürü ile posta işlerinde görevli bir personel kendi aralarında anlaşarak 35 milyar liralık yolsuzluk yapmışlar. Biz durumun farkına vardık, ilgili şahısların işine son verdik. Konuyla ilgili de Cumhuriyet Savcılığına başvurduk. Tam tarihini hatırlamıyorum ancak yargı yapılan yolsuzlukla ilgili, paranın iadesine karar verdi. Bu kararların Anayasa Mahkemesi önünde de olması gerekir. Ancak tam bir değerlendirme yapmak için de Mahkeme'nin gerekçeli kararını görmek gerekiyor. Biz yargı kararına saygılıyız, herkes elbette hesabını verecek. Ancak dönemimde bunun dışında herhangi bir usulsüzlük sözkonusu değil. Ben bu yolsuzluk konusunda da gereğini yapmışım, yargıya intikal ettirmişim, yargı da kararını vermiş."

Atalay, yaşanan gelişmelerin, AKP'nin Kanaltürk'le ilgili çabasının bir sonucu olduğunu belirterek "bula bula da bunu buldular, şu aşamada gerekçeli kararı görmeden daha fazla değerlendirme yapmak doğru değil. Gerekli açıklamaları parti yöneticileri yapacaktır" dedi.


haberler.com
 

Benzer İçerikler

Üst