Etiketler:
 1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: 360 derece miting yapıyoruz

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, İstanbul'da miting yapılacak yeterince meydan olmadığını ifade etti. Baykal, partisince Çağlayan Meydanı'nda düzenlenen mitingde yaptığı konuşmaya, ''Bu miting, alıştığımız mitinglerden değil. Arkamızda bir miting, sağımızda bir miting kalabalığı, solumuzda bir miting kalabalığı var. 360 derece miting yapıyoruz'' diye başladı.

  Baykal, İstanbul'un Türkiye'nin ve dünyanın iftihar noktası olduğunu belirterek, kentin Fatih Sultan Mehmet'ten bu yana Müslüman olduğunu, böylece İstanbul'un Anadolu'nun bir parçası haline gelerek, ait olduğu yere geldiğini dile getirdi. ''İstanbul'u ait olduğu yerden alıp götürmek isteyenlere Mustafa Kemal'in istiklal mücadelesi ile cevap verildi'' diyen Baykal, bu tarihi geçmişe ve medeniyete sahip olmanın sorumluluğunun bulunduğunu anlattı.

  İstanbul'u hak ettiği yere taşımanın bir boyun borcu olduğunu vurgulayan Baykal, ''Bu sorumluluğumuzu en iyi şekilde yerine getireceğiz. Sorumluluğumuzu biliyoruz. İstanbul'a sahip çıkacağız. Ben de arkadaşlarım da büyük bir İstanbul coşkusu, İstanbul heyecanı içindeyiz'' dedi.

  TÜRKİYE'NİN DIŞ BORCU


  Hükümetin kullandığı borç miktarının, gelmiş geçmiş hükümetlerin ortak kullandığı borçtan daha fazla olduğunu anlatan Baykal, ''İktidarın elinden geçen büyük kaynağa rağmen halkın yokluk içinde olduğunu'' savundu.
  Baykal, ''Bu kadar para kullanıldı, siz 'yoksulluk var' diyorsunuz. Yoksulluk, yokluktan kaynaklanıyor olsa anlayacağız. Siz yoksulluktan, işsizlikten bahsediyorsunuz, iktidar tarihimizin en büyük kaynağını kullanıyor'' diye konuştu.

  Hükümetin iş başına geldiğinde ülkeyi 220 milyar dolar borçla devraldığını, bu borcun içinde Atatürk, İnönü, Celal Bayar, Menderes, Demirel, Özal ve Erbakan dönemlerinin de bulunduğunu belirten Baykal, ''Bütün o dönemlerin kullandığı ortak borç 220 milyar dolar iken, üzerine 280 milyar dolar ek borç yaptılar. Bunlar sadece 7 yılda 280 milyar dolar harcadılar'' dedi.

  Baykal, hükümetin aldığı borçlara, kaynaklara ve imkana rağmen bunu işçiye, esnafa, emekliye tek kuruş olarak yansıtmadığını öne sürdü.

  BAYKAL AMBULANS İSTEDİ

  Bu sırada alanda bulunanlardan bir kişinin fenalık geçirmesi üzerine ambulans çağrılması gündeme geldi. Baykal, konuşmasını keserek, alanın arkasına ambulans istedi.

  Daha sonra konuşmasını sürdüren Baykal, şunları kaydetti:

  ''Sevgili İstanbullular, İstanbul'dayız. Bu kadar para harcanmış, bir miting yapacağız. Doğru dürüst meydan bulamıyoruz. Sıkışıklıktan, belki de açlıktan, bakımsızlıktan insanlarımız ölüyor, yaralanıyor, bayılıyor.

  Koca İstanbul'da miting yapacak doğru dürüst meydan yok. Kazlıçeşme'ye başvurduk, dediler ki '2 miting yapılmaz'. Peki şimdi Çağlayan'da 2 miting yapılmayacak mı? Çağlayan'da 2 miting de yapılıyor, 3 miting de yapılıyor da Kazlıçeşme'de niye yapılmıyor? İstanbul'a seçim öncesinde miting yapılacak doğru düzgün 4-5 alan yapılmamışsa bunun sorumlusu sen değil misin? Neyse...'

  CHP'liler yağmur altında Çağlayan'da
  İstanbul Çağlayan'da bugün ilk mitingi CHP düzenliyor. Çağlayan Meydanı'nda sabah saatlerinde başlayan hareketlilik saat 11.30' gibi CHP'liler alanı doldurdu. Çağlayan'da başlayan sağanak yağmur nedeniyle miting alanını dolduran kalabalık şemsiyelerini sık sık açıp kapadı.

  Miting alanındaki seçmenler Büyükşehir Belediye Başkan adayı Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyah beyaz resminin yer aldığı bayraklar ile CHP bayraklarını salladı.

  Çağlayan'da en çok "Biz Mustafa Kemal'in askerleriyiz" sloganı atıldı. Meydanda açılan "Kurtuluş savaşını Mustafa Kemal'le kazandık, İstanbul'u da Kemal Kılıçdaroğlu'yla kazanacağız" pankartı büyük alkış aldı.

  Tiyatro sanatçısı Altan Erkekli, miting alanını dolduran CHP'lileri coşturmaya çalıştı ve CHP lideri Baykal'ı kürsüye "Türkiye'nin gururu geliyor" sözleriyle anons etti. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve İstanbul adayı Kılıçdaroğlu kürsüye birlikte çıktı. CHP lideri Baykal'ın kravat takmadığı görüldü, Kılıçdaroğlu ise balıkçıyaka kazakla kürsüdeydi.


   
CHP Genel Başkanı Deniz Baykal: 360 derece miting yapıyoruz konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Deniz Baykal

  Deniz Baykal

  20 Temmuz 1938 yılında Antalya’da doğdu. Siyasetle Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyken ilgilenmeye başladı.1959 yılında Hukuk Fakültesini bitirdi.1960’da Sosyal Bilgiler Fakültesi’ne asistan olarak girdi.1963’te doktorasını tamamlayıp, iki yıl ABD’de Colombia ile Berkeley Üniversitelerinde çalıştı. Öğrenci hareketleri ve SBF'deki öğretim üyeliği döneminde "sosyal demokrat" olarak tanınan...
 2. CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'ı düellloya çağırıyor

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal Başbakan Erdoğan'ı düellloya çağırıyor

  CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat ile tartışmaya çıkmak üzere hazırlanan CHP Grup Başkan Vekili Kemal Kılıçdaroğlu'na 3 teklif verdi. "Fırat eğer tartışmayı benim mal varlığıma getirirse, sana yetki veriyorum. Benim adıma şu teklifleri yap" diyen Baykal, Kılıçdaroğlu'na Fırat aracılığı ile Erdoğan'a iletilmesi için şu 3 öneriyi...
 3. Denizden CHP çıktı

  Denizden CHP çıktı

  CHP'nin kazandığı 13 ilin tamamının deniz kıyısında bulunduğu görülüyor. (Kırmızı renkle gösterilen illleri CHP kazandı) CHP'nin belediye başkanlığını kazandığı 13 ilin tamamı deniz kıyısında bulunuyor. CHP yerel seçimlerde 3'ü büyükşehir olmak üzere 13 ilde ipi göğüsledi. Parti 2004 yerel seçimlerinde 2'si büyükşehir 8 il kazanmıştı. CHP'nin Antalya, Aydın, Tekirdağ, Zonguldak...
 4. CHP lideri Baykal hakkında suç duyurusu

  CHP lideri Baykal hakkında suç duyurusu

  CHP lideri Baykal hakkında Ergenekon davasıyla ilgili açıklamaları nedeniyle suç duyurusunda bulunuldu. Ankara Barosu avukatlarından Murat Araç, Süleyman Sallı ve Mehmet Emin Küçük, partisinin Meclis Grup toplantısında yaptığı konuşmayla ilgili olarak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal hakkına suç duyurusunda bulundu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına sunulan suç duyurusu dilekçesinde,...

Sayfayı Paylaş