1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  CIA'den ilginç Yazıcıoğlu açıklaması

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  CIA’nın, Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği helikopter kazası ile ilgili değerlendirmesi kafaları karıştırdı.

  CIA’nın resmi sitesinde kaza ile ilgili normal ölüm demek olan ‘die’ yerine başkası tarafından öldürülme anlamındaki ‘kill’ ifadesi kullanıldı.

  Amerikan Merkezi Haberalma Teşkilatı’nın (CIA) resmi internet sitesinde yer alan bir ifade, Kahramanmaraş’taki helikopter kazasında hayatını kaybeden BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu ile ilgili tartışmaları yeniden gündeme getirdi. Helikopter kazasına sitesinde yer veren CIA, Muhsin Yazıcıoğlu için ‘öldü’ anlamına gelen ‘died’ yerine ‘öldürüldü’ anlamına gelen ‘was killed’ ifadesini kullandı.

  SİYASİ PARTİLERLE İLGİLİ NOTLAR

  CIA’nın resmi internet sitesinde şu ifade kullanıldı: “Grand Unity Party or BBP; note - Mushin YAZICIOGLU, former leader of the Grand Unity Party was killed in an March 2009 helicopter crash.” Sitede yer alan ifade için Prof. Dr. Mahir Kaynak, “İngilizce de trafik ve uçak kazası gibi olaylarda da ‘die’ yerine ‘kill’ ifadelerinin kullanıldığına dikkat çekti. Buradaki ifadelerden suikast anlamının çıkarılamayacağını söyledi.

  YOK DENİLEN GPS BULUNDU HAFIZA KARTI KAYIP


  Ulaştırma Bakanlığı’nın kazadan sonra aradığı ancak bir türlü bulamadığı GPS cihazını BBP’nin yurtdışından getirttiği ekip buldu. Ancak bu kez de GPS cihazının hafıza kartının kayıp olduğu ortaya çıktı. Bulunan GPS cihazının çok gelişmiş bir model olduğunu belirten BBP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Şanverdi, “Bulunduğunuz yerin tam noktasını gösteren bir cihaz. Maalesef GPS aletinin hafıza kartı kayıp. ‘Yok, bulamadık, arayacağız’ filan diyorlar.” ifadelerini kullandı.

  ÖLÜM SAATLERİ YOK

  Ahmet Şanverdi, ölüm raporlarının gecikmeli olarak gönderildiğini ve içinde Muhsin Yazıcıoğlu ve diğer partililerin ölüm saatlerinini bildirilmediğini söyledi. Şanverdi, “Biz ölüm saatlerini de bildirirler diye bekliyorduk ancak böyle bir bilgi raporda belirtilmemiş. Sadace çarpma sonucu vefat ettikleri yazılı.Oysa adli tıp raporunda ölüm saati yazılması gerekiyor.” dedi.

  AMAÇ KIŞKIRTMAK MI?

  İstihbaratçı Bülent Orakoğlu da Yazıcıoğlu ailesinin ‘suikast’ için ‘en son ihtimal’ açıklaması yaptığına dikkat çekerek, ‘Ortada henüz sonuçlanmış bir rapor yok. Soruşturma tamamlanmadı. Bu konuda böyle bir anlam çıkarmak için erken’ yorumunda bulundu.

  MİT’in CIA ile irtibatı olduğunu belirten Orakoğlu, suikastle ilgili bilgilerin paylaşılabileceği üzerinde durdu. Yazıcıoğlu’nun ölümünde büyük üzüntü duyan Alperenlere atıfta bulunan Orakoğlu, bu tür kafa karıştıran ifadelerin Alperenleri kışkırtmaya yönelik bir adım olabileceği görüşünü de sözlerine ekledi.
   
CIA'den ilginç Yazıcıoğlu açıklaması konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Yazıcıoğlu mağaralarda arandı

  Yazıcıoğlu mağaralarda arandı

  Enkazdaki korucu Osman Yılmaz, Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını kaybettiğini açıkladı... Arama Kurtarma ekibindeki Sait Kılıçsallayan isimli görevli 15 kişilik bir ekiple, Şahinkayası mevkiinin kuzeyindeki enkaz bölgesine hareket ettiklerini söyledi. Enkazda 5 ceset bulunduğunu fakat Yazıcıoğlu'na ulaşılamadığını belirtilmişti. Ayrıca Kılıçsallayan, BBP lideri Yazıcıoğlu'nun hayatta...
 2. Sivas'ta Yazıcıoğlu farkı

  Sivas'ta Yazıcıoğlu farkı

  Muhsin Yazıcıoğlu'nun memleketi Sivas'ta BBP büyük bir sürprizi gerçekleştirdi. 2004 seçimlerinde oyların yüzde 20'sini alarak AKP'nin ardından ikinci parti olan Büyük Birlik Partisi, bu kez yüzde 50 oy oranı ile seçimleri kazandı. 2004'te Sivas'ı yüzde 50 ile kazanan AKP, bu seçimde yüzde 33 ile BBP'nin gerisinde kaldı.
 3. Muhsin Yazıcıoğlu toprağa verildi

  Muhsin Yazıcıoğlu toprağa verildi

  Yazıcıoğlu'nun cenazesi, BBP Genel Merkezi önüne bir buçuk saatte getirilebildi. Helikopter kazasında yaşamını yitiren BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun cenazesi, Başkent Ankara'da defnedildi. 25 Mart Çarşamba günü geçirdiği helikopter kazasında hayatını kaybeden Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu, bugün Ankara'da farklı noktalarda düzenlenen törenlerin ardından...
 4. Muhsin Yazıcıoğlu Yazıcıoğlu suikaste mi kurban gitti?

  Muhsin Yazıcıoğlu Yazıcıoğlu suikaste mi kurban gitti?

  BBP Ankara İl Başkanı, Muhsin Yazıcıoğlu hakkında olaydan 15 gün önce suikast ihbarı aldıklarını söyledi. BBP Ankara İl Başkanı Hasan Hüseyin Bozok, Haber Türk Gazetesine verdiği röportajda kazadan 15 gün önce suikast ihbarı aldıklarını ama doğrulatamadıklarını söyledi; yine kaza öncesi Yazıcıoğlu'nun kişisel bilgilerinin yer aldığı laptopun da çalındığını vurguladı. GSM şirketinin verdiği...
 5. Meclis'te 'Muhsin Yazıcıoğlu' mesaisi

  Meclis'te 'Muhsin Yazıcıoğlu' mesaisi

  BBP lideri Muhsin Yazıcıoğlu’nun, ölümüyle ilgili araştırma önergeleri bugün TBMM'de görüşülecek. BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ve beraberindeki 5 kişinin helikopter kazasında yaşamını yitirmesinin ardından gündeme gelen iddiaların araştırılmasıyla ilgili AKP, CHP ve MHP’nin ayrı ayrı verdiği araştırma önergeleri bugün birleştirilerek görüşülecek ve ardından da partilerin mutabakatı...

Sayfayı Paylaş