Cinsiyet Belirleme Yöntemi Shettles Metodu!

*MeleK*

♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥
Yönetici
Cinsiyet Belirleme Yöntemi Shettles Metodu!
shettles yöntemi nasıl uygulanır, shettles yöntemi ile cinsiyet belirleme, bebeğin cinsiyetini belirlemek
Çiftler evlendikten bir süre sonra bebek sahibi olmak isterler ve bunun için de bir takım yöntemlere başvururlar. Öncelikle doğacak bebeğinizin cinsiyeti ne olursa olsun hayırlı ve sağlıklı bir bebek olması herşeyden daha çok önemli olduğunu hatırlatmak isteriz.
Erkek çocuğu olanların birçoğu kız bebek isterken kızı olanlar da erkek bebek isterler. Son zamanlar da bebeğin cinsiyetinin belirlenmesin de başvurulan bir yöntem olan sthettles metodu ile bebeğin cinsiyetini belirlemek mümkün olarak görülüyor.
Peki bu shettles metodu nedir?Shettles yöntemi nasıl uygulanır?
Sorularınız için gereken bilgiler sizlerle birlikte;)
cinsiyet_testi.png

Çiftler bebek sahibi olmak istediklerinde bazı zamanlarda arzu ettikleri cinsiyette bebekleri olsun isterler. Gebelikte cinsiyetin belirlenmesi için kullanılan bazı yöntemler vardır. Bunlardan birisi önceki yıllardan beri Avrupa ve Amerika’da yaygın olarak kullanılan shettles yöntemidir. Bu yöntemin çok kolay bir uygulama prensibi bulunmaktadır. Yöntemin temel esasına göre âdetin belirli günlerinde çiftlerin ilişkiye girmesi gerekir. Landrum Shettles adındaki bir doktorun geliştirmiş olduğu yöntemin uygulanması son derece basit ve tamamen ücretsizdir. Shettles yönteminin dayanağı X kromozomu olan spermlerin, Y kromozomu taşıyan spermlerle kıyaslandığında daha yavaş yüzmesi ve onlara göre daha dayanıklı olmasıdır. Kadının ay içindeki yumurtlama döneminde yapılan bir zamanlama ile seçim yapılmaya çalışılan cinsiyette olan spermlere avantaj sağlanır. Yöntemin uygulamasına göre erkek çocuk isteyen çiftler yumurtlama dönemine göre en yakın süreçte cinsel birleşmede bulunmalıdır. Bu sebeple hızlı olan Y kromozomu olan spermler yumurtaya daha kolay ulaşarak, döllenmeyi gerçekleştirir. Kız bebek isteyen çiftlerin yumurtlamadan 3-5 gün önce cinsel ilişkide bulunması gerekir. Bunların ardından başka cinsel birleşme yapılmaz. Bu nedenle Y kromozomu içeren spermler ölür ve geriye X kromozomu taşıyan daha dayanıklı olan spermler kalır. Bu yöntemin sağlıklı bir şekilde uygulanması için kadının yumurtlama gününün doğru tespit edilmesi gerekir. Bunu sağlamak için bazal vücut ısısı takibinin ya da servikal mukus testlerinin yapılması gereklidir. Bu yöntem aslında bir tür gebelik takvimidir.
 
Üst