Çocuğun Mizah Duygusunu Nasıl Geliştirmeli ?

Onurlu_Deniz

Yeni Üye
Üye
Çocuğun Mizah Duygusunu Nasıl Geliştirmeli ?
çocuk ve mizah geliştirmeli oyunlar mizah geliştirme gelişimi duygusu nasıl gelişir
Mizah Duygusunu Nasıl Geliştirmeli ?
Çocuğunuzun mizah duygusunu geliştirmek için asla geç değildir. Bebeğinizin gülücükleri ve kahkahaları o kadar zevklidir ki, bu bulunması zor kıkırdamaları duymak için çoğu zaman sezgiyle gülümseme, üfleme, gıdıklama gibi oyunlar yaparız. Önemli olan bu teşvik edici davranışları çocuğunuz büyüdüğünde de devam ettirebilmektir. Çocuğunuzla beraberken oyuncu ve komik olduğunuzda, onun da hayata böyle bakmasını sağlayabilirsiniz.

Bunu geliştirmenin en iyi yolu çocuğunuzla her gün zaman geçirmek ve gülmek, kahkaha atmak için onun size verdiği tüm fırsatlara açık olmaktır. Doğal olun, oyuncu olun ve çocuğunuzun farklı yaşlarda neleri komik bulduğunun farkında olun. Aynı zamanda kahkaha atmaya hevesli olun.

Siz onun modeli olun

Çocuğunuzun mizah duygusunu geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi şey, kendi mizah duygunuzu kullanmaktır. Komik hikâyeler anlatın. Sesli kahkahalar atın. Kazara süt dökmek gibi küçük felaketler yaratın.

Çocuğunuzun mizah duygusunu ciddiye alın.

Çocuğunuzun mizah konusundaki denemelerini yüreklendirin. Onun komik olma çabalarını övün ve şaşırmaya hazırlıklı olun- size ilk kahkaha attırdığı an hayatınızın en keyifli anı olacaktır.

Çocuklarınıza yetişkinler gibi komik olabileceklerini öğretin.

Genellikle çocuklar eğlenirken yetişkinlerin bütün gün çalıştığı ve ağırbaşlı olduklarını düşünürüz. Günlük etkileşimlerinizde çocuklarınıza komiklik yapın ve onları komik gözlemlerini ve tepkilerini anlatmaları için yüreklendirin. Başka yetişkinlerin yanında olsanız bile…

Mizah dolu bir çevre yaratın.

Çocuğunuza komik kitaplar alın. Aynı zamanda her yaşa uygun komik televizyon şovları, filmler bulunabilir. Çocuklarınızın iyi seçimler yapmasına yardım edin ve onlarla beraber eğlenin.

Hep beraber kahkaha atan aileler

Her şeyden önemlisi mizah toplumsaldır. Bu yüzden komik bir filme yanınızda diğer insanlar varken yalnız olduğunuz zamana göre daha fazla gülersiniz.

Çocuğunuza mizah duygusunu aşılamanın en önemli taraflarından biri ailece eğlenmeye zaman ayırmaktır. Şakaları paylaşın, oyunlar oynayın ve hep beraber komik filmler seyredin.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
K

Kayıtsız Üye

Forum Okuru
saçma annem benimle hiç oynamadı ama sınıfın en komiği benim öretmeni güldürdüm.
 
Üst