Çocuğunuz Herşeyden Çabuk Sıkılıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?

T

TİTAN

Forum Okuru
Çocuğunuz Herşeyden Çabuk Sıkılıyorsa Ne Yapmanız Gerekiyor ?
Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Çözüm


Çocuğum Çabuk Sıkılıyor YardımÇocuk sahibi olanların pek çoğu çocuklarının halk arasında söylendiği gibi maymun iştahlı olmasından yaptığı işlerden çabuk sıkılmasından şikayet eder. Eğer siz de Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Yardım diyenlerdenseniz aşağıda ki makalede Çocuğum Çabuk Sıkılıyor Çözüm yollarını bulabilirsiniz. ( Bir önce ki konumuzda çocuğunuzun burnunu karıştırmasıyla ilgili sorun ve çözümleri bulabilirsiniz )cocugum_cabuk_sikiliyor-133.jpg
Çocuğunuz yaptığı işlerden çok çabuk sıkılıyorsa bunun altında belli rahatsızlıklar olabilir. BUnlardan en önemlisi hiperaktivitedir.

Hiperaktiflik, çocuğun sadece yaramazlık sorunu değildir. Her yaramaz çocuğun hiperaktif olduğu söylenemez. Aslında temel yanlışlık, bu tıbbi durumun adının bilinmemesi ya da eksik bilinmesidir.Aşırı hareketlilik , fevrilik ve dikkat eksikliği ile karakterize edilen gelişimsel bir sorun olan duruma dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu denmektedir.

Çocuğunuzun hiperaktif olup olmadığını ancak doktoruna danışarak ve yapılacak testler sonucunda öğrenebilirsiniz. Hiperaktif çocukların belli başlı özellikleri şunlardır:

Hiperaktif çocuklar; Beklemeyi hiç sevmezler, sabırsızlıları nedeniyle işlerin hemen halledilmesini isterler. Özellikle öğrenmeyle ilgili alanlarda dikkatlerini yoğunlaştıramazlar, masanın başında oturma süreleri çok kısadır. Çeşitli bahaneler uydurarak sık sık masanın başından kalkarlar ya da anneyle birlikte çalışmak isterler. Ders çalışmayı sevmezler. Dikkatlerinin dış uyaranlarla dağılması nedeniyle sınıf içinde tahtayı ve öğretmeni takip edemezler. Ders dışı işlerle uğraşır ve dersi gerektiği gibi izleyemezler. Öğretmenler sıklıkla dersi dinlemediklerinden ve arkadaşlarını rahatsız ettiklerinden ya da onların dikkatlerini dağıttıklarından söz ederler.

Aşırı hareketlilik yanında çocuğun öğrenme performansını olumsuz olarak etkileyen ancak sıklıkla gözden kaçan diğer bir belirti ise dikkat eksikliğidir. Hiperaktif çocukların büyük bir kısmı dikkatlerini yoğunlaştırmakta güçlük çekerler. İlgileri çoğunlukla kısa sürelidir. Çabuk sıkılır ve bir etkinlikten hemen başka bir etkinliğe geçerler.
 
Üst