1. handanca

  handanca Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  1 Nisan 2008
  Mesajlar:
  4.464
  Beğenilen Mesajlar:
  102
  Ödül Puanları:
  63

  Çocuğunuzun Burcu

  Konu, 'Burçlar' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

  Çocuklarımızı burçlarına göre tanıyın.
  Koç burcu

  Dünyaya gelir gelmez çıglıgı basar. Böylece daha dogdugu andan itibaren evin hakimi oldugunu anlatmaya çalışır. Aceleci, sabırsızdır, erken ayaga kalkar ve yürür. Biraz büyüyünce derin sevgisini ortaya koyar. Sevgiyle birlikte müthiş bir inat ortaya çıkar. Ona ceza verilmemelidir. Çünkü ceza, ne kadar hafif olursa olsun o kişililigine indirilen agır bir darbe sayar. Dahi çocukların en fazla bu burçtan çıktıkları söylenebilir. Cazibeli, gururlu, cesur, atılgan ve hayalperesttir.

  Boga burcu

  Sessiz ve sakindir. Fakat ummadıgınız bir anda feryadı basar. Daha birkaç aylıkken rahatsız edilmek istemedigini size açıklar. Boga çocuguna ısrar etmek hiç de iyi netice vermez. Çünkü bütün Bogalar gibi inatçıdır. Küçük yaştan itibaren inanılmayacak kadar kuvvetlidir. Ona daima şefkat ve sevgi göstermeniz şarttır. Azarlamak, tenkit etmek, cezalandırmakla onu terbiye edemezsiniz. Çalışmayı sevmezler, okumaya da pek meraklı degillerdir. Onu bu konuda teşvik etmeli, merakını tahrik etmelisiniz.

  İkizler burcu

  Daha bebekken beşiginin kenarına tırmanıp dışarıya atlamayı deneyecektir. Küçük yaşlarda resim, dans veya müzik kabiliyetini ortaya koyar. Okulda da zekası sayesinde ögretmenlerini memnun eder. Yalnız sinir sistemi hassas oldugu için onu sevgi ve şefkatle yatıştırın. Bu arada geniş hayali yüzünden mübalaga eder, yalan söyleyebilir. Her şeyden çabucak sıkılır.


  Yengeç burcu

  Çok hassas ve içlidir. Ona gereken şefkati gösterip güven duymasını saglarsanız kolaylıkla terbiye edip büyütürsünüz. Hak ettigi sevgiyi vermez, ilgiyi göstermezseniz çocuk büyüyünce, insanlardan çekinir ve şüpheci olur. Anne ve babasından görmedigi sevgiyi eşinde arar. Ama hislerini gizlemeye alışık oldugu için de arzularını, sevgisini açıklamaktan çekinir. Kişilik sahibi olabilmesi için yol göstermeniz şarttır.

  Aslan burcu

  Cesaretli, başkalarını idare eden, hareketli, gözü pek, konuşkan, zekilerdir. Daha küçük yaşta arkadaşlarını yönetmeye kalkar. Başıboş bırakılırsa kibirli, gürültücü, haşin olabilir. Daha erken yaşlarda onu iyi egitmeniz, dogruyla yanlışı ögretmeniz lazımdır. Çalıştıgı, verilen görevleri iyi yaptıgı zaman övün. Böylece çocuk, övülebilmek için kendine düşen işleri dikkatle yapar ve tembel olmaz.

  Başak burcu

  Küçük yaşlarda zekásını ortaya koyar. Her şeyi merak edip sorarak sizi bezdirir. Okulda da merakı ve zekası sayesinde başarılıdır. Üstelik fazla çalışmadan başarı gösterir. Yalnız o sabırsız, çabuk bıkan huzursuz bir tiptir. Anne-baba, çocugu oyalayacak konular bulmalı, onun derslerini sevmesi için çareler düşünmelidir. Başaklar dogayı çok sever. Bakıp besleyecegi bir kedi, köpek, kuş alın.

  Terazi burcu

  Çok yönlü ama çekingendir. Hislerini kolay kolay açıklamaz, fakat çok sevilmeyi ister. Güzelliklere düşkün, hisli, kafasını kullanabilen, nazik, terbiyeli bir tiptir. Erken yaşta onun hangi konuya kabiliyeti oldugunu anlamak ve onun bu yönünü geliştirmek çok yararlıdır. İyi yetiştirilirse övünülecek bir insan olur.


  Akrep burcu

  Neşeli, hareketli, cana yakın bir tiptir. Problemlerden hoşlanır ve bunları ortadan kaldırmak ister. Onun için derslerinde başarılı olur. Ancak gizlilikten hoşlanan, biraz sinsi bir tiptir. Kendisine verilmeyeni hileye kaçarak elde etmeyi ister. Buna fazla zeki ve cesur olması yol açar. Zeka ve cesaretini uygun alanlara yöneltmek gerekir. Böylece gizli kapaklı işlere kalkmaz.

  Yay burcu

  Ailesi tarafından çok sevilir. Bu güzel, neşeli, cana yakın, hareketli çocuk ayrıca çok dürüsttür. Daima neşeli olan çocuk asla emir dinlemez. Ona ısrar etmek, cezalandırmaya kalkmak hatadır. Çünkü bu çocuk doguştan bagımsızdır. Onun için çocuga, güleryüz, sevgi ve şefkatle davranılmalı ve yumuşaklıkla her şey ögretilmeli. Bütün mesele onun fazla enerjisini uygun bir alana yöneltebilmektir.

  Oglak burcu

  Çekingen, kolay kolay gülmeyen bir tiptir. Zaten bu burçta doganlar çocukluk çaglarından itibaren olgunlaşır ve orta yaştan sonra da gençleşmeye başlarlar. Hırslı, dikkatli, sabırlı ve inatçıdır. Bu yüzden derslerine dikkat etmesi ve sabırla çalışması mümkündür. Çok daha zeki ögrencilerden daha da fazla başarı gösterir. Kafası gelişince de daha planlı ve metotlu hareket eder. Ancak hislerini anlamak, onu duydugu güvensizlikten kurtarmak gerekir.

  Kova burcu

  O diger çocuklar gibi her gün okula gitmeyi istemeyebilir. Uygun bulmadıgı şeyler yüzünden ciddi tartışabilir. Meraklıdır. Ünlü kimselerin hayatlarını inceler, sonra kendi kendine hayaller kurar. Daima desteklemeli, cesaret verilmelidir. Zamanla okulu, arkadaşlarını çok sever. Arkadaşlarını etkiler. Küçük yaşta meslegi hakkında karar verecek kadar zekidir. Onu sevin ve şefkat gösterin ama daha önemlisi yaşıtınızmış gibi davranarak problemleri halledin.

  Balık burcu

  Çekingen ve utangaçtır. Resim, müzik, edebiyat gibi konularda kabiliyeti vardır ama hayal aleminde yaşar. Kendi haline bırakılırsa içine kapanır ve hayalleriyle baş başa kalmayı tercih eder. Zekası sayesinde derslerini çabuk kavrar. Ama sert bir söz veya bakış onun kırılmasına ve derslerden sogumasına yeterlidir. Ögretmenin de çocugu anlayarak yumuşak davranması gerekir. Küçük yaşta güzelliklere olan düşkünlügünü vurgular. Resim yapması, kitap okuması, müzik dinlemesi için onu teşvik edin. Böylece güzellik arzusunu tatmin eder ve yeteneklerini ortaya koyar. Balık çocugu kıskançtır. Kardeşlerini ona tercih etmek huzurunu kaçırır.
  </B>


   
Çocuğunuzun Burcu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. YAY burcu çocukları

  YAY burcu çocukları

  yay burcu çocuğu yay burcu erkek çocuğu erkek cocugu bebeği Evde sessizlik varsa, bilin ki o bir muzurluk peşindedir. Yay bebekleri dikkat çekici ve hayat doludurlar. Değerli uykuları büyük bir ihtimalle onun bitip tükenmek bilmeyen istekleri yüzünden pek çok kez bölünebilir. Aralıklarla mama isterler, uyurken birisini görmekten mutlu olurlar. Büyüdüklerinde hareketlilikleri ve yaramazlıkları...
 2. Boğa Burcu Çocukları

  Boğa Burcu Çocukları

  boğa burcu çocuğu Ders çalışması için çikolata ile kandırabilirsiniz Onun ruhuna giden yol sevgi, şefkat ve güzellikten geçer. Boğa bebekleri genelde her şeyden memnun olan bir yaratılışa sahiptirler. Mutlu ve gülen ifadeleri ile herkese kendilerini sevdirirler. Bebekliğinden itibaren dikkat çekici derecede kendilerinden emindirler. Bebeklere özgü olmayan sabırları vardır. Bu tutumları çoğu...
 3. Yengeç burcu çocukları

  Yengeç burcu çocukları

  yengeç burcu cocukları yengeç burcu çocuğu Özel ilgi göstermeniz gerekebilir İyi davranışları ve disiplin kurallarına uyumu ile tanınır. Yengeç bebekleri tombul, manalı bir surata sahiptirler. Bir günde pek çok duyguyu birden hissederler. Bir dakika önce agucuklar dağıtırken bir dakika sonra ne olduğu belirsiz bir surat ifadesi ile ağlamaya başlarlar. Sevdikleri insanlara karşı daha...
 4. Akrep Burcu Çocuğu

  Akrep Burcu Çocuğu

  akrep çocuğu akrep burcu çocuğu Evet Melekler aramızda bazılarınız Anne :') Bebişi çocuğu Akrep Burcu olan annelerimiz buradan bilgi edinebilirler :') Hayata bakışı çok renklidir Güzel gözlerinin ardında neler yaşadığını bulmak için çaba harcamak gerekir. Akrep bebekleri genellikle çekingendir ve olaylara seyirci olarak kalmayı tercih ederler. Fakat iş beslenmeye gelince, zamanında...
 5. İkizler Burcu Çocuğunun Özellikleri hakkında bilgiler

  İkizler Burcu Çocuğunun Özellikleri hakkında bilgiler

  İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri İkizler Burcu Çocuğu Özellikleri Nelerdir Merhaba Sevgili Melek'ler, bu yazımızda 2012 ikizler burcu yorumları konularımızdan sonra, şimdide siz ikizler burcundan olan çocukların anne ve babaları için, ikizler burcu çocukları özellikleri hakkında bilgiler aktarıyoruz sizlere. İkizler Burcu Çocuğunun vurcundaki genel özelliklerini merak...

Sayfayı Paylaş