Cocuk mu kariyer mi???

CaRiZmA

Vip Melek
Üye
Cocuk mu kariyer mi???
çocuk mu kariyer mi
Melekler bisey danismak istiyorum:

Esinizde sizde cocuk sahibi olmak istiyorusunuz (allah nasip ederse tabi)....
ve aniden gelen bir teklif var, teklifin icerigi; mesleginizde yükselmek, hem para hemde statünüz acisindan. Yani hem daha fazla maas alacaksiniz hemde söz sahibi olacaksiniz.
Ama bu terfi icin 2 yil hem okul hemde isi ayni anda yürüteceksiniz ve ondan sonra 1 yil kesinitisiz calisacaksiniz ki diploma elinize verilsin.
Yani cocuk da yaparim kariyerde olmuyor bu konuda.

Siz napardiniz zaten ertelediginiz cocuk planini biraz daha erteleyip isinizdemi yükselmek isterdiniz yada terfi merfi anlamam ben anne olmak istiyorum mu derdiniz?

Sonradan ekleme:
Maddi sIkIntiniz yok!

Son düzenleme:
Cevap: Cocuk mu kariyer mi???

canım bana sorsan anne olurum derdim. çünki ekonomik gücüm yeterli.
şartlara göre değişir bu fikirler yani.:) öptüm canım

ben ılk iş derdım galıba..çunku ben zaten cocuk için calısyorum..bı bırıkımım olsun..işim olsun..çocugum rahatca yasasın...okusun..hersey onun için olsun...suan calısmamın tek nedenı bu...karıyer iş bırıkım çocuk derım sahsen...kızmayın kızlar belkı arada yanlıs dusundugum bı nokta vardır ama suan kı dusuncem bu...
harıka bı konu oldu derım benım

bence bu kişinin maddi ve manevi durumuna göre degişir...yani eger gercekten maddi durumunun yeterli olduguna inaniyorsan....anne olma acisindan yüzdelik sansin daha cok artacaktir...ama eger hayir anneligi erteleyip gercekten maddiyatımın biraz daha iyi olmasini istiyorum dersen...annelik ikinci planda kalacaktir artik...bu durumların analizini ise senden daha iyi kimse yapamaz sanirim :)) hakkinda en iyi karar senin kararindir unutma :)

ben olsam 22 yasinda ve böyle bir teklif geliyor,,is derdim,, cünkü 3 sene sonrada yapabilirsin cocuk o zamanda gec kalmis sayilmazsin, 25 olucaksin yani, daha yasin kücük oldugu icin isi secerdim..öyle bir firsati geri cevirmezdim sahsen....

canım aslında bn bu konuda sana pek yardımcı olamıycam çünki bnde bu konuda çelişki içinde ym bi nevi,hernekadar bu tarz aile içi konularda düşüncelerim kesin,net ve sonuna kadar savunduğum doğrularım olsada bu noktada bnde çelişkiye düşüyorum üzgünüm,ama zemin sağlam olmalı yani gelecekte çocuğuna suncağın yaşam maddi imkanlarına bağlı böyle fırsat varsa tabi ama bilmiyorum yinde öyledir heralde

Bu sorunun cevabı önce yaşta gizli sanırım. Yaşınız küçük önünüzde çocuk için uzun seneler varsa biraz ertelemek en doğrusu olur sanırım. Yanlız tren kaçmak üzereyse kariyer mariyer kar etmez hemen çocuk derim ben. Bende genç annelerden biriyim. Pişmanmıyım? Asla. Tercihler kişilere özeldir tartışılmaz aslında.

arkadaşlar ilk önce çocuk bence tabii neden diyecekseniz çocuk yapmadan bebişiniz olurmu olmazmı belli olmaz sonra doktor kapılarına düşüp o tercih ettiğiniz işteki parayı harcayacaksınız
önce çocuk yapın sonra ver bakıcıya yap kariyer arkadaşlar bide bu pencereden bakın bilmem yanılıyomuyum

Bunun kararını sen vericeksin biz ne desek yalan olur herkesin seçimi farklıdır ve birbirine uymaz çünkü ne seçim yaparsan yap başarılar dilerim sana...

ben önce kariyerimi düsünürüm. cocuk olmadan isimi garantiye alip öyle anne olurum. benim bir oglum var ve yapmadan önce karar vermistik ki, cocugu ele güvenip de yapmiyoruz diye. ben bakicida büyüdüm ve nasil oldugunu biliyorum, cok zor hem anne hem cocuk icin. birgün annem beni bakiciya götürürken yere düsüp yüzüm kanamisti ve annem de bende aglayarak ayrildik birbirimizden.... benim düsüncem, önce isini garantiye al evlat sahibi sonra da olabilirsin. cünkü böyle bir teklif hayatinda belki sadece 1 kez gelir mery. ama elbette son karar sizin.

Geri