Etiketler:
 1. almira

  almira Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  7 Kasım 2007
  Mesajlar:
  624
  Beğenilen Mesajlar:
  1
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  istanbul

  Çocukları Korkutmanın Olumsuz Sonuçları…

  Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında almira tarafından paylaşıldı.

  Çocukları Korkutmanın Olumsuz Sonuçları…
  Çocukları Korkutmanın Olumsuz Sonuçları…


  -Yemeğini yemezsen seni köpekler ısırır…-Yurdum insanı bu yüzden görüğü her köpeği ısırmak ve tekmelemek istiyor. (Bekir Coşkun abi hariç).

  -Bi daha işersen kukunu kor maşa ile yakarım…-Niye yıllık sevişme sayısında , Fransızların , ingilizlerin ve amerikalıların altındayız şimdi daha iyi anlıyor insan.


  -Yemeğini yemezsen yemeğin arkandan ağlar…-Türk insanının yüzde sekseni bamyanın , zeytinyağlı pırasanın ağlayabilen birer yemek türü olduğunu , televizyonda gördüğü sır programlarının gerçek hayatta da yaşandığını ve AKP nin Türkiyeyi avrupaya entegre edebilecek bir parti olduğunu sanıyor.
  -Uyumazsan karakancolozlar gelir seni yer… -İşte bu yüzden öğlene kadar uyuyoruz. Bu yüzden hepimizi başında snooze (Snooze: Saatlerdeki uyanmazsan kafanı mikerim özelliği) çalar saat var …Ve bu yüzden saat 10 da istanbulun her yeri işe gedenlerin arabaları ile dolup dolup taşıyor.

  -Akşam gelince yaptıklarını babana söylerim-Babalardan korkumuz boşuna mı? Bu kadar baba olması höt zöt edebilmesi baba ile korkutulmayan toplumlarda mümkün mü?

  -Uyumazsan belediye başkanı gelecek… -Ağızlarınla kuş tutsalar bile belediye başkanlarını zırt pırt değiştirme nedeni bu insanların.Antep belediye başkanlığını Celal Doğan niye kaybetsin be kardeşim?

  -Yemeğini sen yemezsen biz de çöpçülere veririz… -Bu ülkede insanların çöpleri en yakın boş arsaya dökmelerinin nedenini şimdi daha iyi anlıyorum. İnsanlar çocukken yemeğine musallat olan bir meslek gurubu ile yüz yüze gelmek istemiyorlar işte hala anlamadınız mı?

  -Yaramazlık yaparsan dişçiye götürürüz seni. -Aynı dişçi aletlerinden fransada da var ama hiçbir fransız dişçi koltuğuna oturmaktan korkmuyor. Bu kadar çok çürük dişli insanın aynı toprak parçasında yaşıyor olmasının böyle bir nedeni olmalı elbet.

  -Evin etrafından uzaklaşırsan seni kaçırırlar…-Böyle bir toplumdan ne gezgin çıkar ne maceraperest. Allahın Portekizlisinin bile Pasifikte adası var. Biz Egede burnumuzun dibindeki adalara sahip çıkamamışız.Dünya turu yapan denizci sayısı bir elin parmaklarının bile yarısı kadar. Kim uzaklaşabilir ki artık evinden barkından.

  -Otuzbir çekersen kör olursun…-Bu ülkedeki insanların çoğunun bir hobisi yoksa bunun tek sorumlusu bu cümleyi eden ebeveynlerdir. Ayrıca çocukları belli bir yaşa gelene kadar körler hakkında olumsuz yargılarla dolduruşa getirmenin kime ne faydası var. Sorarım size?


   
 2. mislinay

  mislinay Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Kasım 2007
  Mesajlar:
  7.147
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Çocukları Korkutmanın Olumsuz Sonuçları…
  evet haklısın canım güzel olmuş emeğine sağlık
   
 3. HİDOŞ

  HİDOŞ Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  1 Kasım 2007
  Mesajlar:
  1.014
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  38
  Şehir:
  istanbul
  Ce: Çocukları Korkutmanın Olumsuz Sonuçları…
  paylaşımın için tşk canım
   
Çocukları Korkutmanın Olumsuz Sonuçları… konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Olumsuz Davranış

  Olumsuz Davranış

  olumlu davranışlar olumlu ve olumsuz davranışlar nelerdir olumsuz nelerdir trafikte Çocuklarımızın davranışlarının oluşmasında uygun yönlendirme büyük önem taşır. Onların davranışları, yetişkinlerden aldıkları tepkilere göre şekillenir. Kullanacağımız bazı teknikler olumlu davranışların artırılmasına, bazıları ise olumsuz davranışın söndürülmesine yöneliktir. Olumsuz davranışı ortadan...
 2. çocuğun Olumsuz Davranışlarını Nasıl Cezasız Engelleriz

  çocuğun Olumsuz Davranışlarını Nasıl Cezasız Engelleriz

  A) Çocuk davranışı yapmadan evvel: 1) Önleyici açıklamada bulunmak, beklentilerin açık dille önceden çocuğa söylenmesi; 2) Çevreyi değiştirmek, çevreyi çocuğa uygun hale getirmek 3) Örnek olmak, beklenen davranışlara anne/babanın örnek olması; 4) Çocuğun iyi alışkanlıklar geliştirmesine yardımcı olmak yol göstermek ve yaptığı zaman takdir etmek. B) Sorun olan davranış sırasında: 1)...
 3. Aşırı Ilgi çocuğu Olumsuz Etkiliyor

  Aşırı Ilgi çocuğu Olumsuz Etkiliyor

  Bebeğin ilk 2 yılında anne veya bağlandığı kişiyi kaybetme korkusu gelişiyor. Nasıl anne bebeğini kucağına ilk aldığı andan itibaren bırakmak istemiyorsa, bebek de aynı şeyi hissediyor. Bebek ilk yılında anneden öğreniyor güvenmeyi ve anneden öğrendiği bu güven duygusu ileride kuracağı ilişkilerin temelini oluşturuyor. Ancak uzmanlar, güven duygusu oluştururken aşırıya kaçmamayı öneriyor....
 4. Sık Bakıcı Değiştirmek Çocuğu Olumsuz Etkiliyor

  Sık Bakıcı Değiştirmek Çocuğu Olumsuz Etkiliyor

  bakıcı problemleri bakıcı değiştirmek bakıcısını siken çocuk cocuk bakıcısını sikiyor Çalışan annelerin en büyük sorunu çocuklarını emanet edebilecekleri güvenilir bir bakıcı bulmak Ne yazıkki medyadanda son zamanlarda gördüğümüz bazı bakıcı olayları anneleri bu konuda daha da çok titiz düşünmeye zorluyor sonuçta bu sizin çocuğunuz canınız ve en iyi şekilde emin ellere emanet etmek...
 5. Çocuğunuzun olumsuz davranışlarına cezasız nasıl engel olabilirsiniz.

  Çocuğunuzun olumsuz davranışlarına cezasız nasıl engel olabilirsiniz.

  Çocuğunuzun olumsuz davranışlarına ceza vemeden uygulayabileceğiniz birkaç öneriler.:) A)Çocuk davranışı yapmadan evvel 1.Önleyici açıklamada bulunmak ,beklentilerin açık bir dille önceden çocuğa söylenmesi 2.Çevreyi değiştirmek ,çevreyi çocuğa uygun hale getirmek 3.Örnek olmak,beklenen davranışlara anne /babanın örnek olması 4.Çocuğun iyi alışkanlıklar geliştirmesine yardımcı olmak yol...

Sayfayı Paylaş