Çocukları televizyonun önünden kaldırın! Zararlı

M

Misafir

Forum Okuru
Çocukları televizyonun önünden kaldırın! Zararlı
DİABET HASTASI ÇOCUKLARINIZA DİKKAT Çocukları TV önünden kaldırın
TV önünde çok vakit geçiren şeker hastası çocukların durumları kötüleşiyor

Norveçli bilim adamlarının araştırmalarına göre televizyon önünde çok vakit geçiren diabetli çocukların vücutlarındaki kan şekerinin zaman kontrolünü yapmak daha zor hale geliyor.
Amerikan Pediatri akademisinin çocuklara günlük iki saatten fazla televizyon izletilmemesi tavsiyesi üzrine yapılan araştırmada birinci tip diabetli hastalar gözlem altına alındı.
Bu tip diabet daha nadir ancak daha çok gençlerde görülen bir diabet hastalığı. Obezite nedeniyle ortaya çıkmayan ve vücudun insülün üretememesine yani yiyeceklerdeki şekeri enerjiye dönüştürememesine bağlı bir hastalık. Bu tip hastaların günlük insülün alarak kan seviyelerini düzenlemeleri gerekiyor.
Araştırmayı yapanlar çocukların daha az televizyon izlemesi konusunda cesaretlendirilmesi gerektiğini çünkü böylece kan şekeri ayarlamalarını vücudun daha iyi yapabileceğini belirttiler.

Atatürk'ün Manevi Çocukları Kimlerdir? hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Aldatılıp eşinin yanında çocukları için duran varmı benimki seni aldatmadım dıyıp duruyor Aldatılıp eşinin yanında çocukları için duran varmı benimki seni aldatmadım dıyıp duruyor
Benım hislerim cok kuvetlıdır ne zamn bişey hıssetsem kurcalasam mutlaka altından bısey cıkar. Ama ben cok yoruldum cocuklarım var bırakıp gıdemıyorm onlatın bana ihtiyacı var bir yandanda ömğr boyu bu azapla yaşamak istemiyor Allahım sen beni...
Bilmedikleriniz 0
Ünlüler çocukları için hangi isimleri tercih etmiş? Ünlüler çocukları için hangi isimleri tercih etmiş?
ünlülerin çocuklarının isimleri, bebek isimleri, ikiz bebek isimleri Bebeklere isim verme olayı bazen oldukça kararsız bir zaman süreci yaşatır her anne babaya... Bebeğin cinsiyeti belli olur olmaz cinsiyete yönelik isim arayışında bulunan...
Bebek İsimleri Anlamları 0
Kafir çocukları için İslami ölçü nedir? Kafir çocukları için İslami ölçü nedir?
Küçük yaşta iken vefat eden Müslüman çocukları ana ve babalarına tabi olaraktan Allah’ın lütfuna nail olacaklar ve cennete gireceklerdir. Bu hususta muhalif kalan bir İslam alimi Yoktur. Müşriklerin çocuklarına gelince, bu hususta birbirinden...
Tüm İslami Bilgiler 3
Kafir çocukları cennete girecek mi ? Kafir çocukları cennete girecek mi ?
Kafir olan kimselerin erinliğe girmeden ölen çocukları cennete girecekler mi. Yoksa onlar da anne babaları gibi cehennemlik mi.
Bilmedikleriniz 1
Atatürk'ün Manevi Çocukları  Kimlerdir? Atatürk'ün Manevi Çocukları Kimlerdir?
Mustafa Kemal Atatürk 1923 yılında Latife Hanımla evlenmiş ancak iki buçuk yılın ardından bu evliliği bitmiştir. çocukları çok seven Atatürk, her ne kadar çocuk sahibi olamasa da bir çok çocuğun bakımını üstlenmiş ve evlat edinmiş, onları öz...
Mustafa Kemal Atatürk 1