Çocuklariniza Şunlari Tavsİye Edİn:

Mirmiga

Yeni Üye
Üye
Çocuklariniza Şunlari Tavsİye Edİn:
ÇOCUKLARINIZA ŞUNLARI TAVSİYE EDİN:

Okuldan geldikten sonra yaklaşık bir saat kadar oyun oyna, dinlen yada kendine uygun bir tv programı izle.

� gün çalışacağın derslerle ilgili bir plan yap. Zor gelen derslerini zihninin daha zinde olduğu bir zamana bırak.

� Dersini çalışma odasında yap yada kendine bir çalışma köşesi oluştur. Bu çalışma köşesinde masa, sandalye ve kitaplarını koyacağın bir bölüm de olsun.

� Çalışmanı yatarak, uzanarak, müzik dinleyerek veya tv açıkken yapma. Çünkü bu bedenine bir gevşeme vereceğinden dikkatini dağıtıp, uykunun gelmesine neden olur. Çalışmanı masanın başında, pencere kenarından uzak, ses ve gürültünün olmadığı bir yerde yap.

� Dikkatini dağıtan şeyleri çalışma ortamından uzaklaştır ve dersin için gerekli malzemeleri hazırla.Örneğin İngilizce için sözlük, Sosyal - Fen ve Hayat Bilgisi için harita gibi.

� Ders çalışmak için en uygun süre 20-40 dk�dır. Her 40-40 dakikadan sonra 10 dakikalık dinlenme aralığı ver. Dinlenme süresi çalışmanın ödülüdür.

� Ders çalışırken kendi düzeyine uygun okuma hızına sahip olmalısın. Okuma hızının yavaş olması öğrenim verimini düşürür. Okumanı hızlandırmak için bol bol kitap okumalısın.

� Çalışırken aklında tutmak istediğin konuyu aklında tutmak için kısa cümlelerle ve renkli kalemlerle not edebilirsin. Bu öğrenmeni daha da güçlendirir.

� Öğrendiklerinin tekrarı, hatırlamanı daha iyi sağlar. Hiç tekrar yapmazsan öğrendiklerinin %80�ini unutursun. Sürekli tekrar yapmak, hatırlama düzeyini korumaya yardım eder.

� Sınavlar, kaygıya yol açabilir. Kaygının çok yüksek yada düşük olması başarılarını olumsuz yönde etkiler. Böyle durumlarda skin olmak başarını arttıracaktır.
 
Geri
Üst