Etiketler:
 1. kar_tanesi

  kar_tanesi Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  24 Temmuz 2008
  Mesajlar:
  3.607
  Beğenilen Mesajlar:
  11
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KaYSeRi

  Çocukluğumuzdan Kalma Çocuksu Saflıklarımızın İtiraf Lİstesi

  Konu, 'Komik Yazılar Duvar Yazıları' kısmında kar_tanesi tarafından paylaşıldı.

  1-) bi keresinde, 3-4 yaşlarındayken, mutfağa girmiştim ve ömrümde ilk defa kadayıfla karşılaşmıştım: annem kadayıf yapmıştı ve ben de kadayıfı babam zannettim çünkü babam kıllı bir insandı ve annemin babamı öldürdüğünü sonrada yemek yaptığını düşünmüştüm, babamın babamı öldürdüğünü sonrada yemek yaptığını düşünmüştüm, piştikten sonra kıllarının o hale geldiğini zannedip babam eve gelene kadar mutfakta oturup ağlamıştım, annemin çok kızdığını hatırlıyorum.
  2-) İn cin top oynuyo dediklerinde de, incin adında (ayse fatma gibi) bi kızın top oynadığını sanırdım. bi türlü anlayamazdım. oynuyo da nooluyo ben de oynuyorum derdim kendi kendime.

  3-) ilkokula yeni başladığım zamandı. bir gazetenin magazin ekinde “Emel Sayın diyen kazandı” başlığı vardı. Konuyu hatırlamıyorum. Ama akşama kadar binlerce kez Emel Sayın dediğimi hiç unutmadım) belki de kişisel tarihimin ilk hayal kırıklığını o zaman yaşamıştım.

  4-) pırasayı soğanın abisi sanırdım.

  5-) küçükken televizyona momumbak dermişim. Şimdi tivi. Plazmalara ise tiviti.

  6-) Anıtkabir’i bir başkan mezarları serisinin ilk üyesi sanır ve Kenan Evren’in anıtka-iki’ye gömüleceğine inanırdım.

  7-) küçüktüm, babamın arkadaşları, babamın olmadığı bir anda “senin babanın başının üzerinden uçak geçmiş.” demişlerdi. Babam kaza geçirdi sanmıştım. çok ağlamıştım.

  :cool: filmlerde kızılderililere yerli dendiği için onları Türk sanırdım.

  9-)kasetçaların kapağını açıp, içine beyaz leblebi doldurmuştum içindeki adam acıkmıştır diye..

  10-) yavaş hareket eden simsiyah renkli karıncalara Türk karıncaları onlara göre daha hızlı hareket eden ve daha uzun bacaklı kırmızı karıncalara gavur karıncaları derdik. Bulduğumuz türk karıncaları gavur karıncalarının yuvasına koyardık. Türk karıncayı kovaladığı zaman gavurlar, onların yuvalarını bozardık.

  11-) tek kanallı dönemde cuma günleri hanımlara yönelik bir gündüz kuşağı program vardı. programın cıngılı hala dilimde “bugün günlerden cuma, merhaba hanımlar merhaba”. Asıl konu programın adı; “Hanımlar Sizin İçin”. Çok küçüklükten beri öğrenmiştim, hanımlar bizim için.

  12-) Annemi ziyaretçiler dizisinden biri zannederdim. Uzaydan gelen bi visitors annemi öldürmüş ve yerine geçmiş diye suratından maskesini çıkarmaya çalışıp annemin suratını yolardım.

  13-) Otobüslerdeki “tehlike anında kolu el ele çeviriniz” (ki böölebile yazmıyo) yazısını her gördüğümde otobüsteki herkesin elele tutuşup ve birinin lider olup kolu onun çevirmesi gerektiğini sanırdım.

  14-) trafoların kapısına konulan kurukafa resmine bakıp, orada iskeletlerin yaşadığını sanırdım. Bakıma gelenlerin de onların sahipleri olup, onlara yemek getirdiklerini düşünürdüm.

  15-) küçükken sadece Türklerin kanı kırmızı olur bilirdim yabancıların ise mavi, yeşil, sarı, mor…

  16-) Herhalde kapıya gelindiğinde mutlaka zile basılmasını gerektiğini sanıyordum ki, boyum yetişmediğinden duvara parmağımı basıp “zilllll”diye bağırırdım.

  17-) Televizyondaki spikerlerin de bizi gördüğünü sanırdım, bunu anlamak ve açıklığa kavuşturmak için bir gün koltuğun arkasına saklandım, planım spikeri punduna getirip beni aradığını ve kafasını oynattığını yakalamaktı ama nereye saklanırsam saklanayım, ne kadar gizlice kafamı dışarı çıkartıp televizyona bakarsam bakayım spiker heybeni görüyor, gözümün içine bakıyordu. Sonra babama sordum, öğrendim.

  18) Tam hatırlamıyorum ama Bir gün bir çizgi filmin etkisinde kalarak inşaat katından kendimi kuma atmışım ^^ benimde onlar gibi yeteneğim var diyerekten.


   
Çocukluğumuzdan Kalma Çocuksu Saflıklarımızın İtiraf Lİstesi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. İtiraflar :)

  İtiraflar :)

  abimle yattım *-yolcu-; Cinsiyet: Kadın; Yaş: 28; Ülke: ABD Amerika’daki bir havaalanında çığlık çığlığa bir karşılama sahnesi görünce: “Bir de Türklere gürültücü derler” diye düşünmüştüm ki bağrışan kızlardan birinin Türkçe “Aaayy canııııım, neerrrde kaaldııııııaan” sözleriyle kendime geldim. *Turbulence; Cinsiyet: Erkek; Yaş: 33; İl: Karabük GSM operatörünün ekonomik tarifesine geçmek...
 2. itiraf

  itiraf

  Ayıbını, yanlışını ve günahını itiraf etmek yücelik ve şerefe, günahlarından tövbe ederek istikamet üzere olmaya, Birini öldürdüğünü itarf ettiğini görmek yöneticiliğe, velayete ve güvenli duruma delalet eder.Rüyada gizli bir şeyi itiraf etmek iyice incelemeden bir anlaşma yapmak demektir. Bazı kararlar verirken dikkatli olmalısınız anlamındadır. Rüyasında suçunu, günahını, yaptığı tatsız şeyi...
 3. Çocuksu Davranış

  Çocuksu Davranış

  çocuksu davranışlar Tedavi sırasında, gelişmenin ilk safhalarına ait davranışların tekrarlanması. Meselâ, çocukluğa ait bazı komplekslerin yeniden harekete geçirilmesi sonucunda tahripkâr davranış, saldırganlık, kaçma, vs. gibi tepkiler. Bazı kişiler diğerlerine oranla çocuksu davranışa daha yatkın olurlar ve psikolojik bir gerginliği gidermek için meselâ anksieteyi gidermek gibi günlük...
 4. Gamze & kıvılcım-çocuksu

  Gamze & kıvılcım-çocuksu

  Çocuğuz ikimizde Gerçek aşka susamış Kaybolmuş kayıp sevdalardan Kavuşmaya umutsuz İnatla beş dakikaya karşı koymuyoruz İhtiyacım olan sadece sensin bunun içinse beş dakika İhtiyacım olan sadece sensin bunun içinse beş dakika İhtiyacım olan sadece sensin bunun içinse beş dakika Sence de büyüdük mü Alıştık bak acılara Hasretim tüm dostlara Özgür balıklara İnatla beş dakikaya karşı...
 5. Saflık dereceniz ne?

  Saflık dereceniz ne?

  saflık testi saflık ile ilgili sözler Eğer bir takım sözlere çabucak inanıyor, imaların ardındaki art niyeti anlamıyorsanız saflık derecenizi ölçmenin vakti gelmiş demektir! Saflık dereceniz ne?

Sayfayı Paylaş