1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.305
    Ödül Puanları:
    113

Çocukluk oyunlarımız

Konu, 'Nostaljik Resimler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Bir an daldım gittim hemde bayağı derinlere çocukluğuma kadar daldım gittim ve içimi sonsuz bir hüzün kapladı..Şu resimlerde aslında o kadar çok şey gördüm ki saflığı temizliği doğallığı çocukluğunu doya doya yaşayan çocukları...Bilmiyorum şimdiki çocuklar acaba şanslımı yoksa yozlaşan hayatla birlikte yitip giden manevi değerlerin yanısıra doğallığı yaşayamadıkları için şanssızlarmı?.. Aslında ben kendimi çok şanslı görüyorum çünkü bu oyunlarla büyüdüm ben katıksız saf tertemiz bir çocukluğum oldu teknolojiden uzak dünyanın kötülüklerini pisliklerini bilmeyerek manevi değerlerin en yüksek olduğu zamanlarda yaşadım çocukluğumu..Ama ben bir anneyim şimdi iki oğlum var Allah bağışlarsa ve onlar için bazen gerçekten çok üzülüyorum Bu oyunların tadına varamadılar bilmeden oynamadan yaşamadan büyümekteler.onları büyüten ise evimizin ta içlerine en ücra köşesine kadar giren teknoloji..Şimdi teknolojinin insanlığa birçok şey katarken sevinmeli mi yoksa bu olumlu katkıları olurken bizlerden birçok şeyi götürdüğüne mi yanmalı.....?

Yorum sizin...

2. laetitia

laetitia Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    ben bile yeni nesil olmama rağmen bunları özledim mahallelerde akşamlara kadar oynanan sıcak ortamlarda ne güzeldi günler:(

3. PeLiNiM

PeLiNiM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    57
    Ödül Puanları:
    0
    Birdirbire bayılırdım...Çizgi oyununa sekseğe....çocuk olmak vardı

4. AuSSie-AnGeL

AuSSie-AnGeL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    783
    Ödül Puanları:
    113
Çocukluk oyunlarımız konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Çocukluğumuza Yolculuk.

Çocukluğumuza Yolculuk.

Çocukluğumuza Yolculuk Gece oldu oturmuşuz beraber, o bana rüyalarından bahsediyor, bense ellerim yanaklarımda gülümseyerek dinliyorum ne anlatırsa. Kabuslarını söylüyor, çocukluğunu görüp uykulardan sıçrayarak uyanıyormuş bunu duyunca içim ürperiyor, bazen de çocuk sesleri gelir gibi oluyor diyerek devam ederken lafını bölüyorum hemen. “Seninle oraya gidelim mi?” diyorum, anlamsızca bakıyor...
  2. Eski Çocukluk oyunlarımız

Eski Çocukluk oyunlarımız

çocukluk oyunlarımız eski çocukluk oyunlarımız cocukluk oyunlarimiz cocukluk oyunları oyunlari BEŞ TAŞ Karşılıklı iki kişi tarafından oynanır. Kızlar da erkekler de oynar. Taşlar (5 adet) yere atılır. İlk önce BİRLER oynanır. Birlerde; oyuncu bir taşı baş hizasına kadar havaya atar. Havaya attığı taş yere düşüne kadar taşı havaya attığı elle yerden bir taş alıp havaya attığı taşı...
  3. Ünlülerin Çocuklukları

Ünlülerin Çocuklukları

sanatçıların çocuklukları rkan Şoray Bendeniz ve Kardeşi Derya Gökhan Özen Yonca Evcimik Yaşar Deniz Seki Süreyya Ayhan Petek Dinçöz Sergen Nilüfer Aldullah Gül Şener Şen Zara Serdar Ortaç Alişan Kenan Işık Müslüm Gürses Mahsun Kırmızıgül
  4. Benim Çocukluğumda.....

Benim Çocukluğumda.....

Benim çocukluğumda annelerimiz çalışmazdı. > Okuldan eve geldiğimde boynumdaki anahtarla kapıyı hiç açmadım. > Hatta babamın bile anahtarı yoktu. Annem evimizin bir parçası > gibiydi,hep evdeydi. > Heryere birlikte giderdik, zaten öyle çok da gidilecek bir yer yoktu > ki. > > En büyük eğlencemiz sokaklarda oynamaktı. > Sokakta oynamak diye bir kavram vardı yani. >...
  5. Çocukluğunuzda oynadığınız oyunlar

Çocukluğunuzda oynadığınız oyunlar

merhaba arkadaşlar ne güzeldi o çocukluk günlerimiz değil mi şimdi teknoloji devri çocuklar hiç bizim oynadığımız oyunları oynamıyorlar. Yakartop, yedikule çelik çomak istop gibi oyunlar oynardık daha birçok oyunda var ama günümüzde çoğu unutuldu bile:( Peki sizin aklınızda kalan unutamadığnız çocukluk oyunlarınız neler?

Sayfayı Paylaş