1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  çokmu öfkeli bir çocuğa sahipsiniz?

  Konu, 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  Bu, büyümenin doğal bir parçasıdır. Doğru ebeveyn tutumu, öfke geçiren çocuğa yenilmeden, sağlam ve sakin anne-baba duruşunu korumaktır.

  Birçok çocuk iki ile dört yaşları arasında, özgürlükleri artmaya başladığında öfke nöbetleri geçirebilir. Bu yaştaki çocuklar ‘ben’ ve ‘benim isteklerim’ gibi duygulara sahiptirler ama bu duyguları nasıl tatmin edeceklerini çoğunlukla bilemezler.

  Öfkeyi gösterirken genellikle bağırmayı, çığlık atmayı, vurmayı ve bir şeyler fırlatmayı kullanırlar. Duygularını başka türlü ifade etmeyi bilemezler. Olgunlaşma süreci içinde bu tarz davranışlar, yerini kendiliğinden ifade etmeye bırakabilir.

  Beş yaşından büyük bir çocuk haftada iki, üç kere bu öfke nöbetlerini geçirmeye devam ediyorsa, ortada yönlendirilmesi gereken sorunlar var demektir. Daha büyük yaşlardaki çocuklarda görülen öfke nöbetlerinin kaynağı, öğrenme zorluğu ya da davranış sorunlarından kaynaklanır.


  Aileler öfke nöbetlerine şiddetle karşılık vererek ya da çocuğun arzusunu gerçekleştirerek bu davranışları beslemiş olurlar. En doğru ebeveyn tutumu, öfke geçiren çocuğun öfkesini tolere edebilmektir. Tolere etmek, öfkelenmeden, ya da çocuğa yenilmeden, sağlam ve sakin anne-baba duruşu anlamına gelir. Bütün çocuklar zaman zaman kötü davranışlar sergilerler, bu normaldir. Başka bir çocuğa vurduklarında, öfke krizlerini girdiklerinde ya da kötü sözler söylediklerinde neler olacağını öğrenmeye çalışırlar. Bu arada kendi güçlerini de anlamaya çalışırlar. Bu büyümenin doğal bir parçasıdır.
  Neler yapabilirsiniz?

  - Çocuğunuzun bu davranışlarının altındaki nedenleri bulmaya çalışın.

  - Çocuğunuzun öfke nöbetlerini anlamaya çalışın, nerede ve ne zaman bu öfke nöbetleri ortaya çıkıyor, genelde kimlerin yanında oluyor ve ne istiyor, neyi alamıyor gibi...

  - Ona neden böyle davrandığını sorun.

  - Kendi öfkenizi kontrol etmeye çalışın.

  - Çocuğunuza öfke hakkında bir şeyler öğretin.Her çocuğun öfkenin doğal bir duygu olduğunu ve bunu kelimelerle ifade ettiğinde annesi babası tarafından dinleneceğini bilmesi gerekir.

  - Çocuğunuza davranışlarının başkalarını ve onu nasıl etkilediğini göstererek, ona anlayışı ve başkasının duygularını anlayabilmeyi öğretin.

  - O anda meşgul olduğu şeyi kesmeden önce, çocuğunuza birden fazla uyarı gönderebilirsiniz. Ona ‘’Birazdan parktan ayrılıp, eve gideceğiz’’ gibi şeyler söylemek, onu değişikliğe hazırlar.   
çokmu öfkeli bir çocuğa sahipsiniz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nasıl Bir Vicdana Sahipsiniz?

  Nasıl Bir Vicdana Sahipsiniz?

  Hiç düşündünüz mü, şu ölümlü dünyada sahip olduğumuz, yükte ve pahada ağır tek bir şey var: Vicdan...Peki vicdanla bire bir örtüşen ne olabilir? Elbette ki aklınıza geldi; inanç. İsterseniz soruyu şöyle soralım; hiç vicdana ters düşen inanç olur mu? SORULAR 1- Bir randevuya yetişmektesiniz. Trafiğin yoğun olduğu bir saatte taksidesiniz. Yol kenarında bir kalabalık dikkatinizi...
 2. Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

  Özgüven Sahibi Çocuk Yetiştirmek

  özgüven anaokulu özgüven sahibi olmak çocuklarda güven eksikliği çocuklarda kendine güven eksikliği 6 yaş Tüm anne-babanın arzusu özgüven sahibi çocuk yetiştirmektir. Ancak çocuk öz güven sahibi olabilmesi için 6 yaşına kadar el becerisi, bilgi ve diğer bilmesi gerekenleri bilmelidir. Yani okula başladığı zaman bilmediği için güvenini kaybetmemelidir. Bilmesi gerekenler tabiiki ana okullarında...
 3. Kalın bir bele sahipseniz...

  Kalın bir bele sahipseniz...

  Kadınların sık sık vücutlarında şikayet ettikleri bölgelerinden biri bel bölgesidir.Saklanmaya çalışılır,oldukça saklanması zordur. Ama birkaç giyim hilesiyle sizde ince belli görünebilirsiniz hanımlar. • Kalın beliniz varsa, ilk yapmanız gereken şeylerden biri, dikkati omuzlara çekmektir. Bunun için omuzlarda vatkası olan bluzları seçebilirsiniz. • İç çamaşırı olarak da korseli...
 4. çocuk sahibi olmak

  çocuk sahibi olmak

  ben 2.5 yıllık evliyim tüm tahlillerim yapıldı ve bir sıkıntım olmamasına ragmen hamile kalamadım son gittigim doktor klomen verdi bugün başladım.adetin 5.günü başlanıyormuş netten baktım çünkü doktor o bilgiyi ya vermedi yada bn kalabalıktan duyamadım.kullananlara soruyorum yardımcı olurmusunuz dogru zamanda başlamışımdır umarım ve içinde 10 tablet var ama doktor günde bir defa 5 gün iç...
 5. Bu ülke de yasal olarak çocuk sahibi olmak tam bir işkence

  Bu ülke de yasal olarak çocuk sahibi olmak tam bir işkence

  Yasal yollarla çocuk sahibi olmak için 40 yaşını aşmamış olmak gerekiyor. Saçmalık bu. Onlarca çocuk sokaklarda perişan olurken herhangi bir neden ile ölürken bu ülke evlatlik vermek için aptalca prosedür uyguluyor ve o minik yürekleri aç oldukları sevgi ve ilgiden yoksun bırakarak ziyan ediyor. Yazık hemde çok yazık !!!

Sayfayı Paylaş