1. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0

  Criminal Minds

  Konu, 'TV dizisi' kısmında Bilge Gökçen tarafından paylaşıldı.

  davranış analizi birimi jennifer jareau Criminal Minds, ülkenin en azılı suçlularının bir dahaki adımlarını atamadan zihinlerini analiz ederek onları yakalayan FBI Davranış Biriminin Profilcilerini anlatıyor. BAU (Behavioral Analysis Unit) yani Davranış Analiz Birimi'nin en göze çarpan ajanı David Rossi (Joe Mantegna), aynı zamanda bu birimin kurucularından. Yeni davaları çözmeleri için takıma geri dönüyor ancak kendi yarım kalmış işleriyle de uğraşıyor.

  Takım aynı zamanda bir aile babası olan ve insanların güvenlerini kazanmada usta olan Özel Ajan Aaron Hotchner (Thomas Gibson) tarafından yönetiliyor.

  Takımın geri kalanında isimlere baktığımızda iki güçlü diplomatın kızı olan ve takıma yeni katılan ve bu nedenle de Hotchner ve diğerlerine kendini ispatlamaya çalışan Emily Prentiss (Paget Brewster)'i görüyoruz. Prentiss'in ortaklarına baktığımızda takıntılı ve saplantılı suçlar uzmanı Özel Ajan Derek Morgan (Shemar Moore), klasik olarak hep yanlış anlaşılan IQ'sü ne kadar yüksekse sosyalliği o kadar düşük olan Özel Ajan Dr. Spencer Reid (Matthew Gray Gubler), takımın halkla ilişkiler ve basın sorumlusu "JJ" Jennifer Jareau (AJ Cook) ve tam bir bilgisayar ve teknoloji dahisi olan ve araştırmalara yardım eden Penelope Garcia (Kirsten Vangsness)'yı görmekteyiz.

  Takımın her bir elemanı davalarla ilgilenirken masaya kendi uzmanlıklarını getiriyorlar ve suçluların zihinlerini okuyup profillerini çıkarırken onları durduracak noktaları bulmaya çalışıyorlar.


  (çeviri: Bilge :) )

   
 2. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
 3. Bilge Gökçen

  Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  27 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  11.882
  Beğenilen Mesajlar:
  120
  Ödül Puanları:
  0
  Ce: Criminal Minds
  Mandy Patinkin'li bölümlerin finali geçen günlerde verildi DiziMax'te. Yeni sezona ne zaman geçecekler acaba? Çok merak ediyorum. Hemen devamı gelecek mi yoksa bir süre eski bölümleri vermeye devam mı edecekler? Harika bir dizi bu ya...
   

Sayfayı Paylaş