Çukurda çalan ayrılık hasretlik kar etti cana sözleri

  • Konbuyu başlatan *MeleK*
  • Başlangıç tarihi
Çukurda çalan ayrılık hasretlik kar etti cana sözleri
vartolu saadet ayrılık hasretlik kar etti cana, vartolu saadetin söylediği türkünün adı, ayrılık hasretlik kar etti cana sözleri

8 Ocak 2018 Show tv ekranların da oynayan Çukur dizisinin son bölümün de Vartolu ve Saadet birlikte söylediği türkü ile ekran başındakilerden beğeni kazandı.

Çukur dizisinin oyuncuları kadar dizi müzikleri de inanılmaz şekil de ilgi görüyor. Hatta son zamanlar da birçok kişinin ağzın da çukur da yer alan müzikler mırıldanıyor.

Çukur dizisin de yer alan müzikler kısa sürede çok büyük bir kitleye ulaşarak özellikle dizinin müzikleri birçok kişi taraffından internette aranıyor.

İşte onlardan biri daha "Ayrılık hasretlik kar etti cana" türküsü...

Son bölüm de vartolu ve saadet bu türküyü birlikte düet yaparak seslendirdi. Çocukluk aşkı olan Vartolu ve Saadet yıllar geçse de birbirini unutamayan iki aşık.. Vartolunun bu hayatta değer verdiği ve sevdiği iki kadın vardı. Bunlardan biri annesi mihriban diğeri ise çocukluk aşkı ve halen aşık olduğu Saadet di..

Hatta annesine olan bağlılığından dolayı onu kaybettikten sonra asla mihriban türküsünü bile dinmeye dayanamıyor çünkü sonunda ağlıyor ve bu zayıf yönünü kimsenin görmesini istemiyor.

Vartolu mihriban türküsünü neden yasaklıyor kim bu mihriban?

2.jpg


Vartolu ve Saadet'in son bölüm de söyledikleri ayrılık hasretlik kar etti cana sözleri


Ayrılık hasretlik kar etti cana
Seher yeli sevdiğimden ne haber
Selamım tebliğ et kutb-i cihana
Seher yeli sevdiğimden ne haber
Seher yeli sultanımdan bir haberBülbül gibi bağlamışım kareler
Ayrılık derdine nedir çareler
Merhem kabul etmez dilden yareler
Seher yeli sevdiğimden ne haber
Seher yeli sultanımdan bir haber

Sıtkı’yam kalmışım ıssız çöllerde
Böyle dert bulunmaz gayrı kullarda
Anasız babasız gurbet ellerde
Seher yeli sevdiğimden ne haber

1.jpg
 
Ç

çukuristik

Forum Okuru
çukur dizisinde yer alan müziklerin hepsi çok güzel her türlü müziğe yer verdikleri için bu konuda tebrik ediyorum türküleride genç kesime sevdirmek lazım hatta çukur sayesinde birçok genç türküleri dinlemeye bile başladı özellikle mihribah türküsü tekrar meşhur oldu arif sağın bu türküsüde çok güzel ayrılık hasretlik kar etti cana türküsünü defalarca bıkmadan dinleyebilirim. vartolu ve saadetin düetide çok güzeldi
 
Üst