1. KızılÖtesi

  KızılÖtesi Aktif Üye Üye

  Kayıt:
  28 Nisan 2008
  Mesajlar:
  3.416
  Beğenilen Mesajlar:
  9
  Ödül Puanları:
  38

  Cumhuriyet Hizbullah'ın sözcüsü oldu

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

  Zaman Gazetesi'nin Hizbullah ile Ergenekon bağlantılarına dikkat çeken haberine örgütten gelen tepkiyi sadece Cumhuriyet yayınladı. İşte ilginç haber:
  Bu zamana kadar Hizbullah örgütünü deşifre eden onlarca yazı dizisi yayınlayan, örgütün Güneydoğu’da konuşlandığı mahallelere kadar ince ayrıntıları ele alıp, cihat çağrısı yaptığının altını dikkatlice çizen Cumhuriyet dünkü haberinde örgütün sözcülüğünü yaptı.

  Bu zaman kadar Cumhuriyet Gazetesi’nde özellikle Hizbullah ile ilgili yaptığı haberlerle adından söz ettiren ve haberlerinde örgüt hakkında devletten daha bilgili olduğunu söyleyen Mehmet Faraç, Hizbullah’ın Zaman Gazetesi’ni hedef alan açıklamasını ilginç bir dille haber yaptı.

  Zaman Gazetesi’nin terör örgütü Hizbullah’ın, Ergenekon’la bağlantısına ilişkin, ‘Hizbulvahşet’in büyük abisi Ergenekon çıktı’ başlıklı haberine, Hizbullah’ın tepki gösterdiği maili geniş bir şekilde haber yapan Cumhuriyet, Hizbullah’ın Zaman’ı iddiaları yalanladığını söyledi.

  Hizbullah’ın açıklamasını birinci sayfadan, ‘Zaman’a Hizbullah Protestosu’ başlığı ile gören ve habere altıncı sayfanın üstünden geniş bir şekilde devam eden Cumhuriyet, Hizbullah’ın ilk kez bir basın açıklaması yaptığına dikkat çekti.


  1997 yılından beri Mehmet Faraç imzası ile Hizbullah hakkında 50 tane haber ve yazı dizisine yer veren Cumhuriyet’in, örgütün sözcülüğünü üstlenircesine verdiği bu haber kafalarda soru işareti bıraktı.


  Zaman Gazetesi, 21 Temmuz'da manşetten verdiği haberde, terör örgütü Hizbulvahşet ile Ergenekon örgütünün ilişkisini olduğunu belirterek, Emniyet İstihbarat Daire Başkanlığı'nda görev yapmış üç tanığın ifadelerine yer ver vermişti.


  < Konu Resmi..>  haber7.com


   
Cumhuriyet Hizbullah'ın sözcüsü oldu konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. 29 ekim cumhuriyet bayramınız kutlu olsun

  29 ekim cumhuriyet bayramınız kutlu olsun

  29 ekim cumhuriyet bayramınız kutlu olsun..............
 2. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

  29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun

  Osmanlı İmparatorluğu'nda, ikinci Meşrutiyetin ilanından altı yıl sonra Birinci Dünya Savaşı başladı.1914'te başlayan Birinci Dünya Savaşı'na dünyanın belli başlı devletleri katıldı.Dört yıl süren savaş sonunda bizimle birlikte olan devletler yenildi.Savaş kurallarına göre biz de yenilmiş sayıldık. Ülkemiz İngilizler, Yunanlılar,Fransızlar,İtalyanl ar tarafından paylaşıldı. Melekler Mekanı -...
 3. 2013 Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

  2013 Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

  2013 cumhuriyet bayramı, cumhuriyet bayramı kutlamaları, cumhuriyet bayramı bayramı kutlama Cumhuriyetimizin ilanının 90.cı yılının büyük coşkusunu yaşadığımız bu günde; Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk ve aziz şehitlerimizi şükranla anar, ülkemizin kurulma ve gelişme aşamalarında emeği geçen bütün insanlarımızı minnet duygularımızla yad ediyoruz. Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun…...
 4. Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun 2014

  Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun 2014

  cumhuriyet bayramı 2014, cumhuriyet bayramı kutlama sözleri Büyük Önder Atatürk’ü ve de silah arkadaşlarını, canından aziz bildiği vatanı için kanlarını bu toprağa dökmüş şehitlerimizi rahmet ve minnetle bir kez daha yad ediyor Cumhuriyet Bayramınızı yürekten en kalbi sevgilerimle kutluyorum. "Cumhuriyet Bayramınız Kutlu Olsun"

Sayfayı Paylaş