1. esrayelkensiz

  esrayelkensiz Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  17
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  8

  CV hazırlama ile ilgili

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında esrayelkensiz tarafından paylaşıldı.

  CV, Latince bir kısaltma: “İşte hayatım” demek. “İşte hayatım”ın sadece şurada doğdum, şu okulu bitirdim demekle sınırlı olduğunu düşünüyorsak zor bir yerdeyiz. Diğerlerinden nasıl ayırt edileceğim o zaman? Amaaan zor iş. Allahtan ki, üniversiteye girerken sınav var bu yazma işiyle uğraştırmıyorlar. Güzel de çıkınca uğraşılıyor… Hele oradaki 4-5 yılda da “sivi”yi dolduracak birşeyler yapmadıysak geldi-geçti olacak. Staj, dernek çalışması, klup etkinliği, konferans düzenlemeciliği, spor vb yapılmadıysa özgeçmişin “çağrılacaklar” yerine “mektup yollanacaklar” kutusuna atılmasına rıza göstereceğiz demektir.

  < Konu Resmi..>  Başarılı bir iş yaşamı için ilk adım sayılan CV’ler çalışanların yeteneklerini ve tecrübelerini sergilediği bir vitrin halini aldı. Hedeflenen şirkete kestirme yol niteliği taşıyan bu kariyer özetleri, doğru hazırlanması durumunda adayları yöneticilerin gözünde diğerlerinden daha cazip gösterecek güce sahip. Ancak adaylar iş mülakatlarına gidiş bileti sayılan bu tek sayfalık platformu akıllıca kullanmalı.  Herkes ister ki, emek verip hazırlanan CV okunsun.

  Malesef, çoğu okunmuyor. Çoğu ilk 10 saniyede çöpe gidiyor. Çoğu Insan Kaynaklarında işini bilmeyen kişiler tarafından takılıyor. Bir kısmı da doğru zamanda doğru kişinin masasının üzerine düşüyor!


  İşte eğer sizin CV’iniz doğru zamanda doğru kişinin masasına düştüyse, hazırladığınız CV’nin mükemmel olması gerekiyor ki 10 saniyenin ötesinde okumaya vakit harcansın!


  Nokta atışı yaparsanız, moralinizi bozmazsınız. Her gördüğünüz ilana başvurursanız “20 yere başvurdum ama olmadı” diye hayıflanırsınız. Oysa ki kendinize “5 işe başvurdum cevap bekliyorum” diyebilmeniz değerinizi güçlü tutmanıza yardımcı olacaktır.


   
CV hazırlama ile ilgili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. ilkbahar ile ilgili sözler

  ilkbahar ile ilgili sözler

  ilkbahar ile ilgili sözler Selam kızlar sizden ilkbahar ile ilgili sözler yazmanızı rica ediyorum iletilerimizde de bahar yaşansın :)
 2. Kakule İle İlgili Bilgiler

  Kakule İle İlgili Bilgiler

  Kakule nedir Kakulenin Yararları Kakulenin Kullanımı Alternatif tıp tedavilerinde de kullanılan kakule, özellikleri ve kullznımı hakkında sizlerle paylaşabileceğimiz bilgiler şöyle melekler :) Kakule Faydası İştahı açar. Mide rahatsızlıklarına iyi gelir. Mide ve bağırsak gazlarını söktürür. Ağız kokusunu giderir. Vücuda ferahlık ve rahatlık veren tadı ve kokusu ile bulantı ve kusmaya...
 3. hcg tahlilili ile ilgili

  hcg tahlilili ile ilgili

  merhaba , size bi sorum olacaktı hcg tahlili yaptırdım düşük çıktı hamileyim ama neden düşük 2 gün sonra tekrar yaptıracağım ama korkuyorum bi fikri olan varmı?
 4. TVYO İle İlgili Bilgiler

  TVYO İle İlgili Bilgiler

  Bu konu; tvyo nedir hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, birkaç gündür televizyon kanallarında gördüğümüz ve bilgisayar üzerinden ücretsiz tv izleme olanağı verdiği söyleyen TVYO hakkında bilgiler vermek istiyoruz.. TVYO Doğuş yayın grubu tarafından hayata geçirilen ücretsiz bir video izleme platformudur. TVYO’da dizi, spor, müzik, haber gibi video kategorileri...
 5. köpeğim ile ilgili

  köpeğim ile ilgili

  kopeğim küçük bir pilstik oyuncak yuttu oyuncak cıktı ama köpeğim cok halsiz ve ishal ne yapabilirim

Sayfayı Paylaş