1. esrayelkensiz

  esrayelkensiz Üye Üye

  Kayıt:
  6 Ağustos 2011
  Mesajlar:
  17
  Beğenilen Mesajlar:
  3
  Ödül Puanları:
  8

  CV hazırlama ile ilgili

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında esrayelkensiz tarafından paylaşıldı.

  CV, Latince bir kısaltma: “İşte hayatım” demek. “İşte hayatım”ın sadece şurada doğdum, şu okulu bitirdim demekle sınırlı olduğunu düşünüyorsak zor bir yerdeyiz. Diğerlerinden nasıl ayırt edileceğim o zaman? Amaaan zor iş. Allahtan ki, üniversiteye girerken sınav var bu yazma işiyle uğraştırmıyorlar. Güzel de çıkınca uğraşılıyor… Hele oradaki 4-5 yılda da “sivi”yi dolduracak birşeyler yapmadıysak geldi-geçti olacak. Staj, dernek çalışması, klup etkinliği, konferans düzenlemeciliği, spor vb yapılmadıysa özgeçmişin “çağrılacaklar” yerine “mektup yollanacaklar” kutusuna atılmasına rıza göstereceğiz demektir.
  [​IMG]


  Başarılı bir iş yaşamı için ilk adım sayılan CV’ler çalışanların yeteneklerini ve tecrübelerini sergilediği bir vitrin halini aldı. Hedeflenen şirkete kestirme yol niteliği taşıyan bu kariyer özetleri, doğru hazırlanması durumunda adayları yöneticilerin gözünde diğerlerinden daha cazip gösterecek güce sahip. Ancak adaylar iş mülakatlarına gidiş bileti sayılan bu tek sayfalık platformu akıllıca kullanmalı.


  Herkes ister ki, emek verip hazırlanan CV okunsun.


  Malesef, çoğu okunmuyor. Çoğu ilk 10 saniyede çöpe gidiyor. Çoğu Insan Kaynaklarında işini bilmeyen kişiler tarafından takılıyor. Bir kısmı da doğru zamanda doğru kişinin masasının üzerine düşüyor!


  İşte eğer sizin CV’iniz doğru zamanda doğru kişinin masasına düştüyse, hazırladığınız CV’nin mükemmel olması gerekiyor ki 10 saniyenin ötesinde okumaya vakit harcansın!


  Nokta atışı yaparsanız, moralinizi bozmazsınız. Her gördüğünüz ilana başvurursanız “20 yere başvurdum ama olmadı” diye hayıflanırsınız. Oysa ki kendinize “5 işe başvurdum cevap bekliyorum” diyebilmeniz değerinizi güçlü tutmanıza yardımcı olacaktır.

   
CV hazırlama ile ilgili konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Nevruzotu İle İlgili Bilgi

  Nevruzotu İle İlgili Bilgi

  Nevruzotu nedir Nevruzotunun yararları nelerdir Nevruzotunun özellikleri Alternatif tıp tedavilerinde kullanılan nevruzotu bitkisi, kullanım alkanı ve özellikleri hakkında ki bilgiler şöyle melekler :) Nevruzotu (linaria) : Sıracagiller familyasından; düzensiz çiçekli otsu bir bitkidir. Çiçekleri aslanağzına benzer. En güzel türü mor çiçekli nevruzotudur.80 cm’ye kadar boylanabilen ve...
 2. Sigara ile ilgili sloganlar

  Sigara ile ilgili sloganlar

  Sigara ile ilgili dünyanın en güzel diye nitelendirebileceğimiz sloganlarını bana yazar mısınız lütfen. Slogan arıyorum. Babamın sigarayı bırakması için yazacağım ve hergün önünden geçeceğim :)
 3. Ağaç İle İlgili Özdeyişler

  Ağaç İle İlgili Özdeyişler

  Ağaç Hakkında Özdeyişler Ağaç İle İlgili Sözler Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu yazımızda ağaç ile ilgili güzel sözler paylaşıyor ve ağaçla ilgili sözler arayan tüm üyelerimizi ve misafirlerimizi bu sayfamıza davet ediyoruz. Ağaca balta vurmuşlar,neyleyim sapı bendedir demiş. (Türk Atasözü) Ağaçlar yerin gök üstüne yazdığı şiirlerdirBiz onları devirir,kağıda çeviririzÜstüne kofluğumuzu...
 4. şefkat ile ilgili şiirler

  şefkat ile ilgili şiirler

  şefkat ile ilgili şiirleriniz varmı
 5. Sinüzit ile ilgili efsaneler

  Sinüzit ile ilgili efsaneler

  sinüzit nedir,sinüzit belirtileri,sinüzit nedenleri,sinüzit tedavisi,sinüzit hakkında bilgiler Grip veya soğuk algınlığı geçirdiğinizde, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı, burun akıntısı gibi şikayetlerinizin 4-5 günden sonra azalmaya başlamaması durumunda sinüs iltihaplanmasından şüphelenebilirsiniz. Bakteri, virüs, mantar gibi farklı mikroplar sinüzite sebep olabilse de en sık karşılaşılan...

Sayfayı Paylaş