1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Dalgalarin Sohbetİ

  Konu, 'Denemeler Hikayeler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Bir zamanlar mutsuz küçük bir dalga vardı. “Öyle kederliyim ki” diye sızlandı küçük dalga. “Diğer dalgalar büyük ve güçlüler, bense o kadar küçük ve zayıfım ki. Hayat neden böyle adaletsiz davranıyor?”
  Yanından geçmekte olan başka bir dalga bu sözleri duydu ve onunla konuşmaya karar verdi.
  “Böyle düşünüyorsun, çünkü kendi ‘yaratılışının aslı’nı yeterince görmemişsin. Sen kendinin sırf dalga olduğunu düşünüyorsun ve acı çektiğini sanıyorsun. Hâlbuki gerçek böyle değil.”

  “Nasıl?” Küçük dalga şaşırmıştı. “Ben dalga değil miyim yani? Dalga olduğum besbelli. Bak, tepem var, köpüklerim var... Ne demek istiyorsun, benim sırf dalga olmadığımı söylemek isterken?”

  “Senin ‘dalga’ dediğin şey kısa süreliğine büründüğün geçici bir suret. Sen aslında sadece susun. Sen yaratılışının esasının suyun teşkil ettiğini anladığında, dalga olmanın getirdiği elemlerden kurtulacaksın.”

  “Ben su isem, ya sen nesin?”

  “Ben de suyum. Belki senden bir derece daha büyük de olsa, geçici bir süreliğine dalga suretinde görünüyorum, ama bu benim aslımı değiştirmiyor: Su! Senin de, benim de yaratılışımızın esası aynı: Su!”
   
Dalgalarin Sohbetİ konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. sohbet

  sohbet

  bu ana ekrandaki sohbet bi var bi yok neden olaki :confused:
 2. Sohbet

  Sohbet

  Eş, dost ve akraba ile sohbet etmek sevgiye, hoş geçime ve dayanışmaya; Hastanın ailesiyle sohbet etmesi şerre, aile fertleri dışından biriyle sohbet etmesi iyi olmasına, yabancı biriyle sohbet etmesi ona zarar verecek bir hususa delalet eder. ( Ayrıca BBakınız; Konuşmak.)Rüyada sohbet etmek, havanın günlerce yağmurlu geçeceği anlamına gelir.
 3. Dalgalar

  Dalgalar

  Rüyada dalgalar görmek ev hayatınızda tutumlu olabileceğinizin işaretidir. Rüyada dalgalar görmek ev hayatinizda tutumlu olabileceginizin isaretidir.
 4. Dalga

  Dalga

  Küçük ve ahenkli dalgalar sakin ve huzurlu hayata, ahenkle yürülen dünya işlerine ve kalp huzuruna, Hırçın ve kaba dalgalar azabı gerektirecek işlere ve şiddete delalet eder.Rüyada dalgalı deniz görmek başarının zorluklarla mücadeleler sonrasında geleceğini belirtir. Bekar biri için bu rüya aşk hayatında sorunlar yaşanacağına işarettir. Dalgalarla boğuşan bir insan, çok önemli bir fırsatı...
 5. Dalga dalga Ergenekon

  Dalga dalga Ergenekon

  Türkiye'nin en önemli ve en çok tartışılan operasyonlarından biri olan Ergenekon bugün yeni bir boyut kazandı. Her gözaltı sürecine yeni bir dalga adı verilirken bugün gerçekleşen gözaltılarla 12. dalga da gelmiş oldu. Bir taraftan dava sürerken bir taraftan da kamuoyu tarafından yakından tanınan isimlerin gözaltına alınmaya devam etmesi gözlerin tekrar bu soruşturmaya çevrilmesine neden...

Sayfayı Paylaş