Dans Ederken Yapılması Ve yapılmaması Gereken Şeyler :

  • Konbuyu başlatan Misafir
  • Başlangıç tarihi
M

Misafir

Forum Okuru
#1
Dans Ederken Yapılması Ve yapılmaması Gereken Şeyler :
kolay dans hareketleri öğren kopmalık dans hareketleri Dans Ederken Yapılması Ve yapılmaması Gereken Şeyler : 1. Her zaman değişik partnerlerle ve her seferinde en azından bir kere daimi partnerinizle dans edin.
2. Tek bir yere ve tek bir partnere bağlı kalmadan, sportmence pratik yapın.

3. Erkekler, partnerinizi, kollarınız ve dirseklerinizin diğer çiftlerinkilerle çarpışmamasına dikkat ederek, kalabalık içinde yumuşakça yönlendirin. 4. Kötü dans huylarını yapmanın bunları bırakmaktan daha kolay olduğunu hatırlayın. Öğrenirken bile kısa yollara kaçmayın.
5. İyi bir dansçı olmak için, düşünceniz ayaklarınızda olmadan dans edebilmelisiniz.Ayaklarınız müziğin ritmine cevap vermelidir; açık bir çaba göstermeden müzüği takip edebilmelisiniz.
6. Kendine güvenin oyunun adı olduğunu hatırlayın; kendine güven sadece bilgi ve pratikle gelir.
7. Hafiflemeye çalışın. Bu hayatidir. Basit adımlarla pratik yapmak, özellikle kendi başınıza pratik yapmak, hafiflemeyi öğrenmenin iyi bir yoludur.
8. Ayaklarınızı, partnerinizin yolunun üzerinde tutmayın. Basit adımları doğal olarak yapmaya başladıktan sonra, dans repertuarınızı geliştirmek ve daha fazla ilginçlik ve eğlence için değişik adımlar öğrenin.
9. Kötü dans ettiğiniz için özür dilemeyin, dansınızı geliştirin.

10. Erkekler, partnerinizin takip edemeyeceği karışık adımlar yapmaya çalışmayınız. Partneriniz sizin dansınızdan etkilenecektir ama bir dahaki sefere daha sade adımlarla dans eden fakat kendini rahatsız hissettirmeyen biriyle dans edecektir. 11. Dans etmeyi bilmediğiniz için danstan nefret ettiğinizi söylemeyin.
12. Uzunsanız, dizlerinizi kırarak veya sarkarak kısa gözükmeye çalışmayın, bu duruşunuzu bozar.
13. Ciddi olmayın, piste çıktığınızda iş suratınızı ofiste bırakın.
14. Ön tarafınız çok geniş korsajlar veya süslü giysiler giymeyin. İlgi çekersiniz ama, doğru yönde değil.
15. Kısaysanız, parmaklarınız ucunda dans ederek uzun gözükmeye çalışmayın; bu adımlarınızı kısaltır ve takip etmenizi güçleştirir.
16. Seyirciler için dans etmeyin, partnerinize konsantre olun.
Dans Ederken Hatırlanması Gereken Önemli Bir Kaç Detay :
1. Ritim, dans etmek için en önemli ögedir.
Bunun anlamı, bütün şarkı boyunca vuruşlarda (beat) dans etmeniz gerekir., ki bu da dansın en basit temelidir. Vuruşları öğrenmek en zorudur.
2. Partnerinizle dönüşleri bir noktaya odaklanarak yapmak gayet yardımcı olur.
Bir kişi dönüş yaparken bir noktaya odaklanmak dönüşün daha kolay ve başdönmesi olmadan yapılmasını sağlar. Mesela, partnerinizin yüzüne veya omuzlarına odaklanarak, gözünüzü dönüş bitene kadar bu noktada tutmalısınız.
3. Partnerinizle dans ederken direnç önemli bir olgudur.
Örneğin Salsa yaparken, farkedilir fakat yumuşak itme ve çekmeler yapilir.Bu itme ve çekmeleri parmak uçlarınızla yapmalısınız.Partnerinizi iter ve çekerken ön kolunuzda kuvvetli bir direnç olmasına dikkat edin. Direnç için ön kollarınızı kullanmalısınız omuzlarınızı değil
4. Dans ederken partnerinizle göz kontağınızın olması bir gerekliliktir. .
Göz kontağı, dansın yumuşak ve daha asil akmasını sağlar. Ayrıca mimiklerle yapacağınız işaretle, dansın yönlendirilmesi konusunda partnerinize kolaylık sağlarsınız.
5. Bayanlar, takip ederken bekleme yapmayın.
Buyuık bir problem, bazi bayan dansçıların hareketleri yaparken bekleme yapmasıdır. Bu liderlik eden erkeğe tepki veriyormuş gibi gozukur.
6. Dans adımlarınızın büyüklüğünü azaltın.
Adımlarınızı yarım ayakla bir ayak arasında yapın. Adımlarınızı kısaltmak size daha iyi kontrol ve denge verecektir. Stiliniz muhtemelen daha iyi görunecektir. 
  atanın dans ederken çekilmiş fotosu hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Ağlatan Dans Nihal- Yaprak Durmaz Kimdir ? Ağlatan Dans Nihal- Yaprak Durmaz Kimdir ?
51241 Yaprak Durmaz 14 Ağustos 1988 İstanbul doğumlu dizi oyuncusudur. Bu sıralar Show Tv'de yayınlanacak olan yeni dizi Ağlatan Dans ile izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. 51 kg olup, 1.68 boyundadır. Trt Şeş...
Kim Kimdir ? 0
nasıl püsküllü dans elbise si bulabilirim nasıl püsküllü dans elbise si bulabilirim
Arkadaşlar nasıl püsküllü dans elbise si bulabilirim
Soru-Cevap 0
Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı Film Konusu Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı Film Konusu
çakallarla dans 3 hakkında,çakallarla dans 3 sıfır sıkıntı özeti,çakallarla dans sıfır sıkıntı konusu,çakallarla dans 3 sıfır sıkıntı oyuncuları,çakallarla dans 3 sıfır sıkıntı yönetmeni 45643 Kayınço Gökhan, Del...
Sinema & Tiyatro 0
dans ederken  kalori verilirmi??? dans ederken kalori verilirmi???
şey kolori dans ederken yakılırmı çok merak ediyorum bu halim ney diyor gören oysa çok kilolu neyilim boyum 1.62 kilom 60 çok fazla diyorlar. yaşımda 12 lütfen cevap verinn!!!!!!!
Soru-Cevap 2
atanın dans ederken çekilmiş fotosu atanın dans ederken çekilmiş fotosu
Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize...
Çöplük 0

Benzer Konular