Dar Ayakkabı Nasıl Açılır?

Uzman SühaN

Administrator
Dar Ayakkabı Nasıl Açılır?
Severek aldığınız ayakkabınız daha ilk giymede ayağınızı sıkıyorsa bu yöntemlerle ile sıkan ayakkabılarınızı genişletebilirsiniz.Eğer çok aşık olduğunuz ve size uygun numarası olmadığı için bir küçük numara olanı aldığınız bir ayakkabınız varsa, önerilerimiz çok işinize yarayacak..Hazır konu ayakkabıdan açılmışken sevgili bayanlar 2016 ilkbahar yaz ayakkabı trendini gördünüz mü ? Görmediyseniz şayet ayakkabı modellerimize bir göz atın..Ayrıca tasarım harikası birbirinden şık alexander mcQueen ayakkabı modellerinede göz atmanızı tavsiye ederim.


Mağazada çok beğendiniz bir ayakkabı aldınız. Fakat giymeye başladıktan kısa bir süre sonra ayağınızı sıkmaya başladı. Böyle bir olayla karşılaştığınızda rahatlıkla ayakkabınızı genişletebilirsiniz.


dar ayakkabı nasıl genişler 1.jpgYeni aldığınız bir ayakkabının genişlemesini sağlamak için ilk akla gelen yol dışarıda giymeden önce evin içinde giyilerek açılmasını sağlamaktır. Fakat bu yöntem canınızın yanmasına ve ayakların su toplamasına sebep olacaktır. Ayakkabınızı genişletmenin çok daha basit ve pratik yolları yöntemleri vardır.Ayakkabı genişletme yöntemleri nelerdir?


İki tane poşet sayesinde ayakkabınız genişletebilirsiniz. Ağızı kapanabilecek poşetlerin içine tamamı dolu olmayacak şekilde su doldurulduktan sonra ayakkabılarınıza bu poşetleri yerleştiriniz. Daha sonra da ayakkabılarınız içindeki poşetlerle beraber buzdolabına atınız. Poşetlerin içindeki donan suyun genişlemesiyle beraber ayakkabınız da genişlemiş olacaktır.
dar ayakkabı nasıl genişler.jpgMutfağınızdaki patatesleri de dar ayakkabılarınızı genişletmek için kullanabilirsiniz. Ayakucundan sıkan ayakkabılar için birkaç tane soyulmuş patatesi ayakkabınızın ucuna iyice itiniz. Sonra da bir gece bekletiniz. Sabah kalktığınızda ayakkabınız genişlemiş olacaktır.

Evinizde bulunan fön makinesiyle de ayakkabılarınız genişletebilirsiniz. Kalın bir çorabı ayağınıza giydikten sonra ayakkabınızı da giyiniz. Sonra da fön makinası ile sıcak hava vererek, ayakkabınızı genişletiniz. Bu işlemden sonra hala ayakkabınız ayağınızı acıtıyorsa işlemi tekrar uygulayınız.


Ayakkabı kalıplarıyla da ayakkabınızı genişletebilirsiniz. Ayak numaranıza göre alacağınız kalıpları, dar gelen ayakkabılara yerleştiriniz. Bu sayede dar gelen ayakkabı genişleyecektir. Fakat bu işlem diğer yöntemlere göre daha fazla sürede gerçekleşmektedir.


Ayakkabı mağazalarında bulabileceğiniz, ayakkabı genişletici spreyler de vardır. Fakat bu yöntem diğer yöntemlere kıyasla sizin için daha masraflı olacaktır.


Ayakkabı Vurmasına Ne iyi Gelir?


Ayakkabı vurmasına ne iyi gelir derseniz hemen rahatsız olmuş ayaklarınızın altına temiz bir havlu serin derim. Sermiş olduğunuz bu havluyu sadece ve sadece ayak parmaklarınızı kullanarak havlunun bir tarafından yani bir ucundan tutun ve ayağınızın altından sadece parmaklarınızı kullanarak kıvırmaya çalışın.
 
Üst