1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  Konu, 'Şifalı Taşlar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  yeşim taşının faydaları turkuaz taşının faydaları kahverengi yeşim taşı turkuaz taşı kahverengi Evrende varolan herşeyin birbiri üzerinde birşekilde etkisi olduğu bilinmektedir. Burada vereceğimiz bilgiler kısmen bilimsel sonuçlara dayanan ancak genelde tecrübelerle kanıtlanmış ya da eski inanışlardan gelen bir kısım inançları içermektedir. Yazılanların tümü bilimsel sonuçlara dayanmadığından dolayı, bunların doğruluğuna inanıp inanmamak ve değerli taşları >>
  bu amaçlar doğrultusunda kullanmak tamamen sizin kendi kararınıza bağlıdır. Eğer bu konuda şüpheleriniz var ise; beğendiğiniz herhangi bir taşı 'etkilerini okumadan' seçip bir süre kullanmanızı, daha sonra kontrol etmek amacıyla o taşın etkilerini okumanızı öneririz. Bu etkiler nereden çıktı diyorsanız önce değerli taşların etkileri ile ilgili bu yazıyı okuyun.


  Değerli taşların etkileri:


  Değerli taşlarla tedavi ve taşların insanlar üzerindeki etkileri, Türk kültüründe yer almayan -ya da pek bilinmeyen- ancak; diğer medeniyetlerde yaygın bir şekilde kabul edilmiş, ve zamanımızda araştırmalara konu olmuş bir kültürdür.
  2002'de yazmış olduğumuz bu giriş yazısına mühim bir ek..

  "Türk kültüründe yer almayan" dedikten sonra "-ya da pek bilinmeyen-" şeklinde bir uyarı eklenmesi oldukça yerinde olmuş. Çünkü asıl doğru olan; değerli taşların Türk ve İslam kültüründe yer almadığı değil; bunun günümüz insanı tarafından pek bilinmediği. Bu sayfada sadece Marifetname'den bir örnek vermiştik ancak Mevlana'nın Mesnevi'sinde, tasavvuf ile ilgili bazı eserlerde ve daha pek çok eserde taşların etkilerinden bahsedilmiş; hatta sadece taşların faydalı etkileri üzerine yazılmış olan bir risale bile mevcut. Bu araştırmamız tamamlandığında Gizli Hazine'ye eklenecek. önce eski çağ bilgileri...


  Değerli taşlar, renkleri ve gözalıcı parlaklıkları nedeniyle ilk çağlardan beri insanların ilgisini çekmiştir. O zamanlarda bile insanlar için her değerli taşın özel bir anlamı vardı.

  Örneğin;


  Kızılderililer, üzerinde turkuaz taşıyan kişilerin kemiklerinin kırılmayacağına inanırlar ve savaşta bu taşı kalkanlarının üzerine işlerlerdi. Turkuazın, Aztek kültüründe de önemli bir yeri olduğu bilinmekte: Aztekler bu taşı kötü etkilerden korunma amaçlı olarak kullanırlardı. Yine kızılderili kültüründe, yosun akik taşının susuzluğu giderdiğine inanılır ve bu amaçla kullanılırdı.


  Eski Yunanlar'da, ametist taşının insanları sarhoş olmaktan koruduğuna inanılır ve kadehler ametistten yapılırdı.


  Negatif elektrik yükünü ayaklardan toprağa geçirdiğine inandıkları için hala daha Hindistan'da kadınlar ayak parmaklarına obsidyen yüzük takmaktadırlar.


  Çok daha eskilere bakarsak, efsane şehir Atlantis'te enerji elde etmek kuvars kristallerinden faydalanıldığının söylendiğini de görürüz.

  Geçmişte elmastan daha çok aranan ve istenen, özellikle Araplar'ın favorisi olan zebercet taşı, karanlık yerlerden geçerken duyulan korkuyu yenmek için takılırdı.

  islam kültürüne de bakalım

  Erzurumlu İbrahim Hakkı Hazretleri'nin Marifetname'sinden bir alıntı:

  "...Ona yakın olanı ise zümrüt cevheridir. Ona bakanın gözü nur, gönlü, sürur bulur. Saçtığı şuadan yılan kör olup, onu taşıyandan kaçar. Zümrütün fayda ve hususiyetleri pek çoktur. Lakin biz burada kısa kestik."

  sonra deneyimler...

  Değerli taşların etkileri hakkındaki eski bilgilere baktığımızda, bunun sadece batıl inançlar olduğu düşünülebilir ki, bir kısmı -mesela kemiklerin kırılmaması ile ilgili olan efsane- belki de öyledir.

  Ancak; düşününce kolayca farkedileceği gibi, bu tür inançların pek çoğu insanların deneyimlerine dayanmaktadır: Eğer ametist kadehten içki içip de körkütük sarhoş olan biri olsaydı, ametist ile ilgili böyle bir hikaye de olmazdı. Ya da, kızılderililer gerçekten susuzluklarını gideriyor olmasaydı, "bu susuzluğu gideriyor" diyerek yosun akik kullanmazlardı. Sonuçta, insanlar etkisini görmedikleri halde "bu böyleymiş" diyerek bir inanca katılmaz ve onu uygulamazlar.

  Böylece değerli taşların etkilerinin ilk olarak, "insanların deneyimleriyle" farkedildiğini görüyoruz.
  Deneyimler sonuçlarının kesinliği itibariyle değerli bilgilerdir (Bilimsel açıklama bekliyor olabilirsiniz ancak deneyimler bilimin henüz ispat edemediklerini de gösterdiği için bilimin şu an için sunduklarından daha üstün bir bilgi sayılabilir. Bilim ispatlayamasaydı yerçeki olmayacak mıydı?) ama, gelin olaya bir de bilimsel yönden bakalım:


  ve araştırmalar...


  Taşın insana nasıl etkisi olacak diyebilirsiniz. Ne yenir ne içilir, bir taş nasıl fayda verebilir? Oysa ki düşündüğümüzde, yemediğimiz içmediğimiz pek çok maddenin, olumlu ya da olumsuz, bizi oldukça ciddi olarak etkilediğini farkederiz. Televizyonunuz, monitörünüz, cep telefonunuz, yakınınızdaki bir baz istasyonu... Düşündünüz mü hiç; bunların hiçbiri bedeninizle temas halinde olmadığı halde sizi nasıl etkileyebiliyorlar? Sadece genel olarak çoğunluk tarafından bilindiği için bunları örnek verdik. Manyetik alanlarından etkileniyoruz diye düşünmeniz doğrudur. Canlı ya da cansız, herşeyin, ve elbetteki taşların da bir enerji alanı vardır ve enerji alanları kesişen herşey birbirini etkiler.

  Fiziksel formlarımız aslında, eskiden zannedildiği gibi maddeden değil, enerjiden oluşmaktadır. Madde olarak bildiğimiz tüm üç boyutlu formlar, belirli hızlarda titreşmekte olan enerjilerdir ve her madde bir diğerini enerjisiyle yani kendi varlığıyla etkiler. Aynen bir taşı suya attığımızda yayılan küçük dalgaların diğer dalgalarla rezonansa girmesi gibi, taşların taşıdığı enerjiyle insanların taşıdıkları enerji de kesişmekte ve bu şekilde enerjiler birleşerek, bahsedilen etkiler ortaya çıkmaktadır. Bunu daha net anlayabilmek için öncelikle artık açıkça çağdışı kalmış bir fikir olan materyalist görüşten kurtularak, maddenin gerçekte ne olduğunu anlamamız lazım:

  Genellikle insanlar; maddenin, kendisine dokunulabilen, dayanıklı ve katı bir şey olduğunu düşünürler. Eski Yunan'da madde bu biçimde tanımlanıyordu. Bugün ise bunun tam olarak doğru bir tanımlama olmadığını biliyoruz. Maddenin bölünebilen parçacıklardan oluştuğunu öğrendik. Daha sonra en küçük parçacık olduğunu düşündüğümüz bir parçacığa ulaştık ve buna atom (bölünmez anlamında) adını verdik ve çok geçmeden onun da bölünemez bir parçacık olmadığını gördük. Daha sonraları ise maddenin elektriğe ilişkin özellikleri bulundu ve elektronlar keşfedildi. Elektronda, kabul ettiğimiz anlamda maddi diyebileceğimiz hiçbir şey yoktu; çünkü elektron, hareket halindeki elektrik yükünden başka bir şey değildi. Ve şu sonuca ulaşıldı; peki, negatif yükte madde diyebileceğimiz birşey yoksa, pozitif çekirdekte neden olsun? Öyleyse yalnızca enerji vardır ve biz farklı hızlarla titreşmekte olan bu enerjiyi madde olarak algılarız!..


  Acaba bu etkilerin, inanmakla bir ilgisi var mı?

  Size kuvars kristalinin verdiği enerjiden bahsedilse ve size de bu etkiyi yaşasanız, yine de bunun "inandığınız için" olduğunu düşünürsünüz, değil mi? Peki ya bitkilerde böyle birşey sözkonusu olabilir mi? Bitkiler "öyle olduklarına inandıkları için" kristalin etkisini hissedebilirler mi? Kristal Mucizesi (Crystal Healing) adlı kitabın yazarı Edmund Harold'un, bahsedilen kitabında anlattığı deneyine bir bakalım:

  "Bir kadın, daha sonra bahçesine dikebilmek için, birkaç limon otuna kök saldırmaya çalışıyordu. Onu su dolu bir kaba yerleştirerek, kabı güneşli bir pencere çıkıntısına koydu; ancak ot çok az bir gelişme göstermişti. Kadına, kaptan beş-on cm. uzaklığa yerleştirilecek bir kuvars kristalinin gelişimi uyarabileceğini söyledim. Dediğimi yaptı, kristali pencereden iyice uzağa yerleştirdi. Bitki o sırada ışığa doğru eğilmiş, güneşin yaşam verici ışınlarını massetmeye çalışıyordu. Birkaç gün içinde bitki gelişme modelini tersine çevirerek, güneşe sırt çevirip kuvars kristaline, onun uyarımına yöneldi. Daha da önemlisi, kadının büyük bir hoşnutlukla tanık olduğu gibi, büyümeye başladı."
  bu genel bir soru: inandığımız için mi oluyor?

  Pek çok müşterimizden bu soruyu duyuyoruz: "İnandığımız için mi oluyor?" Mantığımızla cevap verebiliriz: Öncelikle; şüphe duyarak deniyor iseniz, -ki hemen hemen ilk deneyen herkeste bu şüphe vardır- zaten inanmamışsınız demektir. Bu durumda, diyelim ki akik taşının çarpıntıları giderdiğinden bahsettik ve bu şekilde bir faydasını da gördünüz, böyle birşeyi inandığınız için olduğunu düşünmeniz yanlıştır. Şüphenin olduğu yerde inancın olması sözkonusu olamaz. Zaten inanmamış olduğunuzu farketmelisiniz.

  Şunu deneyin: Ne çeşit etkileri olduğunu bilmediğiniz bir taşı bir süre kullanın. Kendinizde fiziksel ya da manevi herhangi bir değişiklik hissettiğinizde, o taşın ne çeşit etkileri olduğunu okuyun. Şaşıracaksınız.

  İster inandığımız için oluyor diye düşünün, ister enerji alanları birbirini etkiliyor diye düşünün; belki de bu konuda asıl önemli olan; eğer istediğiniz sonucu alıyorsanız, nasıl olduğun bir önemi yoktur. Yediklerimizden faydalanabilmek için sindirimin nasıl yapıldığını, yiyeceklerin nasıl enerjiye dönüşüp bize güç verdiğini bilmemiz bir gereklilik değildir.


  Örnekleri ve açıklamaları çoğaltmak mümkün. Tüm bu yazılanlar, sadece taşların büyülü dünyasından ve onların faydalarından haberi olmayanlar için. Değerli taşları tanıyan pek çok kişi onları kullanarak bizzat bu faydaları kendileri yaşıyor ve değerli taşların etkilerini biliyor. Denediğinizde bunu siz de apaçık görecek ve yepyeni bir dünyaya adım atacaksınız. Değerli taşlara verilen bu "değerli" ünvanının, sadece maddi anlamda olmadığını farkedeceksiniz ve değerli taşlar hayatınızın vazgeçilmez bir parçası olacak.   
 2. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!
  < Konu Resmi..>

  AKİK TAŞI
  Agate / Achat


  Sertlik derecesi: 7
  Kim. yapısı: SiO2
  Özgül ağırlığı: -
  Unsuru: Toprak
  Çakra: Alt karın, Güneş sinirağı

  Muhtelif renkli ince ve yuvarlak halkalardan oluşan bir kalsedon türü. Tabakalarının dizilişine göre özel isimler alır.

  Akik taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Güçlü ve erkeksi bir enerjiye sahip olan akik, cinsel organlar ve cinsel güç için faydalıdır.  Bedenin gerginlik olan kisimlarina sicaklik hissi verir ve gerginligi azaltir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Canlılık veren enerjisiyle, kendinizi sıkıntılı ve kötü hissettiğiniz anlarda olayların iyi yönünü de görmenizi sağlar. İnsanların olumsuzluklarından kolayca etkileniyorsaniz akik size iyi gelecektir.  Kendisini taşıyan kişiye güç, keyif ve iyimserlik hissi verir. Ceplerinde bu taşı taşıyan çocukları olumsuz duygulardan ve münakaşalardan uzak tutar.  Dünyevi başarıyı simgeleyen akik, negatif enerjiye karşı koruma sağlar ve tükenmiş olan cesareti canlandırır. İşadamlarının bu taşı, özellikle belin altında (cepte veya yüzük olarak olabilir) taşımaları faydalı olacaktır. Özellikle yüzük olarak kullanıldığında, kişinin kendisine güvenini artırır.  Kırmızımsı turuncu renkteki akikler (Carnelian) fiziksel canlılığı artırarak tembelliği giderir. Yaşanılan ana yoğunlaşma isteğini güçlendirir.  Mavi renkli olan akikler nazara karşı etkilidir. Ayrıca; sadece rengiyle bile kişinin içini ferahlatan mavi akik, konuşma güçlüğü çekenler için faydalıdır.  Mavi dantelli akik taşı; sosyal ortamlarda gereksinim duyulan serinkanlılık ve özgüven duygularını güçlendirir. Konuya yoğunlaşmaya ve konuşmaya yardımcı olur. Sinir bozukluklarını yatıştırır ve topluluk önünde yapılacak konuşmalarda duyulan heyecanı giderir.  Yosun akik, insanın içini koşulsuz sevgi ile doldurur ve kişinin ruhsal gelişimine yardımcı olur.

   
 3. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!
  < Konu Resmi..>

  AKUAMARİN TAŞI
  Aquamarine / Aquamar

  Sertlik derecesi: 7,5 - 8
  Kim. yapısı: -
  Özgül ağırlığı: -
  Unsuru: Su
  Çakra: Boğaz, Kalp

  Zümrüt gibi, beril grubunun üyesidir. Deniz suyu (yeşilimsi), mavi ve sarımsı renklerde bulunur. Şeffaftır.

  Akuamarin taşının fiziksel etkileri

  --Solunum yolları rahatsızlıklarına, astım ve tirotid bezi rahatsızlıklarına iyi gelir.
  --Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  --Bereket ve uğur taşıdır.
  --Cesaretinizin kırıldığı, emeklerinizin boşa gittiğini hissettiğiniz anlarda, akuamarin sizi yüreklendirir ve güveninizi tazeler.
  --Beden ve zihin ilişkisini güçlendirerek, sezgileri kuvvetlendirir.
  --Kendisini taşıyan kişileri negatif enerjilere karşı korur.
   
 4. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  AMAZONİT (Amazon Taşı)
  Amazonstone / Amazonstein
  Sertlik derecesi: 6 - 6,5
  Kim. yapısı:
  Özgül ağırlığı: 2,6 - 2,7
  Unsuru: Hava
  Çakra: Üçüncü göz, Timüs, Taç şakra

  Rengi sarı-yeşilden mavi-yeşile değişen feldspat. Ender de olsa şeffafları bulunabilir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Beden ve ruh dünyaları arasında sürekliliği ve anlayışı sağlar.  Kişinin yaşamına anlam katmasına, yaşamına değer vermesine yardım eder. Değişimleri kabullenmeyi kolaylaştırır.  Beden dışı deneyimler karşısında duyulan korkuyu yatıştırır.  Enerjisi, ölümcül derecede hasta olanlara iyi gelir.
   
 5. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!
  < Konu Resmi..>

  AMETİST TAŞI
  Amethyst


  Sertlik derecesi: -
  Kim. yapısı: -
  Özgül ağırlığı: -
  Unsuru: Hava
  Çakra: Taç, Timüs bezi, Üçüncü göz

  Menekşe ya da mor renkli olan kuvars kristali. Mor yakut ya da mor necef de denir.

  Ametist taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Göz hastalıklarına, alerjiye, baş ağrılarına ve kalp rahatsızlıklarına iyi gelir.  Negatif elektrik yükü taşıdığından dolayı; bedendeki fazla elektrik yükünü toplayarak beyin gücünü yükseltir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Bulunduğu çevredeki olumsuz enerjileri temizleyip dönüştürür. Sadece odanın herhangi bir yerinde durması bile olumsuz enerjileri toplayıp pozitif enerjiye dönüştürmesi için yeterlidir.  Kişiyi rahatsız eden takınaklı düşünceleri uzaklaştırıcı ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Koyu mor ya da çok açık renkli olan ametistler en güçlü enerjiye sahip olan ametistlerdir.  Uykusuzluk çekenlere iyi gelir. Eğer uykusuzluk sorunu yaşıyorsanız; ametisti yatmadan önce bir süre elinizde tutun ve sonra yastığınızın altına koyarak yatın. Sorununuzun nasıl düzeldiğini göreceksiniz.  Enerji dolu bir taş olduğu için çoğu insan üzerinde canlandırıcı bir etkisi vardır. Sürekli üzerinizde taşıyabileceğiniz bir taştır. Yaydığı enerji her zaman size fayda sağlar ve olumsuzluklardan korur. Özellikle düşman tavırlı insanların arasında bulunacağınız zamanlarda bu taşı üzerinizde bulundurmaya gayret edin. Böylece sadece pozitif enerji alacağınızdan emin olabilirsiniz.  Enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturur. Yaydığı enerji doğrudan sinir sistemini etkiler. Ancak ciddi bir kişilik bozukluğuna sahip insanlar bu enerjiyle uyuşamayarak, onu rahatsız edici bulabilir.  Pembe kuvars ile birlikte kullanıldığında aklı güçlendirir ve kalbi korur.
   
 6. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  AYTAŞI
  Moonstone / Mondstein  Sertlik derecesi: 6 - 6,5
  Kim. yapısı: NaCa(Al, Si)AlSi2O8
  Özgül ağırlığı: 2,64 - 2,68
  Unsuru: Su
  Çakra: Üçüncü göz, Güneş sinirağı

  Yarı şeffaf, grimsi, beyaz ve turuncu renklerdedir. Rainbow olarak bilinen türü ışık kaynağına karşı tutulduğunda mavi renkte ışıldar.

  Aytaşı'nın fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Kramplara, bacak ağrılarına ve sırt ağrılarına iyi gelir.  Oburluğa karşı faydalıdır.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Aytaşı, kişinin duygusal gerilimden kurtulmasına ve duygularını kabullenmesine yardımcı olur.  Aşırı tepki verdiğiniz ve endişeli olduğunuz durumlarda aytaşı sizi dengeler ve diğer insanların hislerine karşı duyarlı olmanızı sağlar.  İnsanlarla aranızdaki şefkat ve sempati duygularını karşılıklı olarak artırır ve kendisini taşıyan kişiye sempati kazandırır.  Duygusal dengeyi sağlar ve egoya karşı iyi gelir.  Sezgileri ve iletişimi kuvvetlendirir.

  Yıldızı düşük olanların taşıdır. Nazara karşı etkilidir.

  Sevgililerin daha ihtiraslı olmasını sağlar
   
 7. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  AZURİT
  Azurite


  Sertlik derecesi: 3,5 - 4
  Kim. yapısı: -
  Özgül ağırlığı: 3,8
  Unsuru: Su, Toprak
  Çakra: Üçüncü göz

  Çoğunlukla malahitle birlikte bakır yataklarında bulunur. Farklı yapılardan oluşabilir.

  Azurit taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Uzun süreli araba ya da bilgisayar kullanımı nedeniyle ortaya çıkan göz yorulmalarına karşı faydalıdır. Sırt üstü yatarak gözlerinizin üzerine iki azurit taşı yerleştirin. Yarım saat içerisinde etkisini gösterecektir.


  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  İçe yönelik derin enerjisiyle, geçmişi değerlendirmenize ve bilinçaltınızı yeniden programlamanıza yardım eder.  Duyguların ve düşüncelerin rahatça ifade edilebilmesini sağlar. Kişinin, iç dünyasını hissedip, onu dışa vurma yeteneğini artırır. Derin konular üzerine konuşma yeteneğini ve bu konudaki arzuyu artırır.  Düşüncelerin berraklaşmasını sağlar.  Malahit ile birlikte kullanıldığında, içe gömülen duyguların ortaya çıkmasına sebep olur ve kişinin hissettiklerini açıklamasına yardım eder.  Kolye, kolye ucu ya da küpe olarak kullanılması durumunda, kişinin ruhsal olarak uyanık kalmasını sağlar.

  Kişinin duygularını kabullenmesini ve konuşkan olmasını sağlar.
   
 8. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>


  TURKUAZ (Firuze)
  Turquoise / Türkis


  Sertlik derecesi: 5 - 6
  Kim. yapısı: -
  Özgül ağırlığı: 2,7
  Unsuru: Hava, Toprak
  Çakra: Kalp, Timüs bezi

  Değerli ve pahalı bir taştır. Bu nedenle piyasada aynı isim altında sahte ve taklitlerine sıkça rastlanır

  Turkuaz taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Tansiyonu düzenler ve kalp hastalıklarına iyi gelir.  Sindirim sorunları için; kemer tokası, bileklik ya da yüzük olarak kullanılabilir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri

  Nazara karşı etkilidir.

  Kaygıyı teskin eder.

  Cinsel cazibeyi ve kadınlık özelliklerini artırır.

  Takı olarak, hergün kullanılabilecek bir taştır. Özellikle gümüş içine gömüldüğünde etkisi artar ve dengeyi sağlar.

  Kendisini taşıyan kişilerin iyileştirici güçlerini artırır ve bilgeliklerini artırmalarına yardımcı olur.

  Kederli insanların kederlerini gidermede, ya da bir olayın şokunu yaşayan kişileri o halden kurtarmada faydalıdır. Onlara, bu durumdaki kişilerin ihtiyacı olan huzur duygusunu verir.
   
 9. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  FLORİT TAŞI
  Fluorite / Flubpat


  Sertlik derecesi: 4
  Kim. yapısı: CaF2
  Özgül ağırlığı: 3,1
  Unsuru: Hava
  Çakra: Kök, Üçüncü göz, Taç

  Şeffaf ve yarı-şeffaf hallerde bulunabilir. Sarı, kırmızı, yeşil, pembe, mavi, menekşe, mor ve beyaz renklerde olabilir

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Kişinin anıların tutsaklığından kurtulmasını sağlar ve duyulan boşluk hissini yatıştırır. Düzensiz ve dağınık hissedilen anlarda denge ve dinginlik verir.  Enerjisi, yatıştırıcı ve huzur vericidir. Şeffaf florit diğer taşlarla birlikte kullanılabilir ancak, mor florit diğer taşlarla birlikte kullanıldığında etkileri zayıflar.  Düşünceleriniz belirsiz ve karmaşık olduğunda floritinizi elinize alın. Düşüncenizin keskinleştiğini göreceksiniz. Aynı şekilde, zihniniz yorulduğunda da bu taşı kullanabilirsiniz.  Duygusal bakımdan mutsuz olduğunuz ve sizi rahatsız eden mantıksız düşüncelere kapıldığınızda florit size destek olacaktır.  Kişinin zihninin ruhuyla uyum içinde olmasını sağlar ve ilginç projelerini hayata geçirebilmesine yardım eder.  Yapmaktan çekininilen ve yetersiz kalındığı düşünülen işlerde, enerjisiyle kişiye destek olur.
   
 10. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  HAVLİT TAŞI
  Howlite


  Sertlik derecesi: 3,5
  Kim. yapısı: Ca2B5SiO9(OH)5
  Özgül ağırlığı: 2,5
  Unsuru: -
  Çakra: Kalp, Kök

  Huzur taşı...

  Havlit taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Kalsiyum dengesini sağlar.  Dişler ve kemikler üzerinde olumlu etkileri vardır.


  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Kişinin kendiyle barışık olmasını sağlar.
  Engellerin aşılmasına yardımcı olur.
  Farkındalığı artırır
  Öfkyi ve kızgınlığı engeller.
  Sanatsal duyarlılığı ve ifadeyi kuvvetlendirir.
  Huzur ve sakinlik verir.
  Bencilliği yokeder.

  Strese karşı iyi gelir.
   
 11. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  HEMATİT TAŞI
  Hematite / Haematit  Sertlik derecesi: 5 - 6
  Kim. yapısı: Fe2O3
  Özgül ağırlığı: 5,3
  Unsuru: -
  Çakra: -

  Demir gibi görünür ancak, düştüğünde kolayca kırılabilen bir taştır.

  Hematit taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Kan dolaşımı üzerinde pozitif etkisi vardır.  Mafsal romatizmalarına karşı faydalıdır.  Dalağın düzgün çalışmasını sağlar.  Bel soğukluğuna karşı etkilidir.  Saçların daha gür çıkmasını sağlar.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Stresi azaltır, enerji ve canlılık verir.  Karar verme güçlüğü çeken kişilere iyi gelir.
   
 12. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  JASPER TAŞI
  Jasper / Jaspis

  Sertlik derecesi: -
  Kim. yapısı: -
  Özgül ağırlığı: -
  Unsuru: -
  Çakra: -

  Sarı, kırmızı, yeşil, beyazımsı, gri ve kahverengi renklerde olabilir. Genelde volkanik kütleler içinde bulunur.

  Jasper taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Karaciğer, dalak ve mesaneyi kuvvetlendirir.  Güçlü ve tedavi edici özelliklere sahiptir. Sindirim sistemini ve safra kesesini güçlendirir. Endokrin sisteminde dengeyi sağlar.  Kişinin kendisini sağlıklı ve güçlü hissetmesini sağlar ve fiziksel direncini artırır.  Erkeklerde, erkeklik özelliklerini artirir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Sevgi, inanç ve kararlılık simgesidir.
   
 13. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  KANTAŞI
  Bloodstone / Blutstein
  Sertlik derecesi: 5 - 6
  Kim. yapısı: SiO2
  Özgül ağırlığı: 5,3
  Unsuru: -
  Çakra: -

  Üzerinde -genelde- belli belirsiz kırmızımsı lekeler olan koyu yeşil renkli bir taştır

  Kantaşı taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Hafızayı güçlendirir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Kişinin sıkıntılarını sabırla atlatmasına sebep olur. Hiç bitmeyeceği düşünülen sıkıntılı dönemlerde, ve umutsuzluğa kapılınan anlarda kişiye dayanma gücü verir. Mücadele fırsatlarının farkedilmesini sağlar.  İnsanı zayıflık ve cesaretsizlik duygularından kurtarır.  Kendisini taşıyan kişinin kendisiyle ilgili duyduğu kuşkularını yoketmesine yardım eder. Engellenme duygusundan kurtarır.  Anlayışı ve hafızayı kuvvetlendirir. Zihni karmaşık düşüncelerden temizler.  Duygusal ve zihinsel engelleri ortadan kaldırır.  Para getiren bir taş olduğu söylenmektedir
   
 14. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  KAPLANGÖZÜ TAŞI
  Tiger's Eye / Tigerauge


  Sertlik derecesi: 7
  Unsuru: Toprak ve ateş
  Çakra: Kök, Güneş sinirağı, Alt karın

  Kuvars grubuna ait bir taştır. Parlatıldığında ipeksi bir görünüm kazanır. Yanardönerlik özelliğine sahiptir.

  Kaplangözü taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Kabus gören çocuklar için faydalıdır.  Astım hastaları için faydaları vardır.  Sindirim sistemi bozuklukları, dalak ve pankreas için faydalı etkileri vardır.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Cesareti artırır ve hayatınızın bir amaçtan yoksun olduğunu düşündüğünüz anlarda size amacınızı hatırlatır.  İnsanların iyi taraflarını görmenizi sağlayarak hayat yolunda mutlulukla ilerlemenizi sağlar.  Güç ve cesaret taşı olan kaplangözü; dayanıklılığınızı artırır ve engellere rağmen ilerleme isteği verir.  Pürüzsüz yüzeyini okşayarak dertlerinizi ve endişelerinizi hafifletebilirsiniz.  Duygulara hitap eden bir taş olduğundan dolayı sevgililer arasında rağbet gören bir hediyedir. Eğer birisiyle ilişkiniz varsa kaplangözü; ilişkide bulunduğunuz insanla aranızda telepatik bir bağ kurmanızı sağlayabilir. Yüzük ya da kolye olarak kullanabilir, ya da cebinizde taşıyabilirsiniz.  Kendisini taşıyan kişilerin diğerlerine karşı daha az bağımlı olmasını sağlar.  Duygusal bakımdan dengeleyicidir ve inatçılığı azaltır. Kişinin olayları daha net algılayabilmesini sağlar.  Kaplangözünün nazardan koruduğuna inanılır ve eskiden bu amaçla kullanılırdı.
   
 15. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113
  Ce: değerli taşların üstümüze etkileri!!!

  < Konu Resmi..>

  KEHRİBAR TAŞI
  Amber / Bernstein
  Sertlik derecesi: 2 - 2,5
  Kim. yapısı: C10H16O, Süksinik asit
  Özgül ağırlığı: 0,96 - 1
  Unsuru: Hava
  Çakra: Kök, Alt karın, Güneş sinirağı

  Özellikle soyu tükenmiş bir çam ağacından oluşan reçinenin fosilleşmiş hali.

  Kehribar taşının fiziksel etkileri


  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Soğuk algınlığı, astım, guatr, bronşit ve alerji tedavisi için boyun bölgesinde kullanılır. Boğaz ve tiroid enfeksiyonlarını tedavide diğer taşlardan üstündür.  Sol elde oynandığında bedenin elektiriğini toplar. Elektrik yükünü azalttığı için depresyona karşı da faydalıdır.  Ağrıyan yerlere koyulduğunda ağrıları hafifletir. Kullanılan kehribarın, ağrıyan yerin büyüklüğü kadar olması etkisini güçlendirir.

  Metafiziksel ve psikolojik etkileri
  ---------------------------------------------------------------------------
  -----

  Yaşamın bir yük olduğunu düşündüğünüz ve sorumluluklar altında ezildiğinizi hissettiğiniz anlarda, şifa yüklü enerjisiyle sizi canlandırır.  Yaşamın güzel yanlarını farketmenizi ve böylece içinizin neşeyle dolmasını sağlar.  Günlük olağan yaşantınızla, zihinsel ve ruhsal gelişiminiz arasındaki dengenin kurulmasını sağlar.  Para getiren bir taş olduğu düşünülür ve bu amaçla kasalara koyulur.  Takıntılara karşı iyi gelir.
   
değerli taşların üstümüze etkileri!!! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. bazı değerli taşların vücudumuza faydaları!

  bazı değerli taşların vücudumuza faydaları!

  değerli taşlar ve faydaları doğal taşların faydaları değerli taşların şifalı taşlar ve Psikolojik etkisi olan taşlar takı oldu. Bakın hangi taş hangi hastalığa iyi geliyor. Taşların negatif enerjiyi emdiği ve bunu pozitif enerjiye çevirdiği genel olarak kabul gören bir gerçek. Vücutta ve ruhta denge sağladığına inanılan taşların kullanım şekli de çok çeşitli. En yaygın olanı, bunları birer...
 2. DeĞerlİ TaŞlar Ve Terapİk Etkİlerİ

  DeĞerlİ TaŞlar Ve Terapİk Etkİlerİ

  değerli taşlar ve anlamları değerli taşların anlamları degerli taslar ve anlamlari gümüş takmanın faydaları taşların anlamı DEĞERLİ TAŞLAR VE TERAPİK ETKİLERİ Tüm değerli taşların da şifa gücü vardır. Takı olarak kullanıldıkları zaman, bunların elektromanyetik güçleri, eterik beden denen, dış enerji alanını güçlendirir. Agat: Vücutta tansiyon dengeleyicidir. Üriner sistemin sağlıklı...
 3. renklerin üstümüze etkileri

  renklerin üstümüze etkileri

  kahve rengi ve etkisi Cansas Üniversitesi sanat müzesinde bir araştırma için halının altını elektronik bir sistemle donatmışlar, duvar rengini beyaz ve kahverengi olarak değişebilir yapmışlar. Arka fon beyaz kullanıldığında, insanlar müzede yavaş hareket etmiş, daha uzun süre kalıp, daha fazla alanda dolaşmışlar. Arka fon kahverengiye döndüğünde ise, insanlar müzede çok daha hızlı hareket...
 4. Değerli Taşlarla Meditasyon

  Değerli Taşlarla Meditasyon

  taşların temizliği doğal taşların temizliği çakra doğal temizlenmesi değerli Vücutta Çakraların Bulunduğu Bölgeler Çakra kelimesi ( sankrıst ) yani tekel veya disk ( yuvarlak ) demek. Vücudumuz yedi çakraya sahiptir. Her çakra bir organımızın olduğu bölgede bulunup, frekans gibi etkileyici güce sahiptir. Kuyruk sokumundan başlayıp beyne kadar ulaşmaktadır. Bu çakralarla tarihteki Hindular,...
 5. Değerli taşlar ve anlamları görüntüleriyle birlikte:)

  Değerli taşlar ve anlamları görüntüleriyle birlikte:)

  değerli taş isimleri taş isimleri taşlar ve anlamları değerli taşların taşlar Değerli Taşların Anlamları Zümrüt : Dünyanın en kıymetli taşlarından biridir. Mitlerin ve efsanelerin taşıdır. Renginin yeşildir. Bu nedenle taşın yağmur yağdırdığına inanılırdı. Bağışıklık sistemi,sinir sistemi, kalp, ciğer ve böbreği kuvvetlendirdiği düşünülür. Beden,ruh,zihin için tonik vazifesi gördüğü ve...

Sayfayı Paylaş