Dekorasyonda mat tonların yeri

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Dekorasyonda mat tonların yeri
Dekorasyonda canlı, enerjik, dingin bir ortamı sunan ilk başta renk alternatifleridir. Sizlerin ev dekoru değişimlerinizde tercihiniz olabilecekler listesinde kendini gösteren en önemli fikirler arasındaki renk tercihi diğer dekor objeleri ile bütünlük elde edildikçe keyifli hale gelebilir. Renk seçiminizde birçok kişinin genel tercihleri arasında yer alan yeşil, mavi, pembe, sarı gibi renkleri tercih etmek istemiyorsanız mat renklere yoğunlaşabilirsiniz.

Mat renkler son zamanlarda oldukça popüler renkler arasına girdiğinden dekorasyonları anlamlandırma bakımından da beklentilere cevap verebilmeyi başarabilmektedirler. Dekorasyonda cesur renk tercihinde bulunma yerine mat renklere yoğunlaşarak daha etkili oda görünümleri elde etmeniz mümkün. Mekanda daha derin bir etki yaratarak sizlerin dekorasyonda beklediğiniz değişimi elinize sunan bu fikirler kaliteli görünüm adına arananı verecektir. Mühim olan doğru rengi doğru yerde kullanmak değil midir zaten. Sizlerin tercihiniz olacak olan mat renk seçenekleri ile dekorda daha elegan bir etki yakalayarak sizi iyi hissettirebilecek ortamlar yakalayabileceksiniz.


Pürüzlü yüzeyler üzerinde bile çok etkili bir görünüm ile karşınıza çıkan mat renklerin çekiciliği oda görünümlerinizde ahenk katabilecektir. Kısacası pürüzlü yüzeyler bile bu renklerle yok olabilmektedir. Mat boyalar küçük mekanlarda kullanılarak daha etkili görünümlere davetiye çıkarabilmektedir. Kimileri sadece duvarda kullanım gerçekleştirirken bazıları kapı ya da pervaz bölümlerinde bu renk tercihinde bulunabilmektedirler. Bu renklerle belirli bölgelerde dikkat çekiciliği elde ederek bu noktalarda odaklanma elde edebilirsiniz.

Birçok rengi profesyonel bir şekilde yansıtan mat renkler bayanların son zamanlardaki gözde seçenekleri arasında. Renkleri kullanırken cesaret isteyen seçimleri çekinmeden gerçekleştirip çok da göze batmayacak ortam sunumları gerçekleştirebilmek istiyorsanız bu renklerden faydalanmayı deneyebilirsiniz. Pigment seçenekleri bakımından geniş bir yelpazeye sahip olan bu renk kataloğu sizlerin de tercihleriniz ile odalarınızda hakimiyetini ilan edebilir. Canlı renkleri bu renkler ile doyurucu bir şekilde odalarınıza hapsedebilirsiniz. Dilediğiniz renk kullanımı ve bütünleyici kullanımlarınız ile ilgili fikirler için buradayım. Bana danışarak dekorasyonunuzu olabildiğince doğru bir şekilde gerçekleştirip mat renkleri kullanmanın memnuniyetini hissedebilirsiniz.

dekorasyon2016trend_16.jpg
dekorasyon2016trend_17.jpg
image9-866x1024.jpg
indigo-mavisi-oturma-koseleri.jpg
metal-detayli-ic-mekan-dekorasyonu-2016.jpg
 
Üst