Dekorasyonda yapılmaması gereken uygulamalar hakkında fikirler

Ayşegül AYRANCI

Daimi Üye
Dekorasyonda yapılmaması gereken uygulamalar hakkında fikirler
Dekorasyonda bazı hatalar yapılabilir. Ev dekorunda her ne kadar titizlik göstersek de hatalarla karşı karşıya kalabiliriz. Ev dekorunda kaliteli görünümler için hatalara pek yer verilmemeli; dekorasyonların en doğru uygulamalar ile evinizde yer almasına dikkat etmelisiniz. sizlere aşağıda eklediğim resim galerisi ile yardımda bulunmaya çalışarak ev dekorasyonlarınızda özenli dekor uygulamaları gerçekleştirebilme fırsatından sonuna kadar faydalanabilmenize destek olmaya çalışacağım.


b-1004-6.jpg


Dekorasyonda hatalara yer vermemek için öncelikle renk uyumuna dikkat etmelisiniz. Duvar rengi seçim sonrasında mobilya rengi seçimine dikkat etmelisiniz. Mobilya renkleri ve duvarın bütünleştiği üstteki resimdeki dekoratifliğe bayılacaksınız. Mobilyaların ve duvarın enk ahengi ardından halı renginde de bütünlük yakalamaya özen göstermelisiniz. Halı rengi ve deseni haricinde aksesuar ve perde rengi ya da tavan detay renkleri ile bile bütünlük yakalayabilirsiniz.

dekorasyon_6174.jpg


Ev dekorunda aksesuar seçmek önemli bir detaydır. Aksesuar seçerken uyumda dekor tarzı ile uyumluluk aramaya özen göstermelisiniz. Aksesuar uyumu yoksa dekorasyonda gerçekleştirilen hata belirgin bir şekilde göze çarpıcı olabilmektedir. Bu hataya yer vermemek için dekor girişimlerinize özen gösterip ev dekorunuzda zıtlık oluşturmamaya dikkat etmelisiniz. Renk seçimi olarak üst resimde de mavi ve tonlarına yer verilerek bütünlük olabildiğince etkili bir şekilde kendini gösterebilmektedir.

Ekli dosyayı görüntüle 73790

Üste oturma koltuğu, tablo resmi, kırlent renkleri ile bütünlük yakalanmış. Farklı bir tarz olan tablo ve oturma koltuğu odada zıtlıa yer vermemiş. Aksesuarların değişik görünüm ile etki kendiliğinden ben burdayım diyor. Kırmızı ve sarı renk ile bütünleşen beyaza yakın koltuk takımı ile salonlarda estetik görünüm yakalanmış. Dekor değişimi bazen tarz ile de yakalanan bir değişim olduğndan sizlerin beklediğiniz etkileşim kendini gösterebilecektir. Resim galerim harici sizlerinde fikirleriniz ile dekor hatası yapıp yapmadığınız hususların yanıt verebilirim.
 
Üst