Dekorasyonda yeni bir konsept…

PEmBeLİ_PiSİ

Yeni Üye
Üye
Dekorasyonda yeni bir konsept…
13072007133239_-1_490573de2.jpg

Dekora Home, halı mağazasıyla başlayan mobilya sektörüne giriş yolculuğunu şimdi "DKR" adıyla açtığı kendi konsept mağazasıyla yeni bir yöne çevirdi...

2006 başında yenilediği mağaza anlayışıyla üretici firmaların yanı sıra imalatı olan ürünlerini de müşterilerine sunmaya başlayan Dekora, mağaza zincirine eklenen son halka olan DKR ile markalaşma yolunda önemli bir adım atıyor.

DKR consept mağazasında sorularımızı cevaplayan firma sahibi Akif Çavdar, bayilik anlayışını devam ettireceğini, ilerde iki mağazayı birleştirerek yatak, oturma grubu ve dekorasyon bütünlüğü elde etmeyi ve bu üçlü anlayışı bir çatı altında sunmayı hedeflediğini belirtti.

Akif Çavdar, halıda ve ilik hizmeti verdiği diğer dekorasyon ürün yelpazesinde devam eden hizmet anlayışını bu mağazada bütünleştirerek bir avantaja dönüştürmeyi hedeflediğini kaydetti. Çavdar “İmalatına girdiğim ahşap üretimini mağaza bünyesinde daha da ilerleterek büyümek ve geniş bir ürün portföyü oluşturmak istiyorum. Geçtiğimiz yıl başlayan inşaat sektöründeki hareketlenmenin faydasını sektör olarak fazlasıyla gördük ve seçimden sonra bu talepte azalma olacağını da düşünmüyorum. Planlarımı da uzun vadeli düşünerek yapıyorum.” dedi.

Mobilyada yeni eğilimleri takip eden bilinçli bir tüketici kitlesinin olduğuna dikkat çeken Akif Çavdar, bunun kaliteyi ayırt eden ve isteyen müşterilerden oluştuğunu ve yüksek maliyetine rağmen en iyiyi isteyen bu grubun, alıcı olarak daima kendilerini tercih ettiğini ifade etti. Marka olmanın tanınma ve maliyeti düşürme yönünde faydası olduğunu ancak markası akılda kalmasa da kalitesi bilinen ürünün kendini daima sattırdığını da sözlerine ekledi.

Bundan sonraki hedefinin DKR adı altında üretime devam ederek marka olmanın sorumluluklarını yerine getirmek olduğunu söyleyen Akif Çavdar, yeni mağazacılık anlayışındaki konsepti, hem müşteri istekleri doğrultusunda hem de kaliteli ve modern mobilyacılığın gerektirdiği ürün seçeneğini sunarak oluşturacaklarını kaydetti.

Geri