Etiketler:
 1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Dekoratif Yapı

  Konu, 'Ev Dekorasyon Önerileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  Dekoratif Yapı
  Deprem nedeniyle 100 bini aşkın bina kullanılamayacak hale geldi. Yıkımın büyüklüğü, binaların proje aşamasından itibaren denetlenmesi gerektiği gerçeğini bir kez daha ortaya çıkardı. Yapıların güvenliği konusunda dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Bureau Veritas 10 yıldır Türkiye'de de faaliyet gösteriyor. TÜPRAŞ, BOTAŞ, PETKİM ve daha birçok dev kamu tesisinin yanı sıra Carrefour, Total Gas, La Farge, Trakya Cam gibi onlarca özel kuruluşun denetimlerini yapan şirket Yapı Teknik Güvenliği konusunda 150 ülkede hizmet veriyor. 30'dan fazla ülke hükümeti tarafından yapı sigortası konusunda yetkilendirilmiş durumda. Kendi içinde de bir denetim yürüten şirket, kendi hatalarından kaynaklanacak zararlar için sözleşme bedelinin 5 katına kadar güvence veriyor.

  Bureau Veritas İnşaat ve Yapı Güvenliği Ofis Müdürü Mustafa Şahin bir yapının proje aşamasından bitimine kadar nelerin denetlenmesi gerektiğini şöyle sıralıyor:

  Yangın güvenliği (kaçış yolları, işaretleme, yangın söndürme sistematiği, elektrik tesisatı ve panolar, mutfak-pişirme, LPG tesisatı, kimyasal depolama, havalandırma ve duman giderme)
  Yapı güvenliği (mevcut veya inşa edilecek konstrüksiyon, malzeme seçimi, uygulama)
  Mekanik güvenlik, asansör, kazan vs.
  Çevre güvenliği (varsa arıtma tesisinin yeterliliği, performansı)
  Şahin, nasıl denetleme yapılacağını şöyle anlatıyor:
  Deneyimli mimar, inşaat mühendisi, elektrik mühendisi ve gerekli ise çevre mühendisinden oluşan ekip denetimi yapar.
  Öncelikle denetimi isteyen kişi veya kuruluşun yollayacağı mimari projeler incelenir. Denetim en çok iki gün sürer.
  Sonuçlar raporlanır ve uygun çıkması halinde belge verilir.
  Rapor yapının teknik olarak güvenli olup olmadığını belirtir.
  Alınması gereken önlemleri sıralar.
  Alınacak önlemler için kişi ya da kuruluşu yönlendirir.
  Çözüm ve yöntemler önerir.

  Dayanıklı ağaç
  Kaliteli kalıplık kontraplak 'plywood' üretmek için en uygun ağaç, uzakdoğuda doğal yöntemlerle yetişen 50 yıllık tropikal ağaç, tropikal form'un en alt ve en üst katmanları ise nadide keruing ağacı. Böylece hem güç yüklendiği zaman çatlama-kırılma riski ortadan kalkıyor, hem de yükten kurtulduğu zaman bombe yapmadan yine eski yüzey formunu alıyor. Tropikal formun, normalinden çok daha fazla kat olarak üretilmesi dayanıklığı önemli ölçüde arttırıyor. Çok fazla katman plywood üretebilmek için hem çok kaliteli ağaç kullanmak hem de makine ekipmanın, minumum incelikte ürün işlemeye uygun olması gerekiyor.
   
Dekoratif Yapı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. el yapımı dekoratif yastık

  el yapımı dekoratif yastık

  dekoratif yastık dekoratif yastık yapımı el yapımı örgü modelleri %100 el yapımı dekoratif yastık / kırlent. keçe ile süsledim, kumaş ketendir. sipariş vermek için buradan girebilirsiniz. diğer ürünlerimi buradan görebilirsiniz.
 2. Dekoratif Ahşaptan El yapımı Gazetelik Modelleri

  Dekoratif Ahşaptan El yapımı Gazetelik Modelleri

  gazetelik modelleri Hem dekoratif, hem ahşaptan hem de el ile ince işlenerek yapılan gazetelik modellerini mobideko.com sizler için araştırmış. Dilerseniz bu ürünleri satında alabilirsiniz meleklerim. DEKORATİF AHŞAH GAZETELİK MODELLERİ Diğer Ayrıntılar ürün modellerini görmek ve satın almak için TIKLAYINIZ
 3. Dekoratif Mum Yapımı

  Dekoratif Mum Yapımı

  Dekoratif Mum Yapımı nasıl oluyor bilen varsa bana da yazarsa çok yardımcı olur.
 4. yapımı

  yapımı

  nasıl yaptınız
 5. Dekoratif Fil Modeli

  Dekoratif Fil Modeli

  Dekoratif Fil Modeli Şık Fil Modeli Son günlerde bir fil inancıdır gidiyor. Dekor olarakta yakışıyor. Bence bu gümüş rengi fil modeli sehpanızın üzerinde harikalar yaratabilir.Dekoratif fil modeli 7 tane olmasada belki evinize uğur getirir ve salon dekorasyonunuza yakışır meleklerim.

Sayfayı Paylaş