Dengeli Beslenme Kuralları

PaSikA

Yeni Üye
Üye
#1
Dengeli Beslenme Kuralları
Hayatınızda akılcı bir beslenme rejimi her zaman olmalı. Kilo vermeyi ertelemeyin. Eğer hızla kilo veremediyseniz, hayal kırıklığına uğramayın. Keza çok çabuk kilo kaybederseniz, yeme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz imkansız. Herhangi bir tatlıyı yemeden veya bisküvi paketini açmadan önce kendinize sorun, "Ben gerçekten aç mıyım" eğer cevabınız olumluysa, on dakika bekleyin ve bu soruyu tekrar sorun. Yiyeceklerinizi haftalık olarak planlayın. Böylece alışveriş yaparken, abur cubur satın almaktan kurtulabilirsiniz.Asla süpermarkete aç gitmeyin. Eğer insanlar tok karnına alışverişe giderlerse, besin değeri daha yüksek yiyecekler alıyorlar. Abur cuburdan da uzak duruyorlar. Daha hareketli olabilmek için hayatınızda, beslenme rejiminizde değişiklik yapmaktan kaçınmayın.
Bir günlük tutun. Hem ne yediğinizi, hem de ruh halinizi kaydedin. Eğer istemediğiniz halde yemek yiyorsanız, bir dakika sonra kendinizi kontrol altına alabilirsiniz. İradeyi kullanmak, dakikalarla başlar, saatlik, günlük, haftalık, aylık... sürelerle devam eder. Daima geriye dönüp kendinizi kontrol edin..

Hiçbir zaman neden kilo vermek istediğinizi unutmayın. Sıkıldığınızda veya diyet yapmaktan yorulduğunuzda eski fotoğraflarınıza göz atın. Ve her verdiğiniz kiloda kendinizi nasıl hissettiğinizi hatırlayın. Değişimin zamanla ve sabırla olacağını hep aklınızın bir köşesinde bulundurun. Geçmişi değiştiremeyebiliriz ama gelecek için şansımızı deneyebiliriz.
Eğer istemediğiniz halde yemek yiyorsanız, bir dakika sonra kendinizi kontrol altına alabilirsiniz. İradeyi kullanmak, dakikalarla başlar, saatlik, günlük, haftalık, aylık... sürelerle devam eder.
Yeryüzündeki hiçbir yiyecek, sizin kendinizi zayıf hissetmenizden daha lezzetli olamaz.
Artık biliyorum ki, doğru seçimler yaparsam, zayıflayabilirim. Her an şu soruyu soruyorum: "Buna ihtiyacım var mı, gerçekten onu yemeyi istiyor muyum?
Eğer yemek yemek istemiyorsanız, yemek yiyebileceğiniz bir yere gitmeyin.
Sosyal zorunluluk olarak, bir partiye gidiyorsunuz, ne yiyeceğinizi de planlayın

Eğer bir açık büfe ile yüz yüze iseniz, hemen salata bölümüne gidin ve tabağınızı salatayla doldurun. İkinci kez gittiğinizde kendinizi tok hissedeceksiniz ve daha fazla kontrol edebileceksiniz. Her zaman ölçülü olun. Porsiyonlarınız küçük olsun.
Bol sebze, Az yağ, Bardak bardak su... .
Yemeğe başlamadan önce bir bardak su için ve bu sırada düşünün, "Şu anda yemek yiyorum ama hedeflediğim kilodan uzaklaşıyorum." Kendi kendinizle yapacağınız tartışmalar işe yarayacak.
Bilinçli bir şekilde yemek yiyin. Yavaş olun. Ağzınıza götürdüğünüz her lokmaya dikkat edin.
Her yemekten sonra dişleriniz fırçalayın. Ağzınızdaki temizlik duygusu sizin bir kaç saat acıkmanızı engelliyor

bitkisel-tedavi.com
 
  Hamilelikte yeterli ve dengeli beslenme kuralları hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
Doğum sonrası dengeli beslenme önerileri Doğum sonrası dengeli beslenme önerileri
doğum sonrası beslenme,doğum sonrası nasıl beslenmeli,doğum sonrası kilo verme,doğumdan sonra nasıl kilo vermeliyim,doğumdan sonra kilo almamak için yapılması gerekenler hakkında bilgiler Gebelik boyunca her anne adayı muhakkak az veya...
Gebelik 0
Düzenli ve dengeli beslenmek için neler yapmamız gerekiyor Düzenli ve dengeli beslenmek için neler yapmamız gerekiyor
Selamlar. Ben bir türlü iştahumu kontrol edemiyorum.Dengeli beslenmek istiyorum ama yapamıyorum.Lütfen bana yardım edin, nasıl dengeli ve düzenli beslenebilirim :(
Soru-Cevap 1
dengeli ve düzenli beslenmenin önemi nedir ? dengeli ve düzenli beslenmenin önemi nedir ?
Dengeli ve düzenli beslenmenin insan sağlığı açısından önemi nedir ?
Soru-Cevap 1
dengeli beslenme nasil olur? dengeli beslenme nasil olur?
dengeli beslenme, dengeli beslenmek, dengeli beslenme nedir Meleklerim hepimiz saglikli ve dengeli beslenmek istiyoruz. Ve cogumuz hatta dengeli beslendigimizi düsünüyoruz. Ama dengeli beslenmek nasil olur? Bu konuda yeterli bilgimiz varmi...
Diyet - Sağlıklı Beslenme 0
Hamilelikte yeterli ve dengeli beslenme kuralları Hamilelikte yeterli ve dengeli beslenme kuralları
hamilelikte hazır çorba gebelikte hazır çorba hamilelikte yemek yiyememe yemek yiyememek gebelikte yiyememe Hamilelik boyunca sen iki canlısın artık sadece kendin içn yemiyorsun karnındaki bebeğide düşünmelisin diye bütün hamilelere...
Gebelik 0

Benzer Konular