1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Deniz Baykal eşine ve kendine ait mal varlığını açıkladı

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  CHP lideri Deniz Baykal, Deniz Feneri davasını düzenlediği bir basın toplantısıyla değerlendirdi. CHP Genel Merkezi'nde düzenlenen toplantıda Baykal, Başbakan Erdoğan'ı yolsuzluklara gözyummakla suçladı.
  Deniz Baykal tarafından açıklanan mal beyanı şöyle;

  1993 yılında kıdem tazminatı ile aldığı daire

  1996 yılında aldığı bir daire(kızı ile ortak)

  1983 yılında alınmış olunan 1412 m2 bir arsa

  İki kooperatif hissesi

  1997 marka araba

  150 bin YTL civarında da çeşitli bankalarda nakit para

  İşte Baykal'ın basın toplantısından bazı bölümler;
  -Suç örgütü anlaşılıyor, nereden kaynaklandığı belli. Uluslararası boyutundan kasıt Almanya diyor ki, bu sadece Almanya'da değil olay Türkiye'de işlenmiştir demektir.

  -Bunlar önemli saptamalardır. Gerçekten de bu bağış yolsuzluğun kişisel, sütü bozuk birinin zimmetine para geçirmesiyle gerçekleştiği açıkça ortaya çıkmıştır. Yani olay bireysel değildir.

  -Bugün anlaşılmıştır ki bu olay bireysel değil toplu olarak kollektif olarak gerçekleştirilmiştir.

  -Bu olayın içinde Almanya'da ve Türkiye'de gerçekleşmiş ve sanıklar bir aradır.

  -Bir kuşku daha ortaya çıkmıştır o da bu tür yolsuzlukların belki de örtmek için kurulmuştur. Çünkü söz konusu olan derneğin doğal bir faaliyettir yani başkanları, arkasındaki başkanları ortaya çıkmıştır. Yani çift muhasebe tutulmuştur. Neden tutulur bu çift muhasebe! Bu olay hem Ankara'nın haberi hem de Almanya'nın haberi vardır.
  -Resmen kurye olduğu açıklanan kişi bugün Türkiye'de RTÜK başkanıdır. Sayın Başbakan bunu nereden bulup ortaya çıkarmıştır. Bunu bir tesadüf olarak görmek yanılgıdır.
  -Bakın Başbakan tanımıyorum dedi, sonra bir fotoğraf ortaya çıktı ve tanıdığı da artaya çıktı tabi ki! Türkiye'de bir kavga sürdürülmektedir, bu kavgaları öyle değil Deniz Feneri ile ilişkilendirilerek okunması gerekmektedir.
  -Değerli arkadaşlarım Başbakan'ın yakın arkadaşları bu işin içinde.
  -Asrın en büyük yolsuzluğunda suçlananların hepsi AKP'li. Bu bir rastlantı mı? Eğer AKP iktidarda olmasaydı Deniz Feneri olayı olabilir miydi?

  internethaber
   
Deniz Baykal eşine ve kendine ait mal varlığını açıkladı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Deniz Baykal

  Deniz Baykal

  20 Temmuz 1938 yılında Antalya’da doğdu. Siyasetle Hukuk Fakültesi'nde öğrenciyken ilgilenmeye başladı.1959 yılında Hukuk Fakültesini bitirdi.1960’da Sosyal Bilgiler Fakültesi’ne asistan olarak girdi.1963’te doktorasını tamamlayıp, iki yıl ABD’de Colombia ile Berkeley Üniversitelerinde çalıştı. Öğrenci hareketleri ve SBF'deki öğretim üyeliği döneminde "sosyal demokrat" olarak tanınan...
 2. Kanun No: 4922-denİzde Can Ve Mal Koruma Hakkinda Kanun

  Kanun No: 4922-denİzde Can Ve Mal Koruma Hakkinda Kanun

  ( Bu kanunun 4, 5, 6 ve 20 nci maddelerinde yazılı "Yola elverişlilik belgesi" terimi 29.6.1956 tarih ve 6763 sayılı kanunla "Denize elverişlilik belgesi" olarak değiştirilmiştir.) 10 Haziran 1946 (Resmî Gazete ile neşir ve ilânı: 14 Haziran 1946 - Sayı: 6333) 3. t. Düstur, c. 27 - s. 1258 BİRİNCİ BÖLÜM Tarifler ve ticaret gemilerinin teknik nitelikleri MADDE l — Bu...
 3. Yasal mal rejimi ve sağ kalan eşin durumu

  Yasal mal rejimi ve sağ kalan eşin durumu

  Bilindiği gibi, önceki Medeni Yasa zamanında, eşler arasında yasal mal rejimi olarak mal ayrılığı öngörüldüğünden, Türk Medeni Kanunu'nun yürürlüğe girdiği tarihe kadar ki uygulamada, yasal mal rejiminin mirasbırakanın terekesi üzerinde herhangi bir etkisi izlenmemiştir. Yeni Türk Medeni Kanunu ise eşler arasında, edinilmiş mallara katılma rejiminin uygulanmasını kabul etmiştir. ( TMK m.202/1...
 4. mal varlıklarını neye borçlular

  mal varlıklarını neye borçlular

  zenginliklerine zenginlik katan iş adamları bunu legal mi illegal yollardanmı sağlıyor acaba bilinmez!.... TARİHİ ESER KAÇAKÇISI VİTALİ BEY! VAKKO'NUN KURUCUSU VİTALİ HAKKO ÖNCEKİ GECCE DOSTLARININ BİRARAYA GELDİĞİ BİR DAVETTE ANILDI. ÜNLÜ İSİMLER VE YAKINLARI HAKKO'YLA GEÇİRDİKLERİ ZAMANI VE ESKİ GÜNLERE DAİR ANILARINI ANLATTI.. Beyoğlu Güzelleştirme ve Koruma Derneği, 'Yeni Bir...

Sayfayı Paylaş