1. PaSikA

  PaSikA Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  28 Kasım 2007
  Mesajlar:
  19.755
  Beğenilen Mesajlar:
  601
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  İstanbul

  Deniz Feneri dosyası Türkiye'de

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

  CHP Merkez Yönetim Kurulu üyesi Ali Kılıç, Deniz Feneri dosyasını Türkiye'ye getirdiklerini açıkladı. CHP genel merkezinde basın toplantısı düzenleyen Ali Kılıç, şok iddialarda bulundu. Almanya'daki Deniz Feneri davasına ilişkin dosyanın yaklaşık 5 aydır Türkiye'ye getirilemediğini ifade eden Kılıç, CHP olarak dosyayı Ankara'dan getirdiklerini ifade etti.

  "Arzu ederlerse Adalet Bakanı'na ve Türk savcılarına bu Deniz Feneri dosyasını verebiliriz" diyen Kılıç'ın açıklamaları:

  "Bu dosyayı incelediğimizde çok ilginç bilgilerle karşılaşıyoruz. 100 trilyon gibi bir para kaybolmuş, birilerinin hesaplarına aktarılmış. Alman mahkemelerine göre bu siyasi anlayışın adresi AKP'dir. Suçluların ortakları Akman gibi, yandaş medyanın önde gelen isimlerinden Zekeriya Karaman gibi AKP yandaşlarıdır.

  Adalet Bakanı'na soruyorum buradan: Siz neden Alman yargısından dosyanın tümünü değilde sadece özetini istediniz? AKP'nin siyasi anlayışını desteklemek için çalışan Deniz Feneri soyguncuları hakkındaki Alman Mahkemesi'nin dosyasında, ucu uyuşturucu kaçakcılığından gemi alımına kadar Türkiye'de gündemde olmayan pek çok şey var.


  "DOSYADA UYUŞTURUCU KAÇAKCILIĞI VE KARA PARA AKLAMA VAR"
  Mahkeme dosyasındaki belgelere göre kara para aklama ve uyuşturucu kaçakçılığı var. Kara para aklayan ve uyuşturucu bağlantısı olduğu bilinen kişi Şükrü Gültekin. Gültekin 1 milyon 290 bin Euro'yu ASTİM adlı şirkete aktarmış. Bu şirket, AS PLAN Şirketi'nin yüzde 50'sini satın alıyor. Bu şirketin ortağı ve genel müdürü mahkeme kayıtlarına göre RTÜK Başkanı Zahid Akman'dır. Akman'ın Mart 2003 tarihinden 23.01.2006 tarihine kadar bu şirkette genel müdür olarak görev yaptığı belgeler arasındadır. Şükrü Gültekin kimdir? Bu parayı ASTİM'e niçin aktarmıştır?

  AKMAN, DENİZ FENERİ'NE GELEN PARALARLA KAÇ ŞİRKETE ORTAK OLDU?

  Zahid Akman, Deniz Feneri'ne gelen paralarla kaç şirkete ortak oldu? Yeni şafak Gazetesi'nin Avrupa ayağını kuran ve en büyük hissedarı olan kimdir? Akman'ın adına toplam şirketlere 580 bin Euro sermaya yatırıldı mı? Akman, RTÜK Başkanı olduktan sonra bu şirketlerde görev aldı mı? Bu şirketlerden ne kadar kar payı aldı? Ne kadar vergi ödedi?

  "BAŞBAKAN'IN OĞLUNUN GEMİSİNİN PARASINI DENİZ FENERİ İLE Mİ ÖDENDİ?"

  Gemi ve gemicik ile ilgili bir bölüm var. Vakıfbank'ın Frankurt Şubesi, Alman polisi tarafından basıldıktan sonra şube müdürü Metin Özetçi Türkiye'ye çağrılıyor ve terfi ettiriliyor. Neden acaba? Vakıfbank, Alman yasalarına göre suç işliyor. Bu bankanın müfettişleri soruşturma başlattı mı? Dosyada görüyoruz ki, Deniz Feneri yöneticileri gemi alırken 1 milyon 100 bin Euro paraya ihtiyaç duymaktadırlar. Bakım masrafları ile 1 milyon 300 bin Euro'ya ihtiyaç var. Bu para Vakıfbank'tan talep ediliyor ve banka 1 milyon 700 bin Euro kredi veriyor. Artan 400 bin Euro ise Türkiye'deki Haliç Limited şirketine veriliyor. Bu şirket Karaman'ın oğlunun başında bulunduğu şirkettir. Karaman'ın oğlu da sayın Başbakan'ın oğlu ile bacanaktır. Bu para geldikten kısa süre sonra, Başbaka'nın oğlunun aldığı geminin ücreti buradan ödeniyor. Acaba yurtdışından alınan kredi ile Türkiye'ye gönderilen 400 bin Euro ile mi Başbakan'ın oğlunun gemisinin parası ödendi?

  Açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Kılıç, ''Dosyayı nasıl aldınız?'' sorusu üzerine "Dosyanın nasıl alındığını bana bırakın. 25 sene orada yaşadım ve gazetecilik yaptım. İlişkilerim var.'' cevabını verdi.


   
Deniz Feneri dosyası Türkiye'de konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Fener (deniz feneri)

  Fener (deniz feneri)

  Rüyada deniz feneri görmek yolculuga yorumlanir. Rüyasinda bir deniz fenerinde çalistigini görmek, uzaktan gelecek olan bir yolcusunu bekledigine; bir deniz fenerini uzaktan görerek ona dogru bir deniz vasitasi ile yaklasti-gini görmek, bir yolculuga çikacagina; bir deniz fenerinin birden bire söndügünü görmek bir akrabasinin veya ev halkindan birinin aniden bir yolculuga çikmasi gerektigine,...
 2. Deniz feneri

  Deniz feneri

  Rüyada deniz feneri görmek yolculuga yorumlanir. Rüyasinda bir deniz fenerinde çalistigini görmek, uzaktan gelecek olan bir yolcusunu bekledigine; bir deniz fenerini uzaktan görerek ona dogru bir deniz vasitasi ile yaklasti-gini görmek, bir yolculuga çikacagina; bir deniz fenerinin birden bire söndügünü görmek bir akrabasinin veya ev halkindan birinin aniden bir yolculuga çikmasi gerektigine,...
 3. Türkiye'nin Deniz fenerleri

  Türkiye'nin Deniz fenerleri

  oruç baba türbesi nerde türkiyenin deniz türkiyenin denizleri yurdumuzun çevresinde bulunan denizler deniz resimleri Gemicilerin dostu, tarihin sesiz tanıkları, huzur verici görüntüleri ile deniz fenerleri... Ülkemiz kıyılarında çeşitli tip ve özellikler taşıyan 354 fener bulunuyor. Bunlardan 82'i si Karadeniz de, 53 tanesi Marmara da, 85'i Ege kıyılarında, 73'ü Akdeniz de, 23'ü Çanakkale,...
 4. Deniz fenerini kim buldu, Deniz Fenerinin icadı

  Deniz fenerini kim buldu, Deniz Fenerinin icadı

  fenerin icadı Bu yazı: Deniz fenerini kim buldu, Deniz Fenerinin icadı içerik kısaca.. Deniz fenerinin tarihi, ilk deniz feneri, deniz feneri ne zaman bulundu, deniz fenerini ilk kim yaptı hakkında bilgiler içermektedir. Tarihi çok eskilere dayanan deniz fenerini, ilk kim bulmuş Melek'lerim; gelin merakımızı giderelim:) Deniz fenerinin tarihi, ilk deniz feneri, deniz feneri ne zaman...
 5. deniz fenerinin aşkı

  deniz fenerinin aşkı

  deniz fenerinin aşkı Bir Denizfeneri.. Okyanusla sonsuza dek komşu. Okyanusun mu ona daha çok ihtiyacı var yoksa, denizfeneri mi okyanus için vazgeçilmez bir sevgili? Gündüzleri, denizfeneri isyanlarda... Çünkü yanybaşındaki biricik sevgilisi gözlerinin önünde güneşle ihtirasla sevişmekte. Hep gece olsun ister, sevgilisi ona kalsın, yalnız onda bulsun gecedeki renginin güzelliğini......

Sayfayı Paylaş