1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.303
    Ödül Puanları:
    113

Deniz Seki biyografisi

Konu, 'YerLi sanatçı biyoqrafiLeri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

01/07/1970, İstanbul doğumlu. Ancak babasınınn ailesi Antalyalı olduğundan kendisinii Antalyalı hissediyormuş. İlkokulu Maçka Süheyla Artem'de, orta ve lise eğitimini de yatılı olarak Çamlıca Kız Lisesi'nde okudu.
    Okulu bitirdikten sonra, TRT İstanbul televizyonundaki sunuculuk sınavlarına katılarak sunucu olmaya karar verdi ve bu meslekte başarılı oldu.

İdealist bir yapım olduğundan sunuculuk yaparken içimdeki müzisyen ruhunun çıkması biraz zaman aldı. Öyle ki, keşfedilmesi, 1993 Yılında Melih Kibar' la tanışması sonucu ortaya çıkacaktı. Ki, öyle de oldu.

Nasıl mı? Kendi dilinden dinleyelim;

Medeni cesareti olan bıcır bıcır bir kız çocuğu olduğum için, tesadüfler sonucu Melih Kibar la tanıştım ve sesimi dinlemesini rica ettim. Kendisi de beni stüdyosuna davet etti. Ben ne olduğunu bile anlamadan bir de baktımki, reklam filmlerini seslendirmeye başlamışım. Böylece sanat hayatı yolundaki önemli adımlardan birini atarak, yoluma birbirinden değerli; Kenan Doğulu, Emel Müftüoğlu, Ege, Ferda Anıl Yarkın, Zuhal Olcay ve Yaşar gibi sanatçılara vokalistlik yaparak devam ettim.

1995 Yılında, artık kendimi iyice şarkı söylemeye hazır hissettiğim anda, medeni cesaretimi göstererek POP - SHOW 95 Şarkı yarışmasına katıldım ve kendi yazdığım şarkı sözümle 1. oldum.

Ve 1997 yılında, uzun ve zevkli çalışmalar sonucunda 1. albümüm olan "Hiç Kimse Değilim" müzikseverlerle buluşmuş oldu. Yaşadığım acı ya da tatlı duygu yoğunlukları, söz ve bestecilik kimliğimin ortaya çıkmasını sağladı. Bu beni çok heyecanlandırdı. Çünkü artık şarkı yazıyor ve besteliyordum. Bu da bir sanatçı için önemli olsa gerek?

Aslında düşünüyorum da ben şarkılarımla, hele ki birbirimizi hiç tanımadığımız halde sizlerle dertleşiyoruz. Bence hayranlık diye adlandırılan duygunun tanımı da bu.

25 Aralık 1999 tarihinde, söz ve müziklerinin birçoğu kendime ait olan "Anlattım" isimli albümümle bir kez daha sizlerle buluştum. Ne mutluyum ki bu albüm düşlediğim ve hayal ettiğim başarıya ulaştı. Ve sanat hayatı yolundaki adımlarım hızlı bir koşu maratonuna dönüştü. Bu cesaretim ve heyecanımla uzun yıllar kendi şarkılarımı, yaşadığım ve özümsediğim tüm hikayelerimi, müziğim aracılığı ile sizlerle paylaşacağıma söz veriyorum.

3. Albümüm "şeffaf" Ocak 2002 tarihinde müzik marketlerdeki yerini aldı ve kendinden söz ettirmeyi de başarabildi. Bu albümde sırasıyla Unutursun ve Yakamoz isimli şarkılara klip çekildi. Unutmayın! Biz sanatçılar, sizlerle evrensel olan müziği paylaşmaktan büyük bir sevinç ve gurur duymaktayız. Böylesine özel bir yeteneği bahşeden Yüce Tanrı'ya binlerce teşekkürler.

4. albümüm '''Aşkların En Güzeli'' müzik kariyerimin bana bir hatırası olarak Eylül 2003'te çıktı. Çocukluğumun şarkılarını, günümüz sounduyla yeni jenerasyonlara taşımak, kaybolmaya yüz tutmuş 70'lerin Türkçe pop müziğinin asla kaybolmayacağını ve kaybolmaması gerektiğini kendime ve siz dinleyicilerime ispat etmek istedim.

Ve 5. albümüm Aşk Denizi … Aşk’a aşık olan ben, bu albümümde aşkın her halinden bahsettim. Herkes kendi aşkından bir parça bulacak. 9 aylık bir çalışma sonucunda ortaya çıkan 14 şarkının 13’ünün sözleri ve bestesi gene bana ait.Bu albümde ayrıca istedim ki bir albüm nasıl yapılıyor, hangi aşamalardan geçiliyor, müzisyen ile şarkıcı arasında nasıl diyaloglar oluyor bilinsin... Böylece ‘’Bir albüm hikayesi’’ VCD’si çıktı ortaya. Kaset kapağı için resim çekiminden tutun da stüdyo çalışmalarına kadar her şey var bu VCD’de.

Deniz Seki biyografisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Deniz Seki kokainden gözaltında

Deniz Seki kokainden gözaltında

Ünlü şarkıcı Deniz Seki kokain kullandığı gerekçesiyle gözaltına alındı. İstanbul İl Jandarma Komutanlığı'nın başlattığı kokain operasyonunda kokain kullandığı ve kullananlara yer temin ettiği öne sürülen ünlü şarkıcı Deniz Seki gözaltına alındı. Geceyarısı başlatılan ve birçok ilçede eşzamanlı olarak gerçekleştirilen operasyonda, Seki'nin yanısıra, torbacı olarak adlandırılan 19...
  2. Sözyaşlarım ve Deniz Seki

Sözyaşlarım ve Deniz Seki

Sahici albümünü hala zevkle dinliyorum.. Sözyaşlarımda eminim çok ses getirecek bir albüm olacak. Albüm henüz yeni çıktı.. Ve bende hemen paylaşıyorum sizlerle.. İşte albümdeki Parçalar: 1- Söz Yaşlarım 2- Herkes Kendi Yolunda 3- Aşk Müzikali 4- Hayallerim Hayal Oldu 5- Soyadımı Sen Yaz 6- Uyan 7- Soysuz Şovalyeler 8- Kork Benden Bundan Sonra 9- Bugünlerde 10-Bitti
  3. Deniz Seki gazetecileri görünce...

Deniz Seki gazetecileri görünce...

deniz seki, deniz seki son albüm, deniz seki son albüm 2011, deniz seki 2011, deniz seki söz yaşlarım, deniz seki haberleri, deniz seki haberler, 2011'e imzasını atacak olan "Söz Yaşlarım" adlı son albümüyle beğeni toplayan Deniz Seki, gazetecileri görünce bakın ne yapmış Melek'lerim:D:D Bence iyi yapmış, milyonların önüne bayat makyajla çıkacak değildi ya :D:D Deniz Seki,...
  4. Deniz Seki Nişanlandı !

Deniz Seki Nişanlandı !

Bu konu; deniz seki nişanlandı haberi hakkınde bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, pop müzik şarkıcısı Deniz Seki 2013 'ün ilk saatlerinde nişanlandı. Şeytanın bacağını kıran Seki, Kıbrıs 'ta ki yılbaşı programında çocukluk aşkı Faruk Salman ile nişanlandı. Haberin detayları şöyle.. 2013'ün ilk sürprizi şarkıcı Deniz Seki'den geldi. Aşktan yana yüzü bir türlü gülmeyen Deniz Seki...
  5. Deniz Seki Fransa'da mı?

Deniz Seki Fransa'da mı?

deniz seki haberleri, deniz seki nerede, deniz sekin hapis Sevgili melekler, hakkında yakalama kararı bulunan ve görüldüğü yerde tutuklanarak cezaevine konulacak olan Deniz Seki hala ortalarda yok. Ortaya atılan bir iidiaya göre Seki Fransa'da! 6 yıl 3 aylık hapis cezası Yargıtay tarafından onanan ve hakkında yakalama kararı çıkarıldıktan sonra kayıplara karışan Deniz Seki’nin Fransa’da...

Sayfayı Paylaş