1. tuqqce

  tuqqce Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  19 Mart 2008
  Mesajlar:
  6.067
  Beğenilen Mesajlar:
  399
  Ödül Puanları:
  83
  Şehir:
  Wuppertal-Germany

  Devlet memuru bir garip adam

  Konu, 'Güncel Haberler' kısmında tuqqce tarafından paylaşıldı.

  Hakkında, Anadolu’da 15 yıl misyonerlik yapıp, başpapazken Müslümanlığı seçerek halkı kışkırttığı bu aradaysa Emekli Sandığı’na primleri yatan bir askeri istihbarat elemanı olduğu iddiaları olan İlker Çınar, Hürriyet’e konuştu. İddialar için önce "Orasını boş bırakıyorum. Ne yaptımsa devletim için yaptım" diyen Çınar, daha sonra ısrarlı sorular karşısında, 1992-95 yılları arasında Uzman Çavuş olduğunu, bu görevden misyonerliği sürdürme amacıyla ayrıldığını söyledi.
  BUGÜN Gazetesi’nin dün sürmanşetten verdiği haber, gündeme bomba gibi düştü. Gazetenin haberinde, başpapazken Müslüman olan, ardından da Trabzon ve Malatya’da işlenen misyoner cinayetleri öncesinde kışkırtıcı konuşmalar yapan İlker Çınar’ın, aslında askeri istihbaratın maaşlı elemanı olduğu ve papazlık yaptığı dönemde bile, Emekli Sandığı’na sigorta primlerinin yattığı iddia edildi. Bugün Gazetesi’nin dünkü sayısında,
  Ankara Temsilcisi Adem Yavuz Arslan tarafından yazılan "Provokatör uzman çavuş" başlıklı haberde, İlker Çınar ile ilgili olarak şu iddialar yer aldı:

  İşte bomba iddialar

  Misyoner cinayetleri öncesi açıklamalarıyla halkta nefreti körükleyen İlker Çınar, Trabzon’da Rahip Santaro, yazar Hrant Dink, Malatya’da Zirve Yayınevi cinayetleri öncesinde yaptığı kışkırtıcı açıklamalarıyla dikkat çekti.

  Eski papaz İlker Çınar, Emekli Sandığı Mersin Bölge Müdürlüğü’de 16 Ağustos 1992 tarihli girişle 706661xx sicil numarasıyla uzman çavuş olarak kaydı bulunuyor.

  İlker Çınar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı istihbarat elemanı olarak görev yapıyor. Rütbesi Uzman Çavuş.

  İlker Çınar papaz olduğu dönemde de, Emekli Sandığı sigorta primleri devlet kuruluşu tarafından düzenli yatırıldı.

  İlahiyatçı Zekeriya Beyaz ile birlikte 28 Şubat 2005 tarihinde Flaş TV’de Hulki Cevizoğlu’nun programında yardımcısı Sinan Yorulmaz’la canlı yayında Müslüman oldu.

  1992’den beri kaydı var< Konu Resmi..>


  Bu haberler üzerine yapılan araştırmalarda, İlker Çınar’ın 1992’den bu yana Emekli Sandığı’nda ’uzman çavuş’ olarak kaydının bulunduğunu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) yetkilileri doğruladı. SGK yetkilileri, "Anne adı Cemile, baba adı Mevlüt olan 1970- Tarsus doğumlu İlker Çınar’ın, 1992’den itibaren jandarma uzman çavuş olarak kaydı bulunuyor. Bu kişinin halen çalışıp çalışmadığını biz değil, bağlı olduğu kurumu bilir" bilgisini verdiler.

  Jandarma Genel Komutanlığı yetkilileri ise, "Hiçbir dönemde İlker Çınar isimli bir personelin bulunmadığını" belirtti. Başka birimlerde böyle bir kişi olup olmadığı konusunu bilmediklerini ifade eden jandarma yetkilileri, bu kişinin misyonerlik faaliyetleri konusunda bilgi almak amacıyla bir süre kullanılmış olabileceğini söyledi.
  Kara Kuvvetleri doğruladı

  Çınar’ın Bugün’de iddia edildiği gibi Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda "Piyade Uzman Çavuş" olarak 1992 Ağustos ayından itibaren 1995 ortalarına kadar çalıştığı ve daha sonra Komutanlıkla ilişiğinin kesildiği öğrenildi.

  Misyonerliğe karşı dernek bile kurdu

  İLKER Çınar, Tarsus Uluslararası Proteston Kilisesi Başpapazı iken 2005 yılının Ocak ayında Müslüman oldu. Çınar, işlemlerini tamamlayarak Mayıs ayında da Tarsus Nüfus Müdürlüğü’ne dilekçe vererek kimliğindeki ’Hıristiyan’ yazısını sildirip ’İslam’ yazdırdı. 17 yaşındayken misyonerlerin etkisi altında kalarak Hıristiyan olduğunu belirten Çınar, Müslüman olduktan sonra "Dinimin bütün gereklerini yerine getiriyorum. Namaz kılmaya da başladım" dedi. Müslüman kimliğine kavuşan Çınar, aynı yılın Eylül ayında Tarsus Kaymakamlığı’na başvurarak Siyasi Misyonerliğe Karşı Güçbirliği Derneği’ni kurdu. Tarsus Müftülüğü’nün düzenlediği misyonerlikle ilgili konferansa konuşmacı olarak da katılan Çınar, misyonerliğin milli kimliğe zararlı etkilerini anlattı.

  hürriyet.com   
Devlet memuru bir garip adam konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. DEVLET MEMURLARI KANUNU kisim 1

  DEVLET MEMURLARI KANUNU kisim 1

  DEVLET MEMURLARI KANUNU Kanun Numarası : 657 Kabul Tarihi : 14/7/1965 Resmî Gazete : 23.07.1965/12056 KISIM - I Genel Hükümler BÖLÜM: 1 Kapsam, Amaç, Temel İlkeler, İstihdam Şekilleri Kapsam: Madde 1 – (Değişik: 30/5/1974 - KHK - 12/1 md. Aynen kabul 15/5/1975 - 1897/1 md.) Bu Kanun, Genel ve Katma Bütçeli Kurumlar, İl Özel İdareleri, Belediyeler, İl Özel İdareleri ve...
 2. DEVLET MEMURLARI KANUNU kisim 3

  DEVLET MEMURLARI KANUNU kisim 3

  KISIM - III Devlet Memurluğuna Alınma BÖLÜM:1 Usul Atama yapılacak boş kadroların bildirilmesi: Madde 46 – (Değişik: 12/5/1982 - 2670/12 md.) Bakanlıklar ile diğer kamu kurum ve kuruluşları (Milli İstihbarat Teşkilatı Müsteşarlığı hariç), personel atamasına lüzum gördükleri boş kadroların sayılarını, sınıf ve derecelerini belirterek Devlet Personel Başkanlığına bildirirler....
 3. Devlet memuru olabilme şartları nelerdir ?

  Devlet memuru olabilme şartları nelerdir ?

  Merhabalar yaşım 19 ve ben devlet memuru olmak istiyorum. Devlet memuru olabilmenin şartları nelerdir, tam olarak ne yapmamız gerekiyor. Türkiye'nin durumu ortada ben bari memur olayım, onun için hazırlanayım diye düşünüyorum. Bilgi rica ediyorum. Teşekkürler.
 4. Devlet Memuru Yaş Sınırı

  Devlet Memuru Yaş Sınırı

  devler memuru olma, yaş sınırı, şartları, nasıl olabilirim, kaş yaşına kadar memur olabilirm hakkında bilgiler burda sevgili arkadaşlarım devlet memuru olabilemek için herkes kpss ler sayesinde büyük çaba sarfediyor peki memur olabilme yaş sınırı kaç? işte cevabımız Devlet Memuru Olma Yaşı Genel olarak 18 yaşını tamamlıyanlar Devlet memuru olabilirler. Bir meslek ya da...
 5. Devlet Memuru Olabilme Şartları

  Devlet Memuru Olabilme Şartları

  devlet memuru olabilme şartları, neler, hagileri, atanma şartları hakkında bilgiler burda kpss sınavları sayesinde memur olmaya çalışan bir çok insan var peki memurluk için gerekli şartlar neler bir kişinin memur olabilsemi için ne yapması gerekli işte gerekli bilgiler melekler Devlet memuru olma şartları Bir mesleki sıfatla kamu kesiminde çalışan kişiler kamu görevlileridir....

Sayfayı Paylaş