Devletin şahsiyetine karşı grev veya lokavt

PaSikA

Yeni Üye
Üye
Devletin şahsiyetine karşı grev veya lokavt
Madde 74 - Devletin ülkesi ve milletiyle bölünmez bütünlüğüne, millî egemenliğe, Cumhuriyetin niteliğine, Devletin güvenliğine aykırı amaçla grev veya lokavt kararı verilmesi veya uygulanması hallerinde fiilin niteliğine göre failler hakkında bu eylemler başka bir suç oluştursa bile ayrıca 73 üncü madde hükümleri uygulanır.

Tarihten günümüze Türk bayrakları ve anlamları hakkında benzer konular Forum Cevap Tarih
özel okulmu devlet okulumu karar veremedim özel okulmu devlet okulumu karar veremedim
kızım seneye okula başlayacak ve beni şimdiden yoğun bir telaş sardı. Her anne baba gibi bende çocuğum için en iyisini ve doğrusunu düşünmeye çalışıp ona göre karar vermeye çalışıyorum yakın çevremiz de nitelikli bir okul yok açıkcası temel...
Eğitim Şart 0
İkizlerim için en iyisi Devlet Okulu mu Özel okul mu ? İkizlerim için en iyisi Devlet Okulu mu Özel okul mu ?
Çocuğumu özel okula mı devlet okuluna mı göndereyim Selamlar arkadaşlarım 6 yaşında ve bugün 7 yaşına giren ikizlerim var araştırıyorum ilkokul için karar veremedim bir türlü acaba özel okul mu yoksa devlet okuluna mı ilkokula göndereyim. Bu...
Bilmedikleriniz 3
Biz yörük üz 1958 yılında devlet bizi Konyanın Kadınhanı ilçesine bağlı Örnekköy köyüne iskan etti. Biz yörük üz 1958 yılında devlet bizi Konyanın Kadınhanı ilçesine bağlı Örnekköy köyüne iskan etti.
İskan edilen köyden 200 dekar tarla ve bir ev verdi 25 yıl kullanma zorunluluğu var ve cüzi bir geri ödemesi vardı.Annem 1973 yılında vefat etti ve biz 6 kardeş kaldık babam 1974 yılında tekrar evlendi ve yeni eşinden de 2 kardeş oldu Babamız...
Bilmedikleriniz 1
İstanbul Devlet hastanesinde en iyi aşılama yapan doktor tavsiyesi var mı İstanbul Devlet hastanesinde en iyi aşılama yapan doktor tavsiyesi var mı
Devlet Hastaneleri aşılama yapıyormu veya istanbulda iyi bir doktor aşılama yapan :(
Bilmedikleriniz 6
Tarihten günümüze Türk bayrakları ve anlamları Tarihten günümüze Türk bayrakları ve anlamları
Tarihte Türkler kadar devlet kuran, böylesine teşkilatçı başka bir millet daha yoktur. Binlerce yıllık Türk tarihi içinde, bir günde devlet yıkıp bir gecede hanlık kuran yüce Türk Ulusu’nun geçmişten günümüze kurmuş olduğu devletlerin (ancak...
Eğitim Şart 0