1. *jellibon*

  *jellibon* Daimi Üye Üye

  Kayıt:
  9 Kasım 2007
  Mesajlar:
  6.137
  Beğenilen Mesajlar:
  37
  Ödül Puanları:
  48
  Şehir:
  mutluluk ülkesinden

  Dikkatsizlik Edenler :

  Konu, 'Askeri Ceza Hukuku' kısmında *jellibon* tarafından paylaşıldı.

  Madde 136 - 1. Her kim askeri karakolun veya müfrezenin veyahut hususi bir vazife ile mükellef olan bir kısım askerin kumandanı veya subaylarından veyahut nöbetçi iken kasten veya tekasülünden :
  A: Kendisini verilen vazifeyi yapmayacak hale korsa;

  B: Nöbet mahallini terkederse yahut verilen sair talimata mugayir hareket ederse;

  C: Her iki halde de bir mazarratı mucip olursa on dört günden az olmamak üzere (...) veya iki seneye kadar hapis ile cezalandırılır.

  2. Yukarıki fıkrada yazılı suç seferberlikte yapılmışsa suçlu altı aydan az olmamak üzere hapis, düşman karşısında ölüm, az vahim hallerde bir seneden az olmamak üzere muvakkat veya müebbet ağır hapis ile cezalandırılır.

  3. 2 nci fıkrada yazılı suç dolayısiyle ehemmiyetli bir zarar tehlikesi zuhura gelmişse üç aydan aşağı olmamak üzere hapis, bu tehlike düşman karşısında olduğu takdirde suçluya bir seneden az olmamak üzere ağır hapis cezası verilir.


   
Dikkatsizlik Edenler : konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dİyarbakiri Merak Edenler

  Dİyarbakiri Merak Edenler

  Resİmlerle Dİyarbakir diyarbakir evliyalari diyarbakır evliyaları diyarbakırdaki evliyalar Şehri baştanbaşa kuşatan surların güney batı-bölümüne Benusen surları denir. Bu bölümdeki surlar içinde bilhassa Yedi kardeş ve Evlibeden (Ukubeden ) burçları ayrı bir değer taşır. Çok sağlam, çok süslü kitabeli burçlarıdır. Bu burçlara ve bulundukları çevreye Benüsen denmesinin günümüze kadar...
 2. Ticareti Terk Edenler:

  Ticareti Terk Edenler:

  ticareti terk ticareti terk edenlerin cezası suçu suçunda şikayet süresi şikayet süresi Madde 44 - (Değişik madde: 18/02/1965 - 538/22 md.) Ticareti terk eden bir tacir 15 gün içinde keyfiyeti kayıtlı bulunduğu ticaret siciline bildirmeye ve bütün aktif ve pasifi ile alacaklılarının isim ve adreslerini gösteren bir mal beyanında bulunmaya mecburdur. Keyfiyet ticaret sicili memurluğunca...
 3. Elektirklenen saçından nefret edenler!

  Elektirklenen saçından nefret edenler!

  İnsanlar da saç elektriklenmesi önemli bir sorun olmasa da, saçları kötü gösteren etkenlerden biridir. Özellikle biz kadınlar bu konuda baya bir takıntılıyız:DSaçlarımız elektriklenmesin diye joleler,spreyler bir çok kimyasal ürünler kullanarak çözüm arıyoruz.Saçlarımız elektriklenmesi çeşitli nedenlere bağlı olabilir. Ancak en önemli neden, yanlış yıkama ve taramadır. Saç bakımının en...
 4. bunları icaat edenlere teşekkürler

  bunları icaat edenlere teşekkürler

  Bulaşık makinesini çamaşır makinesini elektirikli süpürgeyi icaat edenlere çok teşekkürler.:a026::bulas::yemek::halı::temizlik:

Sayfayı Paylaş