1. Misafir

  Misafir Forum Okuru

  Dilek Hanif'in evi

  Konu, 'Magazin' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

  dilek hanif, evi, evinin resimleri, röportajı, haberleri burada arkadaşlar.
  < Konu Resmi..>


  Ünlü moda tasarımcısı Dilek Hanif'in evinde yapılan keyfili söyleyişi ve evinin resimlerini sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler.

  Çizgisi de, tercih ettiği renk ve kumaşlar da insana bunu hissettiriyor çünkü... Başarılı tasarımcı, Serra Kaslowski ile birlikte hazırladığı yeni hazır giyim mağazasında Elle Dekor dergisiyle buluştu, koleksiyonlarını ve yaratım süreçlerini anlattı.

  Tarzınızı nasıl tarif edersiniz?

  - Elegan, zarif ve kadınsı bir dinamik içinde.
  Moda tasarımı kariyeriniz, ofisinizin dekorasyonunu nasıl etkiledi?
  - Hem çalıştığım ofis, hem de hazır giyim mağazamın dekorasyonu beni ve markamı yansıtan bir ayna gibi aslında. Dilek Hanif markasının stil kodları her detayda olsun istedim. Renklerde, mobilyalarda, aksesuvarlarda bu kodları baz aldık. Mekanın mevcut dokusu ve yapısal özelliklerini de koruyarak mekanla bütünleşmek benim için önemliydi. Bu detaylar dahilinde projelendirildi ve üretimler yapıldı. Tabii ki bir hazır giyim mağazası olduğu göz önüne alınarak ürünlerin de öne çıkması sağlandı.

  < Konu Resmi..>  Böyle bir ofiste çalışmak nasıl bir his?
  - Yıllardır bir üst katta Haute Couture atölyem var. Ofisim de üst katta. Hazır giyim mağazamın bir bölümünü de özel toplantılar için düzenledik. Diğer taraftaki Ralli Apartmanı zaten bu semtin en özel binalarından ve oldukça da ilham verici diyebilirim.

  Teşvikiye’yi tercih etmenizin sebebi nedir?
  - Moda, sanat ve alışverişin merkezi Teşvikiye, yıllarca bu özelliğini korumayı başarmış bir semt benim için. Son yıllarda hızla popülerleşmesi ve araç trafiğinin artması dışında hâlâ çok kıymetli ve özel bir destinasyon.

  PAHALI MOBİLYA DEĞİL, UYUM ÖNEMLİ

  Mağazaya gelen müşterilerinizde nasıl bir etki yaratmak istediniz?
  - Lüksün, modanın ve ince zevkin dünyasını hissettirmek benim için çok önemli. Bu hissi tasarımların yanı sıra bulunduğumuz alanlarda da var etmek önemli.

  Dekorasyonla ilgili bir “olmazsa olmaz”ınız var mıdır?
  - Yaşadığım mekanda mutlaka pahalı mobilya ve aksesuvarlar olması gerekmiyor. Seçilenlerin çizgisi ve uyumu, tamamlayıcı birliktelikler benim için yeterli.

  < Konu Resmi..>  Sizce Haute Couture mü? Hazır giyim mi?
  - Çok farklı iki dünya aslında. Haute Couture, bir yaşam biçiminin uzantısıdır. Hatta vazgeçilmesi zor ve maliyeti çok yüksek bir alışkanlıktır. Sadece üst kalitede işçilik ve malzeme arayanların ve el emeği ile kişiye özel üretimlerin tutkunları içindir. Benim için Haute Couture zirve ve burada olmak tahmin edersiniz ki çok tatmin edici. Hazır giyim ise daha geniş bir kitleyle buluşma noktası olacak. Zamanı sınırlı, daha hızlı ve ekonomik alışveriş yaparken özel hissetmek isteyen kadınların adresi olmak istedim. Demi-Couture dediğimiz bir mantıkla hazır giyim ile üretilmiş parçalar üzerinde el işlemesi dokunuşlar olacak. Bu dokunuşlar da koleksiyonu daha seçkin kılacak.

  RAHATLAMAK İÇİN TASARIM YAPIYORUM

  Tasarım sırasında rahatlamak için neler yaparsınız?
  - Rahatlamak için tasarım yapıyorum demek daha doğru olacak. Çalışırken sıkılmam, aksine farklı bir heyecan duyarım.

  Türkiye’den veya yurtdışından bir kaç gizli adresinizi öğrenebilir miyiz?
  - Alışveriş yapmaya çok fırsatım olmuyor. Ancak iş seyahatleri için yurtdışına çıktığımda hızlıca ihtiyacım olan parçaları bulabileceğim adreslere uğruyorum. Eşarp ve çantalar için Hermes ve Chanel, ayakkabı içinse el yapımı Ferragamo’lar vazgeçilmezim. Giysilerimin çoğunu kendi atölyemde hazırlatıyorum. Spor giysilerimi ise form ve kalitesini beğendiğim takdirde her markadan edinebilirim.  < Konu Resmi..>

  SERRA KASLOWSKİ’NİN GÖZÜNDEN YENİ MAĞAZA

  Dilek Hanif’in mağaza projesi gündeme ilk geldiğinde, hazır giyimde yeni, genç ve farklı bir mağaza yapısı fikrinde buluştuk. Hanif’in daha önceki iki ev projesinde de beraber çalışmamız ve birbirimizi yeterince tanımamız sayesinde çok rahat ve hızlı ilerledik. Üç ay gibi kısa bir sürede proje tamamlandı. Dilek Hanif hazır giyim koleksiyonu yeniden şekillenirken, logo, marka rengi gibi detaylar da yeniden yaratıldı. Mavi rengi ferah olduğu, gençlik ve hafifliği yansıttığı için tercih ettik. Dört metre yüksekliğindeki tavanları ve eski orijinal parkeleriyle mekânın eski havasını koruduk; giyinme odası ve giriş alanlarında ise sıcaklık ve farklılık yaratması için mavi beyaz çizgili duvar kâğıdı kullandık. Elbise askılarından aksesuvarların sergilendiği raflara kadar her detay özel olarak bu proje için tasarlandı. Amacımız, misafirlerin kendilerini rahat hissedebilecekleri bir yer tasarlamaktı.


   
Dilek Hanif'in evi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dilek

  Dilek

  Rüyasında içinden gelerek bir dilekte bulunan kişinin istediği olacak demektir. Hele de kutsal yerlerde bir dilekte bulunuyorsa çok daha iyidir. Mutluluk habercisidir.
 2. dilek salatı

  dilek salatı

  dilek salatı dilek selati cuma günü sabah namazından sonra aşağıdaki duayı kere okursan inşallah ne muradın var ise olurmuş Allahümme salli ala muhammedin mehtelefel melevani ve teakabel asarani kerrerel cedirani ferkani ve belli'g ruhahu ve ervahe ehlibeytihi minnet tahıyyete vesselame ve barik ve sellim aleyhi ve aleyhim tesliman kesiran kesira alıntı
 3. Dilek tut

  Dilek tut

  Okumadan dilek tutun Bismillahirrahmanirrahim, Vela havle vela kuvvete illa billahi aliyyil azim. Allahümme inni esabet ya kadümü ya daimü yasekde yeus yabudu ya semedü ya hayyümü ya kayyümü ya zel celali ve ikram fiin teccihan fevui hasilla hala ihake illahu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil azim. Yüce Allah bu duayı ! 1251 yılında birinin eline geçirmiş 7 yapıya dağıtmış...
 4. 3 Dilek

  3 Dilek

  olmaz ya, diyelim ki bir gün karşınıza bir peri çıktı ve 3 dileğinizi gerçekleştireceğini söyledi, ne dilerdiniz?
 5. Dilek duasi

  Dilek duasi

  Yusuf tavaslinin tam dua kitabında okuduğum şeyi sizlerle paylaşmak istedim cuma günleri 100 defa ya Allah diye zikrederseniz muradınız olur

Sayfayı Paylaş