1. Gece_Güzeli

  Gece_Güzeli Yeni Üye Üye

  Kayıt:
  20 Nisan 2008
  Mesajlar:
  45
  Beğenilen Mesajlar:
  0
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  KONYA

  Dinazorlar aramıza mı dönüyor?

  Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında Gece_Güzeli tarafından paylaşıldı.

  Dinazorlar aramıza mı dönüyor? Tavukların gaga ve kanatlarında dinazorlara ait olduğu belirtilen DNA'lar bilim adamlarını harekete geçirdi. Amerikalı bilimciler, tavukların gaga ve kanatlarında dinazorlara ait olduğunu belirttikleri DNA’ları kullanarak soyu tükenen bu hayvanları yeniden hayata döndürebileceklerini açıkladılar.  2003 yılında tam fosilleşmemiş küçük bir parça dinozor derisi bularak önemli bir adım atan uzman ekibi, Jurassic Park rüyasını Discovery Channel’ın yeni belgeselinde anlattı.
  68 milyon yıl önce yok olan dinozorların fosillerinden DNA elde etmenin neredeyse imkansız olduğunu belirten bilimciler, bu hedefe ulaşabilmek için başka yollar denemeye başladılar. Kanada’daki McGill Üniversitesi paleantologlarından Hans Larsson, kuşların evrim geçiren dinozorlar olduğu savından yola çıkarak ilginç bir deneye imza attı. Larsson, bir tavuğun genleriyle oynayarak, dinozor kuyruğu geliştirmesini sağladı.
  Wisconsin Üniversitesi biyologları Mat Harris ve John Fallon da kalıtsal değişime uğramış tavukları araştırırken, garip bir şey keşfettiler. Tavuğun gagasını incelediklerinde, timsahlarınkini andıran diş oluşumuyla karşılaştılar. Bunun üzerine tavuktan aldıkları genleri enjekte ettikleri normal tavukta da dişlerin geliştiğine tanık oldular. İki biyolog, bunun ardından kuşlarda gizlenmiş yeni dinozor özelliklerini aramaya başladılar ve birçok benzerlik buldular. Bunlardan biri, tavukların bacaklarındaki pul görünümlü yapıydı. Tavuk kanatlarında ayrıca, üç parmaklı dinozorun ön ayaklarındaki yapının aynısı gizliydi.
  Tüm bu buluşlardan sonra, "günümüzde dinozorlar yaşama döndürülebilir mi" sorusuna yanıt aranıyor. Dünyaca ünlü DNA’dan yaşam yaratma uzmanı Mark Westhusin, yaratılacak DNA’nın devekuşu yumurtasına nakledilerek, bunun mümkün olabileceğini iddia ediyor.
  :hmm::hmm::hmm:
   
Dinazorlar aramıza mı dönüyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Dinazorlar Geriye Dönüyor

  Dinazorlar Geriye Dönüyor

  dinazorlarla ilgili filmler dinazorla ilgili filmler
 2. Sevimli Dinazor

  Sevimli Dinazor

  dinazorlar kaç yıl yaşar Sevimli Dinazor Filmin Konusu. Titiwoo okyanusun ortasında küçük volkanik bir adadır. Burada sevimli ama bir o kadar da dağınık fikirli HORATIO TIBBERTON yaşar. Tibberton çok yönlü fakat toplumla uyumsuz bir bilim adamıdır. Güney denizindeki bu doğa parçasına, kasvetli şatosunda uşağı SAMI ile yaşayan kendini beğenmiş Kral PUMPONELL (Mehmet Ali Erbil’in sesinden)...
 3. Dönüyorum...

  Dönüyorum...

  Dönüyorum... Düşselliğinden gerçekliğime, kendime kendimle olan benliğime yeniden. Yaşıyorum anlamsız bir hayatı, tüm gelgitlerimi geride bırakıyorum. Anlamı yok artık geçmişimin ne geleceğimin, bir yerinde tüketiyor beni katran karası geceleri bu hayatın. Bu sevda yükünü artık taşıyamaz oluyorum, tükeniyorum... Anlıyorum... Sensizlik çaresizlik, çaresizlikte bir o kadar sensizlik aslında....
 4. Trekking yapan arkadaş var mı aramızda?

  Trekking yapan arkadaş var mı aramızda?

  merhaba arkadaşlar bugun gece gezerken gördüm siteyi üye oldum..çok guzel bı sıte hazırlamıssınız emeği geçen arkadaşlara teşekkürler.. ben trekking yapıyorum aramızda başka yapan arkadaş var mı acaba?
 5. hulohop'la zayıflayan var mı aranızda?

  hulohop'la zayıflayan var mı aranızda?

  ★Dynamic S HEALTH HULA HOOP Weighted Exercise No Box | eBay bu siteyi inceledim, çok begendim. ama türkiyede bulamadım. veya yurt dışında havaleyle satılan bir site de bulamadım. hulahop'la zayıflayan oldu mu?

Sayfayı Paylaş