1. MaWiM

  MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

  Kayıt:
  25 Temmuz 2007
  Mesajlar:
  31.467
  Beğenilen Mesajlar:
  2.303
  Ödül Puanları:
  113

  dinazorlar neden yok oldu?

  Konu, 'Bilgi Deposu' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

  dinozorlar nasıl öldü dinozorlar neden öldü dinazorlar neden dinazorlar yok oldu yok olmuştur Evet, niçin diğer hayvanlar bugüne dek geldiler de, bir tek dinazorların nesli tükendi? Bilim adamlarının bu konuda çeşitli teorileri var:

  1. En popüler teoriye göre, 65 milyon yıl önce, dev bir asteroit veya kuyruklu yıldız dünyamıza çarptı, çarpışmadan sonra oluşan toz kütlesi yüzünden güneş ışınları dünyaya ulaşmadılar ve dinazorlar bu yüzden öldüler.

  2. Volkanik bir patlama gökyüzünü küllerle kapladı, güneş ışınları dünyaya yine ulaşamadı ve dinazorlar buna dayanamadılar.

  3. En sonuncusu 10.000 yıl önce yaşanan buzul çağı yüzünden içme suyu kaynaklarının çoğu dahil, dünya buzullarla kaplandı ve dinazorlar bu koşullar altında yaşayamadılar.


  4. Ölümcül ve bulaşıcı bir hastalık dinazorların neslinin tükenmesine yol açtı.
  5. Dünyada yaşanan bir soğuk – bir kurak iklim değişikliklerine dayanamadılar ve yok oldular.

  Yine de, neden diğer hayvanlar yok olmadı da, sadece dinazorlar yok oldu? Bu sorunun cevabı hala bulunabilmiş değil.


   
 2. DarkAngeL

  DarkAngeL *MaWinin kankası Üye

  Kayıt:
  21 Ağustos 2007
  Mesajlar:
  385
  Beğenilen Mesajlar:
  4
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Cehennem den
  Ce: dinazorlar neden yok oldu?
  Adminim Emeğine Sağlık..konu Sonunda Sorduğun Soruya Cevap Vereyim Istersen..:))insan Nesli Geldiğinden Bu Yana Sence Neyin Soyu Tükenmedi:))))) Cevap Yeterli Oldumu?
   
dinazorlar neden yok oldu? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
 1. Sevgi Neden Yok Oldu?

  Sevgi Neden Yok Oldu?

  Sevgi ancak karşılıklı güven duyularak yaşanabilecek bir duygudur. Güvenin oluşması için ise tek şart Allah'a iman eden bir insan olmaktır. Çünkü ancak Allah'tan korkan bir insan Allah'ın hoşnutluğunu arar ve kendi çıkarlarını gözetmez. Böyle bir insan Allah'ın haram kıldığı hiç bir şeyi yapmayacağından güvenilirdir. Nitekim inkar eden insanlar arasında sevginin yok olmasının nedenlerinden...
 2. Dinazorların nesli neden tükendi

  Dinazorların nesli neden tükendi

  dinazorların nesli neden tükendi dinozorların nesli neden tükendi dinazor tükenen dinazorlar dinazorların tükenmiştir Dinozorların yaklaşık 65 milyon yıl önce Meksika’ya düşen dev meteor nedeniyle yeryüzünden silindiği teorisine gölge düştü.ABD’nin Oregon Üniversitesi’nden George Poinar’ın ortaya attığı, dinozorların neslinin tükenmesinin asıl nedeninin böcek ısırıkları olabileceği fikri bilim...
 3. Melekler, dinazorlar neden yok olmuş ?

  Melekler, dinazorlar neden yok olmuş ?

  Melekler, ben de bir meleğim ve ödevim için dinazorların yok oluşu hakkında bir araştırma yapıyorum. Acaba dinazorlar neden yok olmuş, sizler neler biliyorsunuz bakalım ? :)

Sayfayı Paylaş